yaga su karistiriyor

Musa CENGİZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyi aksamlar arkadaslar 2000 model 2.0 dizel bir vectra var. Contalari degistirdim 3 gun bindim tekrar ayni sorunu yapti.tamircide bulamiyor suan neden kaynaklandigini daha once bu sorunla karsilasan var mi acaba

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Contalar iyi yapılmamış demek ki

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Metal su yollarından birinde oluşmuş çatlak yağ yoluna çıkıyor olmalı.

NuRo

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
muhtemen kapakta çok ince kıl çatlağı var ısıyla acılıp su sızdırıyor içeriye. kapak iyice gözden geçirilmeli. uzun bi basınc testide yapılabilir

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kapak ya da blokta çatlak vardır. conta değiştiyse inşallah adam akıllı kapağı sıkmışlardır yoksa contaya tekrar zarar verip aynı soruna sebep vermiş olabilirler...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Kapağın yüzeyi eğrilik açısından kontrol edildi mi?

Stormingful

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konuyla biraz alakasız olacak ama arkadaşın başından geçen bir olayı paylaşmak isterim

arkadaşın opel zafira aracı vardı ve yağa su karıştırıyordu sürekli, aynı ustada 2 defa conta değiştirtti 1700 masraf yaptı. Sonra usta demiş ki bu arabayı bana sat, derken arkadaş da arabayı ustaya sattı. usta şimdi tamir etmiş arabayı kendisi kullanıyor. Arkadaştayken bir türlü tamir olmayıp masraf çıkaran araba ustaya satılınca anında tamir oldu.

Bence ilk iş ustayı değiştirin derim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
konuyla biraz alakasız olacak ama arkadaşın başından geçen bir olayı paylaşmak isterim

arkadaşın opel zafira aracı vardı ve yağa su karıştırıyordu sürekli, aynı ustada 2 defa conta değiştirtti 1700 masraf yaptı. Sonra usta demiş ki bu arabayı bana sat, derken arkadaş da arabayı ustaya sattı. usta şimdi tamir etmiş arabayı kendisi kullanıyor. Arkadaştayken bir türlü tamir olmayıp masraf çıkaran araba ustaya satılınca anında tamir oldu.

Bence ilk iş ustayı değiştirin derim.

Benzeri bir olayı arkadaşım yaşadı ama aracı ustaya kaptırmadık (ben almıştım). :)