yakıt tüketimi ve araç havalandırması

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yakıt tüketimi ve araç havalandırması

Herşey karıştı şimdi tam olarak bu resimde nasıl yapmam gerek benim peki sadece  motor ısısı için  herşeyi denememe rağmen bulamadım olmadı illa klima açınca sıcak hava geliyor :)

Ekli dosyalar

• 1456604_574039919329452_1942050022_n.png
    1456604_574039919329452_1942050022_n.png
    81.9 KB · Görüntüleme: 43

arkin39

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Ust cam bolumune hava vermeyle birlikte yuz veya ayak kisminida acarsaniz klima calismaz normal havalandirma calisir.
Yani hava yonlendirme bolumunde 2 dugme aktif olacak.
Bir önceki cevabınızda üst cam düğmesi tek açıksa açıksa klima çalışır demişiniz yalnış anlamadıysam. Ben genellikle üs orta ve altı aynı anda açık bırakıyorum ve sıcak havayı o şekilde alıyorum. Bu durumda klimadan çekme ihtimali yok değil mi yani üst tuşun yanına muhakkak bir tane daha koymalıyız doğru mu anlamışım

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sıcak hava almak içn yapmanız gereken soldaki yuvarlak tuşu kırmızı yönde sona kadar çevirmek.
daha sonra sağdaki tuş ile fan hızını ayarlamak
ortadaki üç düğme ile de havanın yönünü ayarlamak.

en sol üstte bulunan klima kopresörüne basmayacaksınız.

motor ısındıkça içeri sıcak hava gelecektir

ortadaki yön seçicilerden en üsttekine basarsanız ön camınız da buğu yapmaz

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

motordan gelen sıcaklığı iceri almasından ben de çok şikayetçiydim bunu önlemek için yönlrndırme düğmelerını kapatmanız gerekıyor, otomatık klımayı aktıf ettıgınızde yonlendırme tusları kapanır dıger sekılde mutlaka bır tanesı acık kalıyor. yonlendırme tuslarını kapatın sıcaklıgıda dusurun içeri sıcak hava almak

adRe j

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
sıcak hava almak içn yapmanız gereken soldaki yuvarlak tuşu kırmızı yönde sona kadar çevirmek.
daha sonra sağdaki tuş ile fan hızını ayarlamak
ortadaki üç düğme ile de havanın yönünü ayarlamak.

en sol üstte bulunan klima kopresörüne basmayacaksınız.

motor ısındıkça içeri sıcak hava gelecektir

ortadaki yön seçicilerden en üsttekine basarsanız ön camınız da buğu yapmaz
Fan hızı en sağdaki altlı üstlü olan iki buton değilmi bahsettiğiniz

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

klimanız analog da olsa dijital de olsa

araç içerisine araç hızına bağlı olarak sürekli hava girer. içeri hava girmesin iistemiyorsanız iç sirkülasyonu açarsınız. ancak bu durumda camlar bir süre sonra buğu yapar.

klima kompresörü kapalıyken sıcaklik düğmesini dış hava sıcaklığının altında bir değere bile ayarlasanız dışarıdaki hava sıcaklığı ne ise içeri verilen hava sıcaklığı da odur. dışarıdaki havadan daha sıcak bir değere ayarlarsanız hava ısıtılarak içeri verilir.

dış hava sıcaklığından daha düşük bir sıcaklığı içeri almak için kompresör tuşuna basarak klimayı devreye almanız gerekir.

karışık yada komlike olduğunu sanmıyorum

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Orhan UYAN link' Alıntı:
Fan hızı en sağdaki altlı üstlü olan iki buton değilmi bahsettiğiniz

fan hızı 1 den 6 kadar olan yuvarlak sağdaki düğme

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim anlamadığım şey de şu ki sağ üst tuşa basınca hava yön ışıkları sönüyor demiş bazı arkadaşlarımız. Yalnız o tuş ön cam bug çözücü tuşu, evet ona basınca ışıklar sönüyor çünkü bütün havayı alıp ön cama veriyor. Ayrıca fan 1. kademede olmasına rağmen o tuşa basılınca tam güç üfleme yapıyor. Ancak o tuş açık iken kontak kapatıp açarsanız normal kademede üfleme yapıyor. Belki bu yazılım hatasıdır bilemiyorum ama öyle çalışıyor.

Cosmo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kenangokhan link' Alıntı:
Benim anlamadığım şey de şu ki sağ üst tuşa basınca hava yön ışıkları sönüyor demiş bazı arkadaşlarımız. Yalnız o tuş ön cam bug çözücü tuşu, evet ona basınca ışıklar sönüyor çünkü bütün havayı alıp ön cama veriyor. Ayrıca fan 1. kademede olmasına rağmen o tuşa basılınca tam güç üfleme yapıyor. Ancak o tuş açık iken kontak kapatıp açarsanız normal kademede üfleme yapıyor. Belki bu yazılım hatasıdır bilemiyorum ama öyle çalışıyor.

orta yönlendirme tuşlarından en üsttekine basmak + fan hızını en yükseğe getirmek + klima kompresör tuşuna basmak = sağ tarafta üst kısımda bulunan ön cam buğu giderme ile aynı işlev

kenangokhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Cosmo link' Alıntı:
orta yönlendirme tuşlarından en üsttekine basmak + fan hızını en yükseğe getirmek + klima kompresör tuşuna basmak = sağ tarafta üst kısımda bulunan ön cam buğu giderme ile aynı işlev

işte bende onu anlamıyorumya, konu içinde o tuşa basıp orta ışıkları söndürünce yakıt tüketiminin ortadan kaldırılacağı gibi düşünce oluşmuş