yardımcı olabilirmisiniz ?

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ynt: Ynt: Ynt: Ynt:

madmax50 link' Alıntı:
Hocam balansı düzgün bir pervane titreşim yapmaz. Balan bozulunca ne olur, fanın tüm yükü ortadaki bilyeye biner bu bilyeye binen yük mile iletilir. Sağlıklı çalışan bir fanda bilyeye yük biniyorsa o bilye bir süre sonra bozulmaya mahkumdur. Sanayide fan göbeği bozulması sık görülür. Hiçbir usta aman abi bişey olmaz titresin bozulunca yaparız demez zira o bilye dağ başında kilitlenirse o zaman çekici şart olur. Daha kötüsü harareti göremezseniz contayı yakarsınız.

Opel servisleri uğraşmamak için her şeye olabilir, normaldir deyip geçiyor yazık çok yazık. Anlamadığım Opelciler bunu neden kabulleniyor, kardeşim fandan dolayı direksiyon titriyor siz halen servisin birşey olmaz demesine bakıp bekliyorsunuz. 50 bin lira para verilmiş, aman garanti dışı kalmasın diye her bakımda 3 kat fazladan bakım ücreti veriyorsunuz gidin hakkınızı arayın. Hiç bir şey bilmiyorsanız gidin özel servise ustaya durumu anlatın adam size gülecektir fandan dolayı direksiyon titremesi normalmiş deyince.
dediklerinize tamamen katiliyorum, dogrudur. Teknik olarak benim pek bir fikrim yok. Servislerin durumunu hepimiz biliyoruz. Kaliper sorununu da en sonunda servis müdüresi bayana bagira cagira yaptirmistim. Ama bu fan konusunda bir cok kiside ayni problemin olupta sizde olmamasi ilginc ve sansli bir durum ;)

freelook

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yardımcı olabilirmisiniz ?

faruk4143 link' Alıntı:
Forumda 'fan titreme' yazip arama yapin konular cikiyor.
+1

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

faruk4143 link' Alıntı:
Siz fan devreye girdiginde mi bunu yasiyorsunuz? Eger oyleyse normal cunku 1.6 115te fan calistiginda icerde direksiyondan bile hissediliyor. Zangir zangir gidiyor her yer. Bununla ilgili konu acilmisti daha once. Bunu dile getirenler olmustu ben de dahil.

+1  no problem biz alıştık gayrı

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tekrar selamlar

arkadaşlar bugün farkettim de bu titreme klima 0 dayken yani kapalıyken olmuyo . ne kadar zorladıysam da titremedi . sorun farklı bişey midir sizce ?

M

madmax50

Bilgi Girilmemiş

gio- link' Alıntı:
tekrar selamlar

arkadaşlar bugün farkettim de bu titreme klima 0 dayken yani kapalıyken olmuyo . ne kadar zorladıysam da titremedi . sorun farklı bişey midir sizce ?
Klima açıldığında titreme olduğundan eminseniz klima kompresörünü kontrol ettirin. Belki sabitleme vidaları gevşemiştir.

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gio- link' Alıntı:
tekrar selamlar

Sorunu başka yerlerde aramayın. Bahsettiğiniz durum belli, dile getirdiğimiz gibi. Aracı devirli kullandıktan sonra duruyorsunuz, durduğunuz yerde de fan çalışmaya başlıyor. Fan çalışınca da titreşim yapıyor biraz. Bir çok arkadaş söyledik bunu zaten. Çok kişi yaşıyor bunu. Ama kimisinin dikkatini çekmiyor. Ki zaten seyir halinde belli olmuyor. Klima olayına gelince, aracı henüz yeni çalıştırdığınızda klima açıksa fan yine devreye giriyor. Fan devreye girince de malum. Madem bu kadar rahatsızlık veriyor, servise gidin ve sadece 'fan çalışınca aracı titretiyor' deyin. Eminim ki sorununuz bu ;)

Minigun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun. inş kısa sürede hallolur..

gio-1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar bi sonuç alamadık ama bilginiz olsun diye söylüyorum . servise gittim bizim fanların 3 kademesi varmış . hepsini kontrol ettiler balansını falan. düzgün çalışıyo dediler . fan büyük olduğu için titretiyo diyolar. kabullendim ben de artık

faruk4143

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gio- link' Alıntı:
arkadaşlar bi sonuç alamadık ama bilginiz olsun diye söylüyorum . servise gittim bizim fanların 3 kademesi varmış . hepsini kontrol ettiler balansını falan. düzgün çalışıyo dediler . fan büyük olduğu için titretiyo diyolar. kabullendim ben de artık
Böyle olacağı belliydi... Sizde kafanıza takmayın, aracınızın keyfini çıkarın.. ;)