Yağ kaçakları

volkankutuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar,

Aracamı yeni almıştım arada 2-3 hafta geçti yağ eksiltmeye başladı. Alta baktığımda kartel jontasında (büyük) damla yağ kaçakları vardı. Arkadaşımın abisi sağolsun bilgisayara bağladı ve EGL Valfi ve birkaç parçanın arızalı olduğunu söyledi. Katrel jontası ve motor üst kapak jontasını değiştirdim diğer arızalı pğarçalarıda... Balata,jontalar diğer parçalar derken 500,00 ytl lik oldum. Ama en azından kafam dinç. 6 ayda bir bilgisayara sokmakta yarar olduğunu düşünüyorum....

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Güle,güle kullan.
Atı ayda bir durduk yerde bilgisayara bağlatman anlamsız,arıza gösterirse tamam eyvallah.Adı usta olanın eline bir düştünmü yandın. Ozamanda ALLAH kurtarsın derim;)

volkankutuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet haklısın aslında. Devamlı sokmamamk lazım.... Ama parçaların arızalı olduğunda arıza göstergeleri yanmamıştı. Ne bilim insan tedirgin oluyor bilgisayarlı arabada. Kaldımı yolda hareket edemezsin mazallah.

cagri18s

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayırlı olsun aracın. bahsettiğin contaların değişimi sana ne kadara mal oldu? özellikle işçilik ne kadar verdin?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
evet haklısın aslında. Devamlı sokmamamk lazım.... Ama parçaların arızalı olduğunda arıza göstergeleri yanmamıştı. Ne bilim insan tedirgin oluyor bilgisayarlı arabada. Kaldımı yolda hareket edemezsin mazallah.

Arıza ikazları sadece elektronıik (sensör lü) olan parçaların ikazını veriyor.Bunun dışındaki mekanik kısımlar içinde bakım aralıklarıda gözden geçirteceksin veya değişiklik olduğunda takibini yapacaksın Normal bakımlarını zamanında yaptırıldığında kolay,kolay yolda kalınmaz.Keyifli sürüşlerin olsun.;)

matgeo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayırlı olsun.Güle güle kullan.

volkankutuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar contolar değiştiği halde yine yağ kaçağı var.... Fikri olan varmı?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
hortumları kontrol ettir