Yazilim güncelleme-yeni astra sedan 1.6

A

aykal

Bilgi Girilmemiş
vayy bizim veccyy götüreyim bir astra ile aynı motor nede olsa ayrıca benimkide garantide hee beleşş :)

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dergide yazan astra h için geçerli idi değişken yanmalı motorlar hakkında ama inanın bilemiyorum. aracım garantide olduğu için ücretsiz yaptırdım ama çok bişey tutacağını sanmıyorum. yalnız aracınız için eğer bir güncelleme var ise ki vardır diye tahmin ediyorum (ilk çıkan yazılımın mutlaka bir revizesi olur diye düşünüyorum) bu konuyla ilgili bir servisten bilgi almanız daha doğru olacaktır diye düşünüyorum. hatta görüşmenizin neticesinide yine burada paylaşırsanız diğer arkadaşlara da yardımları olur diye düşünüyorum, şimdiden teşekkürler

bilgiler için teşekkürler, hafta içi yetkili servise gidip bir sorayım..

buraya yazarım tekrar...

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
açtığınız konuyu okudum.. hatta konu için teşekkürler, çok güzel bir çalışma olmuş..

peki Astra haricinde ki diğer modeller hakkında soru sordunuz mu acaba yani Corsa, Vectra yada diğer araçlara da güncelleme yapılıyor mu?

tabiki yapılıyor...Garanti kapsamı olsun yada olmasın odak da ücretsiz...

HAKANCEVİK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farketmez...Bildiğim kadarı ile yazılım güncelleme her yerde ücretsiz...Garanti kapsamı dışındaki aracıma da aynı uygulama yapılmıştı...

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuyla ilgili daha önceden detaylı bilgiyi yazmıştım.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=33881

Olayın HB ile Sedan'la alakası yok. Olay 115 BG'lik XER motorları ilgilendiriyor. Bunun haricindeki araçlarla ilgili bir yazılım değil bu. Yukardaki konuda detaylı olarak açıklamıştım.

Ben de randevuyu almış olduğum bugün gidip yüklettim yazılımı. Düşük devirlerde hissedilir fark yaratıyor.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Konuyla ilgili başka bir konuda yazdığım cevap:

Evet, dün randevu saatimde Akatlar Karanfilköy'deki Opel Arkas'a giderek yazılımı yükselttirdim. Bu arada Arkas, başka bir şikayetim olup olmadığını sordu ve havalandırmanın 4. kademesindeki ıslık şikayetimi çok da önemli olmadığını sonra da yapabileceğimi söylerek belirttim, Arkas konuya oldukça ılımlı yaklaştı ve ilerisi için bir problem yaratabileceğini, her ihtimale karşı kontrol edilmesi gerektiğini, gerekirse de hazır garanti içindeylen değiştireceklerini söyledi. Açıkçası bu ilgi ve alaka hoşuma gitti. Hoş sonradan sorunun o kadar büyük olmadığını, parçanın yağlandığını ve problemin çözüldüğünü öğrendim ama yaklaşım memnun etti, ses de kesildi bu arada.

Tabii gelmemin asıl sebebi olan ECU yazılım güncellemesi de yapıldı. Gerçekten de aracın özellikle düşük devirdeki performansında belirgin bir artış gözlemledim. Yokuş yukarı çıkarken önceden yaşadığım bir takım olumsuzluklar artık yok, eskiden gaz pedalı çok çabuk tepki vermiyor ve gaza fazla basmak gerekiyordu, yokuş yukarı gaz debriyaj oranını bu sebeple çok dikkatli yapmak gerekiyordu arabayı kaydırmamak için çünkü ayağınızı debriyajdan çekseniz de gaz tepki vermediği için araba geri kaçıyordu, artık gaz pedalının tepkileri çok daha hızlı bu da aracın ilk kalkış performansını olumlu etkiliyor.

Uzun vadede tecrübelerimi de tekrar buradan paylaşırım.