Yazilim güncelleme-yeni astra sedan 1.6

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2 gün önce Opel'in kendi sayfasından kendilerine mail yolladım.. Bu yazılım güncelleme diğer Opel modelleri için de yapılıyor mu diye..

az önce Opel'den aradılar, onlara ulaştığım için teşekkür ettiler fakat sadece Astra 1.6'lar için yazılım güncellemesi olduğunu söylediler.. Neden, diye sorduğumda, yurt dışında test ve çalışmalar sonucu şuan için sadece Astra 1.6'lar için yazılım yolladıklarını söyledi..

malesef, şansımıza küsücez...

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben size sebebini söyleyeyim. Zira GM'n XER kodlu 1.6 115 BG'lik motorları yeni piyasaya sürüldü ve düşük devirlerde ciddi bir ataklık problemi vardı. Bir nevi geri çağırma gibi düşünebilirsiniz bunu. Bu yazılım sayesinde XER motorların düşük devirlerde ve özellikle yokuş yukarı karşılaştığı gücü yola aktaramama problemi hallolmuş oldu.

Sanırım siz bunu tüm araçlara uygulanabilecek ve tıpkı çip uygulaması gibi performansı artıracak bir ekstra yazılım gibi düşündünüz, oysa alakası yok, olay sadece XER motorun yazılımındaki bir hatanın düzeltilmesi, yani bir nevi tamir. Arabanızda motor olarak bir problem yoksa, zaten böyle bir yazılıma da gerek yok.

efeeryurt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam dediğinizi biliyorum, önceden de bahsedilmişti ama benim merak ettiğim konu, mesela Windows güncelleniyor, yada telefon alıyoruz sonradan ona versiyon yükletiyoruz ve bir üst versiyon oluyor..

bunu Astra haricindeki diğer araçlar için yapılmış mı benim merak ettiğim konu oydu.. Ondan Opel'e mail attım, acaba yazılım güncelleme yada versiyon yükleme gibi bir olay mevcut mu diye..

neyse, olmuyormuş napalım..

alper a

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam dediğinizi biliyorum, önceden de bahsedilmişti ama benim merak ettiğim konu, mesela Windows güncelleniyor, yada telefon alıyoruz sonradan ona versiyon yükletiyoruz ve bir üst versiyon oluyor..

bunu Astra haricindeki diğer araçlar için yapılmış mı benim merak ettiğim konu oydu.. Ondan Opel'e mail attım, acaba yazılım güncelleme yada versiyon yükleme gibi bir olay mevcut mu diye..

neyse, olmuyormuş napalım..
Sizin Arabanızın Motorunda Karşılaşılan Herhangi Bir Problem olmadıgı için(En Azında Türkiyede)Güncelleme Gönderilmemiş Yada Yapılmamış Olabilir.
Ayrıca Geçen Gün Yetkili Servise Gittiğimde Arızamı Sildirmek için Tech2 Makinaların Yazılım Yüklediği için Meşgul olduklarını Duydum.Ne Güncellemesi Diye Sordugumda Yag Müşürüyle İlgili Bir Güncelleme Oldugunu Ögrendim.Yanlız Hangi Motorlar için Oldugunu Soramadım Kendi Telaşımdan.Birde XP-XR Motor Güncellemesini Sordum.aralarında En Az 10-13 Hp kadar Bir Güç Farkı oldugunu Söyledi Servisteki Arkadaşım.Çok Büyük bir Fark Var 2 Motor arasında.Araştırmakta Fayda Var Arkadaşlar.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
XP motorlar zaten 105, XR motorlar 115 BG. Yazılım güncelleme ile 10-15 BG gibi bir fark elde edilmiyor, zaten bu güncelleme sadece 115 BG'lik XR motorlara yapılıyor ve sadece ilk kalkışta düşük devirlerde motorun gücünün daha fazla açığa çıkmasına olanak sağlıyor. Yüksek vites ve devirlerde zaten performans açısından pek bir fark yok.

cevdet_mt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Google'dan Astra ile ilgili bilgiler ararken Özgür arkadaşımızın forumdaki bu yazısıyla karşılaştım ve hemen servisi arayıp randevu aldım. Servisten biraz önce geldim ve sadece teşekkür etmek için bilgisayarımı açtım.

