Vectra c hata !!!

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar bugün aracımı opcoma bağlattım ama lastik basınç sensörü arızası çıktı fakat lastik basınç sensörü doğru gösteriyor hata ışığı neden yanmıştır?
başka bir hatası ise egzos emisyon ışığı yanıyordu ama opcomda hatası çıkmadı
neden yanmıştır?7
servis ışığı yanıyordu kastamonuda gösterdim fan beyni değişecek dedi ama başka bir yerde fan müşürü arızalı dedi fanı 90-95 te açıyor arızası nedir fan müşürü arızalıysa ne kadara yapılır ?
:confused:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lastik sensörü anlık hata kaydebiliyor maalesef. Hangi sensör hata verdi ise, takip edip, aynı tekerdeki sensör gene hata verirse değişmek gerek. Ben genelde op-com dan o özelliği kapatırım, sensörler pahalı, kimse almak istemiyor.

Arıza lambası yanıyorsa, elbet kayıtlı arıza vardır. Opcomu kullanan acemedir, bilmeden silmiş, yada görememiş olabilir. Kesin kaydı mevcuttur.

Fan müşürü ucuzdur. LAkin önce bir bakın, fanın tüm seviyeleri açıyor mu? Açıyorsa sorun yok, müşür değişin. Açmıyorsa beyne kadar uzanır maalesef.

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lastik sensörü anlık hata kaydebiliyor maalesef. Hangi sensör hata verdi ise, takip edip, aynı tekerdeki sensör gene hata verirse değişmek gerek. Ben genelde op-com dan o özelliği kapatırım, sensörler pahalı, kimse almak istemiyor.

Arıza lambası yanıyorsa, elbet kayıtlı arıza vardır. Opcomu kullanan acemedir, bilmeden silmiş, yada görememiş olabilir. Kesin kaydı mevcuttur.

Fan müşürü ucuzdur. LAkin önce bir bakın, fanın tüm seviyeleri açıyor mu? Açıyorsa sorun yok, müşür değişin. Açmıyorsa beyne kadar uzanır maalesef.

pardon opcom demişim tech 2 vardı ama egzos emisyon ışığı arızası çıkmıyordu
sensör bence arızalı değil çünkü ne zaman havası inse gidip basıyorum ve doğru çıkıyor hatalı göstermiyor kadranda sadece sarı ünlem işareti çıkıyor

fanın tüm seviyeleri açarsa müşürmü değiştirlir ?

lpg de bu aralar araç durduğu halde kendi kendine gaz kesiyor egzos emisyon ışığı bundan mı yanmıştır araçta atiker sıralı sistem var :mad:

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Lpg olunca herşey olabilir, benzinde 1 hafta deneyip görmek lazım sorun araçta mı lpg de mi diye.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araç kaç model. ecotech z16xe'de egr kendiliğinden iptal gelebiliyor. benim 2005'de yoktu...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım getir bir servise baksınlar. sen anlaman için usta olman lazım. 4 tane vidası var bobin fişinin yanında altta kalıyor. sökeceksin içinde kör contamı var bakacaksın.
arabandaki tüm arıza kodlarını sil. lamba yanarsa ustaya göster yada bize yaz.... özel mesaj atma burdan yaz...

opel_vectra37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım getir bir servise baksınlar. sen anlaman için usta olman lazım. 4 tane vidası var bobin fişinin yanında altta kalıyor. sökeceksin içinde kör contamı var bakacaksın.
arabandaki tüm arıza kodlarını sil. lamba yanarsa ustaya göster yada bize yaz.... özel mesaj atma burdan yaz...

tamam teşekkürler kastamonuda fazla anlayan yok birkaç tane var onlarda yolacak kaz arıyorlar.Kastamonuda gösterdim fan beynid eğişecek dedi ve 500-600 tl istedi başka bir yerde gösterdim müşürü değişecek dedi bildiğim kadarıyla müşürde pahalı parça değil "

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam teşekkürler kastamonuda fazla anlayan yok birkaç tane var onlarda yolacak kaz arıyorlar.Kastamonuda gösterdim fan beynid eğişecek dedi ve 500-600 tl istedi başka bir yerde gösterdim müşürü değişecek dedi bildiğim kadarıyla müşürde pahalı parça değil "

getir karabük'e elektrikçi tomaç var. motorcu özdemir oto yücel abi var. hem gezmiş olursun hemde işin görülür. anlayan var en azından ;)