Vectra C benzinde ve lpgde tekleme sorunu

ccembektas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımda brc my11 lpg sistemi var. araç özellikle 2. viteste iken (diğer viteslerde daha az hissediliyor) 2000 devir civarında hem benzinde hem lpgde hafif bi kerkinme yapıyor. huyudur ateşleme bobinini değiştir düzelir dediler değiştirdim(Delphi), düzelmedi bujilerde sorun olabilir dediler değiştirdim(GM) düzelmedi, bilgisayara bağladık bi sorun gözükmedi. arıza lambasıda yakmıyor zaten. yazılımı güncelleyim dedim bugün gittim servise fakat yazılım sisteminde ufak bi teknik hata varmış cumartesi gel yazılımı güncelleyelim dediler. Sizin başınıza böyle bi sorun geldi mi? çözümünü bilenlerden yardım bekliyorum. teşekkürler.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 devir civarı 2.viteste gaza basmaya devam ederken 2000 devir civarı hafiften bizim vectrada yapıyor corollada yapıyor s40 var oda yapıyor. ateşleme bobini bujiler kabloları sağlam. ben artık gaz filtreleri ve opetin yakıtından şüpheleniyorum. 3 aracada opetten alıyor bizim ağalar sanırım o yağlı lpg'den kaynaklı...

ccembektas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
benzinlede kullanıyorum uzun süre aracı ama hala aynı shell den başka yerden gaz yada benzin koymadım araca. bu iş beni arabadan soğuttu. çözümü bilen biri varsa çok dua etcem valla :)

ccembektas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
güncell

ccembektas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bu nasıl forum kimse bişey yazmıyo yokmu bilen?

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orijinal bobinle de düzelmediyse lpg ecusu daha sonrada lpg enjektörleri olabilir özellikle de lpg ecusunu değiştirtip denemelisiniz

ccembektas

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Lpg ecusunda problem varsa benzinde tekleme yapar m?

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
bu nasıl forum kimse bişey yazmıyo yokmu bilen?

süper ya, yoruma bak, servise gitsene aga :mad:

burası böyle beğenmedin mi... arabanda Z16xep var, aç elini dua et belki düzelir, opelin en kötü motoru arabanda... üst kapak kurumlanmıştır, manifold dolmuştur, EGR gitmiştir, EGR borusu tıkanmıştır. Bunların hepsini kontrol ettircen en az 1500 TL masrafın var.

hadi kolay gelsin...