Arabayı aldığım ilk günden (11 Aralık 2007) beri aynı sıkıntıları yaşıyor ve sorunun sadece benim arabamda olduğunu düşünüyurdum. Opel'in problemli bir aracı üretipte piyasaya sürme ihtimali yoktu nede olsa. Birkaç ay önce Ankara Opal'a gidip sordum; oradaki elemanlar samimiyetten uzak, her zamanki ilgisiz halleriyle, bu motorlarda normal olduğunu söylediler. Bende hayatımın en büyük kazığını (33000ytl) yediğimi kabullenip eve döndüm. Golf'lere Focus'lara Civic'lere imrenerek bakıyordum artık. On yıldır araba kullanmama rağmen problemin bende olabileceği bile aklıma geldi.

Söylediğim gibi, biraz önce servisten geldim. Bulabildiğim en dik yokuşlarda denedim. 2000 devir altındaki problemlerden eser yok. Garaja girerken 11 Aralık 2007'deki heyecanı hissettim yine.

Özgür Sertcan'a ve başkalarına yardımcı olmak için zaman ayıran bütün forum üyelerine teşekkür ediyorum.

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rica ederiz :)

Forumu izlemeye devam edin, daha ne yararlı bilgiler bulacaksınız ;)

sertcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Google'dan Astra ile ilgili bilgiler ararken Özgür arkadaşımızın forumdaki bu yazısıyla karşılaştım ve hemen servisi arayıp randevu aldım. Servisten biraz önce geldim ve sadece teşekkür etmek için bilgisayarımı açtım.

Arabayı aldığım ilk günden (11 Aralık 2007) beri aynı sıkıntıları yaşıyor ve sorunun sadece benim arabamda olduğunu düşünüyurdum. Opel'in problemli bir aracı üretipte piyasaya sürme ihtimali yoktu nede olsa. Birkaç ay önce Ankara Opal'a gidip sordum; oradaki elemanlar samimiyetten uzak, her zamanki ilgisiz halleriyle, bu motorlarda normal olduğunu söylediler. Bende hayatımın en büyük kazığını (33000ytl) yediğimi kabullenip eve döndüm. Golf'lere Focus'lara Civic'lere imrenerek bakıyordum artık. On yıldır araba kullanmama rağmen problemin bende olabileceği bile aklıma geldi.

Söylediğim gibi, biraz önce servisten geldim. Bulabildiğim en dik yokuşlarda denedim. 2000 devir altındaki problemlerden eser yok. Garaja girerken 11 Aralık 2007'deki heyecanı hissettim yine.

Özgür Sertcan'a ve başkalarına yardımcı olmak için zaman ayıran bütün forum üyelerine teşekkür ediyorum.
rica ederiz. kul sıkışmayınca hızır yetişmez derler hesabı biz de elimizden ne geliyorsa artık bir şekilde paylaşıyoruz. zaten ortak paydamız opel olduktan sonra daha çooookkkk dertleşecek ve sorunlarımız ile ilgili sorularımız olmayacak mı zaten ??? :) bu arada bagaj kilit motorumda değişti ama değişen sadece motoru oldu problem aynı şekilde devam ediyor. arada bir bagaj kapağı açılmıyor.hafta sonu yine opis teyim, beklerim... ;) (bir süre sonra opel ile yaşamaya alışıyorsunuz ne de olsa ... bu arada aynı sorunlarla gelen araç sayısı sadece benim aracımla kısıtlı değil anlaşılan, bir hayli var galiba.0 km aldığım ve o kadar para "verdiğim" aracımın daha ileri yaşlarında başıma ne işler açacağından şüpheliyim arkadaşlar-aracım şuan 2.000 km de hadi hayırlısı... )
bu arada ne yazık ki ben artık kabullendim opel problemli bir aracı piyasaya sürmüş ve ne o eski malzeme işçilik kalitesi var ne de doğru düzgün bir servisi. diyorum ya hadi hayırlısı allah daha beterlerinden sakınsın inşallah, bakalım daha neler göreceğiz ??? :(

Son düzenleme:

myalciin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.camili.net
115Hp Astra Makyajlı kasa aldım Ankara'da yazılım güncellemesi yaptıran arkadaşlar hangi serviste yaptırdığını yazarmısınız lütfen Ben bugün Opise gittim sizin aracınız için böyle bir istek gözükmüyor dedi dediğine göre fabrika belirtiyormuş böyle birşey varmı yok mu lütfen servis ismi verin