Vites Altı Ledime Kavuştum :)

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhaba arkadaşlar. Arabayı alalı bir sene oldu vites altı ledi anca yakabildim :)

Daha öncedende konsolu söküp navigasyondaki sorunları giderirken vites altında öylece boşta duran bir soket dikkatimi çekmişti.Soketin içinde sadece iki tane pim olması dahada dikkatimi çekti.Bugün biraz zaman ayırıp o soketin ne olduğunu inceledim.Meğer bizim opelin fabrikası kendini çok akıllı sanıyormuş.Serviste "oooo abi o çok uzun çok pahalı iş 200 300 lira verirsin" dediği işlemi 10dk ve 15cm bir kablo ile çözmem çok manidar.Çakmaktan aldığım elektriği direkt olarak ledlere bağladım ve orjinal bir ambiyans ışıklandırmam oldu.Tavsiyemdir aracın içini cidden değiştiren bir unsur..

Vites altında hazır olan ledlerin soketi..

pYBJYL.jpg

kYndYm.jpg

Nbr0bP.jpg

aB2rBO.jpg

Buda çakmaklık soketi. Ledler gücünü doğrudan çakmaktan alıyor.

Y5rZ5z.jpg

8EDREV.jpg

Veee mutlu son :)

[img=337x600]http://i.hizliresim.com/Dk4gkz.jpg[/img]
[img=337x600]http://i.hizliresim.com/m81A8V.jpg[/img]

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Vites Altı Ledime Kavuştum :)

Güzel olmuş, güle güle kullanın. Hattı çakmaktan aldıysanız kontağı açar açmaz yanar fakat, kontağı kapatıp şoför kapısını açtığınız an ledleriniz söner ve kontağı tekrar açana kadar bir daha yanmaz...

Bir de keşke çakmak kablosunu kesmeseydiniz, soketin içine  2 kablo sokup kapatarak bu işi kansız halledebilirdiniz :)

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Led bağlantısını direkt sokete yapsaydınız orijinal şekilde kısılarak açılıp kapanırdı. Şimdi kontak açmadan yanmayacak. Kesinlikle sokete bağlantı yapın iç aydınlatma ile uyumlu çalışsın. Sokette kabloların yeri hakkında konu var forumda bulabilirsiniz.

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REC link' Alıntı:
Güzel olmuş, güle güle kullanın. Hattı çakmaktan aldıysanız kontağı açar açmaz yanar fakat, kontağı kapatıp şoför kapısını açtığınız an ledleriniz söner ve kontağı tekrar açana kadar bir daha yanmaz...

Bir de keşke çakmak kablosunu kesmeseydiniz, soketin içine  2 kablo sokup kapatarak bu işi kansız halledebilirdiniz :)
Evet kontağı takınca yanan ve park edip araçtan çıktıktan sonra sönen bi sistem oldu ama hiç olmamasından iyi gibi :)ևakmak kablosunda amfinin tetik kablosu ve tv anteni için zaten daha önce bir müdahale yapıldı.Buda onların üzerine eklenip bantlandı :)

madmax50 link' Alıntı:
Led bağlantısını direkt sokete yapsaydınız orijinal şekilde kısılarak açılıp kapanırdı. şimdi kontak açmadan yanmayacak. Kesinlikle sokete bağlantı yapın iç aydınlatma ile uyumlu çalışsın. Sokette kabloların yeri hakkında konu var forumda bulabilirsiniz.

Sanırım yanlış anlaşıldım :) Vites altında sadece bir soket var ve sadece ledlerin uçları bağlı soket içerisinde.Ledi kendim takmadım vardı zaten aracın içerisinde ucuna soketi takıp vitesin altına bırakmışlar örnek resmi aşağıda mevcut.O sokete biyerden elektrik çekmem gerekiyordu mecburen çakmaktan çektim.Başka tavsiyesi olan varsa yarın pazar uğraşabilirim :)

1405007916-249_1.jpg

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

Soketi aracın tesisatındaki sanmıştım, 2013 öncesi hb araçlarda soket vardı sizde de koymamışlar sanırım. Aklınızda olsun vitesin altındaki sağ kapakçığın altında elektrik tesisat merkezi var burada orijinal tesisat bağlantısı mevcut buradan orijinal bağlantıyı bulabilirsiniz eliniz yatkınsa.

Güle güle kullanın astra'nın içinde olmazsa olmaz bir ışığı yakmışsınız.

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Soketi aracın tesisatındaki sanmıştım, 2013 öncesi hb araçlarda soket vardı sizde de koymamışlar sanırım. Aklınızda olsun vitesin altındaki sağ kapakçığın altında elektrik tesisat merkezi var burada orijinal tesisat bağlantısı mevcut buradan orijinal bağlantıyı bulabilirsiniz eliniz yatkınsa.

Güle güle kullanın astra'nın içinde olmazsa olmaz bir ışığı yakmışsınız.

Elim yatkın problem yok ama tam olarak nerde olduğunu öğrenmem lazım komple iç trimi sökmek zor olur yoksas  011zaa

Tam olarak nerede o bahsettiğiniz merkez yarın bir operasyon yapayım oraya.

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

emqare link' Alıntı:
Elim yatkın problem yok ama tam olarak nerde olduğunu öğrenmem lazım komple iç trimi sökmek zor olur yoksas  011zaa

Tam olarak nerede o bahsettiğiniz merkez yarın bir operasyon yapayım oraya.
Hemen vitesin altında sağda önde plastik bir kapak var, o kapağı sökünce tüm tesisatın orda olduğunu göreceksiniz. Kontrol kalemi ile parkları açıp vites altı ve kapı kolu ledlere giden bağlantıyı bulabilirsiniz.

emqare

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

madmax50 link' Alıntı:
Hemen vitesin altında sağda önde plastik bir kapak var, o kapağı sökünce tüm tesisatın orda olduğunu göreceksiniz. Kontrol kalemi ile parkları açıp vites altı ve kapı kolu ledlere giden bağlantıyı bulabilirsiniz.

ևok mantıklı  bravoo Gece gece hiç üşenmedim arabaya inip o kapağı söktüm bir sürü kablo var.Yarın hava şartlarıda elverirse bi deneme yaparım.Sonucu buradan paylaşırım.Teşekkürler.

corsa_1990

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

14alkiss 14alkiss