Yağışlı havalarda cruise kontrol uyarısı

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
pek inandırıcı gelmedi desem:D bencede refleksden başka bir etkisi olmaz.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet beyin saptaması yerinde. CC'lü bir aracım olmadığı için kullanımla ilgili fazla bir yorum yapamayacağım, ancak benim açımdan her sürücü cruise kontrollü araç kullanmamalıdır. Cruise kontrol kullanması sakıncalı olanlar: Yaşlı, refleksleri zayıflamış, kalp krizi geçirmiş veya kalp rahatsızlığı riski altında olanlar, nörolojik rahatsızlık geçirenler ve halen tedavi altında olanlar, kısmi özürlüler bu sistemi asla devreye almamalıdır hele hele bazıları direksiyona asla geçmemelidirler. Dikkat ederseniz otomatik vitesli araçlar ile manuel vitesli araçların kullanım karekterleri bile az da olsa farklılıklar gösterir.

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler faydalı bilgi için.

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cc yi zaten yılda en fazla 2-3 kez kullanıyorum

cc yi uzun yol dışında başka bir yerde kullanamassınız... peki şehir dışına kaç defa çıkıyoruz ben şahsi adıma konışım yılda en fazla 2-3 kere benim gibi normal çalışan yada memnur da olsa bir insanın yıllık tatili en fazla 15 gündür fazla olmaz..

şehirler arası yoldada cruise rahatlık evet öylede ahım şahım bir şey değil .. insanı belli bir noktadan sonra mayıştırıyor gevşetiyor cc reflekslerinizde zayıflıyor haliyle..o yüzden cc de bile sürsem misal 900km lik yolun toplasan 200 km sini ancak cc de sürerim gerisinde kontrol gene bendedir..

cc yi hiç bir zaman öyle ahım şahım mucizevi bir donanım olarak görmedim bir far sensörü yağmur sensörü park sensörü bile çok daha sık kulandığımız ve çok daha faydalı şeyler..

cc mercedesdeki gibi akılllı yol takip sistemi olsa ona bir lafım olmaz akıllı yol takibinin özelliği oda cc ama yola aniden biri yada hayvan fırlarsa direk kendi kendine fren yapıyor bulunduğunuz şeridi kendi şerit takip sismiyle takip ediyor ve öndeki araçla takip mesafesini kendi ayarlayıp takip mesafesini koruyor..
bizim cc lerde tek özellik gaz pedalına bazmamanız o kadar :D
allah göstermesin önünüze bir şey fırlasa alırsınız altınıza yada aniden yolda kesikin bir viraja girseniz o rahatlıla gevşeklikle uçarsınız .. çünkü cc de ayakları falan iyicene toparlıyorsunuz iyicene direksiyon kontrolünüzde çok gevşiyor...

FireStarteR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cc refleksleri yavaşlatıyor evet yüksek hızlarda kullanmak hiç mantıklı değil.. ben aktif etsem bile uzun yolda en fazla 110 km ye sabitliyorum..
benim araçta dsc devreye girince cruise kontrol iptal oluyor otomatik olarak.. yani eğer araç yerden kesilecek kadar sapıtırsa ben fren yapmasam bile c.c otomatik olarak devre dışı kalıyorr..

Son düzenleme:

miralay

Kayıtlı Kullanıcı
41-Kocaeli
Siteyi ziyaret et
çok güzel bir bilgi...ben zaten genelde trakya otobanında 90 km ile giderken sabitliyorum veya ankara yolunda...teşekkür ederim Savaş abi...

zafim2002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cc refleksleri yavaşlatıyor evet yüksek hızlarda kullanmak hiç mantıklı değil.. ben aktif etsem bile uzun yolda en fazla 110 km ye sabitliyorum..
benim araçta dsc devreye girince cruise kontrol iptal oluyor otomatik olarak.. yani eğer araç yerden kesilecek kadar sapıtırsa ben fren yapmasam bile c.c otomatik olarak devre dışı kalıyorr..

Pardon DSC ne demek ? Fransiz kaldimda :)

melonkolik

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yollarda gayet güzel oluyor yakıt ekonomisinede olumlu katkılar sağlıyor.yağmurlu havalarda bende hiç kullanmıyorum yada araç buzlanma tehlikesi diye ikaz verdiğinde hemen çıkarıyorum devreden ve yavaşlıyorum.bir hafta önce uzun yolda yaklaşık 120 km hızla giderken yolda aniden bir köpeğin olduğunu fark ettim refleks le ani frenleme yaptım kaymadan durdu araç...

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yollarda gayet güzel oluyor yakıt ekonomisinede olumlu katkılar sağlıyor.yağmurlu havalarda bende hiç kullanmıyorum yada araç buzlanma tehlikesi diye ikaz verdiğinde hemen çıkarıyorum devreden ve yavaşlıyorum.bir hafta önce uzun yolda yaklaşık 120 km hızla giderken yolda aniden bir köpeğin olduğunu fark ettim refleks le ani frenleme yaptım kaymadan durdu araç...

refleks zayıflamısının bir nedenide o oluyor benimde başıma buna benzer olay geldi yol kenarında amca vardı burasnın oralarda izmire giderken amca çıkıyım mı çıkmıyım mı arasında kalırken kendini yola bir attı aradada çok mesafe olmasına rağmen frenlere bir asıldım allahdan arkamda bir araç yokdu yoksa yaşamazdım şehirler arası yol millet 120-140 ne bulduysa gidiyor arkadan biri bindirse biterdim... normalde araç cruiseda değilde benim kontrolümde olsaydı vitez küçültür amcanın hareketine göre karar verir ağır ağır yavaşlardım.. cruise da insan öyle bir gevşiyorki en hafif bir olayda bile çok ani ve fazla bir tepki veriyor.. cruise güzel bir şey faydalıda ekonomik açıdan heleki yollar dubleks oldu dahada işe yarar hale geldi .. sadece bence benim fikrim cruiseda uzun süreli yolculuklarda ara sıra manuelde de gitmekde fayda var ..

Son düzenleme: