vectra b vibrasyon

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bosta oluyor ama sadece 1400 1800 devir arasi gaza bastigimda devir yukselirken ve devir duserken 1600 civarinda titresim oluyor

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurum için motoru neden rektefe ettireceksinki.Özel mayiler carbon clear vs çare olmazsa açtırırsın üst kapağı piston başındaki kurumu temizlettirirsin sorun kurumdaysa şayet.Benim conta değişirken piston tepesindeki kurum parçalarını tel fırça ile almıştık ...Eğer boşta devir yükselttiğinde titreme olmuyorsa şanzıman kulağı olabilir

bu carbon clear i nerde yaptirabilirim peki malum burasi kucuk bi yer bunlari bilecek ustanin oldugunu zanetmiyorum bildigin bi yer varmi??

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aksaray size 110 km civarında. yolunuz düşerse tavsiye edeceğim bir usta var açıkçası.

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam kardesim burda motor kulaklarini sanziman kulagini degiştireyim olmadi forumdan haber ederim sana alirim ustanin adresini aksaraya geliriz..

myugurge

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kurum için motoru neden rektefe ettireceksinki.Özel mayiler carbon clear vs çare olmazsa açtırırsın üst kapağı piston başındaki kurumu temizlettirirsin sorun kurumdaysa şayet.Benim conta değişirken piston tepesindeki kurum parçalarını tel fırça ile almıştık ...Eğer boşta devir yükselttiğinde titreme olmuyorsa şanzıman kulağı olabilir

Bu şekilde adı üzerinde kurumun sadece bir kısmını temizlersin yani tamamını değil ama rektefiye ile motor tamamen temizlenir , rektefiyenin pahalı olmasının nedenide temizlemede kullanılan malzemeden çok ustanın ona ayırdığı gün ve zamandan dolayıdır

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kurumdan o kdar belirli derecede motorun sesinin yükselmesi imkansız bişey ki 97 model bi araç için :D

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araca ilk defa binen arkadaslarim senin ekzozda sorunmu var ses fazla geliyor diyor sinir oluyorum arabayi yakasim geliyor:mad: daha once basina boyle bişey gelen arkadas varmi?

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımında sesi coğalmıştı,tok bi ses içeriye uğultu veriyodu,orta susturucum baya eskimiş içi boşalmış orta susturucuyu değiştirdim düzeldi,bence önce egzoz sistemini susturucularını kontrol etmen gerek,sarsıntı titreşim içinde motor kulaklarını kontrol etmen gerk diye düşünüyorum,kaput açıkken frene basmadan vitesi N den D konumuna alıp motorda aşırı oynama varmı diye bi bakabilirsin.Ayrıca aşırı tıkalı hava filitresi,hava filitresinden emme monifolduna giden hortumlarda yırtık varsa oda tok bi ses yaratabilir.

mahmut40

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımında sesi coğalmıştı,tok bi ses içeriye uğultu veriyodu,orta susturucum baya eskimiş içi boşalmış orta susturucuyu değiştirdim düzeldi,bence önce egzoz sistemini susturucularını kontrol etmen gerek,sarsıntı titreşim içinde motor kulaklarını kontrol etmen gerk diye düşünüyorum,kaput açıkken frene basmadan vitesi N den D konumuna alıp motorda aşırı oynama varmı diye bi bakabilirsin.Ayrıca aşırı tıkalı hava filitresi,hava filitresinden emme monifolduna giden hortumlarda yırtık varsa oda tok bi ses yaratabilir.

hortumlarimda yirtik yok 2 3 gune kaputu kaldirip motora bakarim degişik bi durum varmi diye..yarin ilk işim dedigin gibi motor kulaklarini ve ekzoz sistemini kontrol ettirmek olcak bakalim ne cikacak..