Xenon beyazına yakın sevenler ama xenon uygulamasından çekinenler...

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar paylaşmak istedim.Aracıma xenon düşünüyordum ancak son anda osram'ın nightbraker serisini aldım.Standart ampullere göre çok beyaz ancak xenon kadar beyazlık veremiyor.Park lambalarım orjinaldi osram kısaların yanında limon gibi sırıttı gittim philips photon park lambası aldım fiyatı da 12TL gayet uygun.Arıza olarak görmedi.Taktığımda çok şaşırdım 5tane led var üzerinde ve kristal beyazı bir renk veriyor.Osramla beraber yandığında xenon kadar beyaz ve sarılığı hiç belli olmayan bir ışık verdi.Yol rengi beyaza çok yakın,fara bakınca bembeyaz duruyor.benim gibi xenonlardan pek hoşlanmayan ama beyaz ışık sevenlere tavsiye ederim.Bir de nightbraker ın avantajı standart ışığa göre %50ye yakın bir parlaklık ve aydınlatma mesafesi var.

AtahanSen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta aracın önden gece çekilmiş bir fotoğrafını koyarsan çok makbule geçer merak ettim.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
philips photon bende aracın kısalara taktım xeonon felan hava merceksızde bu yagmurda bıle on numara gostrıyor hem daha parlak hemde cok guzel bı beyazı var...

Rycl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar paylaşmak istedim.Aracıma xenon düşünüyordum ancak son anda osram'ın nightbraker serisini aldım.Standart ampullere göre çok beyaz ancak xenon kadar beyazlık veremiyor.Park lambalarım orjinaldi osram kısaların yanında limon gibi sırıttı gittim philips photon park lambası aldım fiyatı da 12TL gayet uygun.Arıza olarak görmedi.Taktığımda çok şaşırdım 5tane led var üzerinde ve kristal beyazı bir renk veriyor.Osramla beraber yandığında xenon kadar beyaz ve sarılığı hiç belli olmayan bir ışık verdi.Yol rengi beyaza çok yakın,fara bakınca bembeyaz duruyor.benim gibi xenonlardan pek hoşlanmayan ama beyaz ışık sevenlere tavsiye ederim.Bir de nightbraker ın avantajı standart ışığa göre %50ye yakın bir parlaklık ve aydınlatma mesafesi var.

fıyat olarak komple kısa ve parklar ne kadara mal oldu pekı ?

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim araçtakiler osram cool blue. Xenon gibi karşıdan geleni kör etmiyor.

dsc0183xm.jpg

AlicanNalbat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir akrabamın audi ile kaza yapması sonucu zenon motor ve ampullerini aldım motor dahil olmak üzere BOSH markadir. Mercek yok fakat karşıdan geleni kör etmiyor resimler kameradan kaynaklı puslu çıktı

370mz.jpg

Uzaktan... Sis Hariç.

370nj.jpg

Görüş...

370nn.jpg

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
osram nightbreaker kısa ampülleri 32liraya aldım.Park lambalarını da 12Tl ye aldım...Osram cool blue da inanılmaz bir üründür arkadaşlar ben önce onu alcaktım ancak üzerindeki "off-road only" ve no in europen countries yazısını görüp vazgeçtim.Vize olayında TUV avrupa standartlarına geçtiğimiz için kabul görülmeyebilir o ampüller....Nightbreaker ın gece karanlık yollardaki ışık performansı inanılmaz iyi.uzun yakmaya bile gerek duymuyorum.

erincaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaldırıma düşen açısı 180derecelik geniş açı.Sağ arkada kalan çöp tenekesine bile ampülün beyazlığı yansımış.Güçlü bir ampül ve gözü de rahatsız etmiyor.Tavsiyem bu yönde olur ancak araştırıp cool blue yu da sormak gerekiyor vizede sorun çıkmıyorsa cool blue da kullanılabilinir.Philips photon corsa D nin farında üst tarafa kaş olarak yansıdı.Sadece parkların yandığı fotoda görebilirsiniz.İlginç ama güzel oldu :)