Vectra C 1.9 Manifold ve Egr Sorunu

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba aracım vectra c 1.9 cdtı.Aracımın göstergesinde anahtar işareti çıktıktan sonra servise gittim araçtaki çekiş düşüklüğü aşikar.Bana arızanın emme manifoldu gaz kelebek boğazı ve egr valfi olduğu söylendi.Egr geçen sene değişti.servis hepsinin değişmesi gerektiğini söyledi ancak ben bu parçaların temizlenmesi görüşündeyim.sizce ne yapmalıyım yardımlarınız bekliyorum.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Taha Bey, şimdi arıza ne bilmiyorum ama muhtemelen manifolt kapakcıklarında arıza var.
iyi bir tamirci tech2 gerek. motor çalışmayacak,kontak açık iken tech cihazı ile manifolt kapakcıkları konumu seçilip açıp kapama konumu testi yapsın,eğer kapakcıklarda arıza beliriyorsa sebeplere bakılsın,mesela kapakcıkları ayarlama motorunda mı sorun. eğer motora bağlantı kopukluğu vs varsa(veya manifolt içi tıkalı ise ) temizlenecek tekrar kontrol edilecek, ve motor bağlantı sorunu varsa kapak motoru ekstra satılıyor komple manifolt yanilemeye gerek yok.
motor bu.
gelelim sizin temizleme işinize; aslında önce ona manifolt açılıp bakılsın derim,varsa bir sorun o halledilir aynı zamanda egr ve boğazda aradan çıkar. Baktınız kapakcıkları ayarlama motorunda sorun var onu yenilersiniz.Biraz uzun oldu ama inşallah anlaşıldı :)
geçmiş olsun
$T2eC16RHJHEE9ny2q9bZBRCPRKYVwQ%7E%7E60_35.JPG

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yetkisiz bir servis düşünürseniz bir yer önerebilirim...
2006 zafira 1.9 Cdti aracımıza satılana kadar baktı... memnunduk...

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com

Ankara'da şikayet almadığımız forum sponsorumuz var. Onlar taş mı yesin :) Efendim opel garage var, forumumuza sponsor, öneriyoruz ve gidiyoruz. Bir görüşmenizde fayda var, memnuniyetsiz bir üye hiç çıkmadı daha.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'da şikayet almadığımız forum sponsorumuz var. Onlar taş mı yesin :) Efendim opel garage var, forumumuza sponsor, öneriyoruz ve gidiyoruz. Bir görüşmenizde fayda var, memnuniyetsiz bir üye hiç çıkmadı daha.
Çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz, foruma emek verenleri malesef hiç düşünmüyoruz , bence üzücü bir durum. Önerilerimizde bu değerleri göz ardı etmemeliyiz.:(

• Beğen
Tepkiler: Şevket2

Taha Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim inşallah en kısa sürede bu sorunu çözerim :)

Şevket2

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bende de aynı araç (zafira 1.9 cdti ) ve sorun var. Servisin numarasını ya da adresini alabilirmiyim. Benim numaram 05335573643

za4a

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Egr kelebek ve manifolt motoru 3 u birdense tesisati bi kontrol etmek gerek yada bbunlardan biri icinde referans voltajini dusuruyor olabilir
Benim aracimda kelebekler sizinti yapiyordu iptal edil korledik ecufast ile yazilimida duzenlek daha stabil bi akis ve rahat surus aldik