yedek yakıt deposu

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel modellerinde ( özellikle astra classic ) vw araçlarında olduğu gibi yedek depo gibi bi şey var mı arkadaşlar , bilgisi olan varsa paylaşırsa sevirim ..
geçen bir arkadaşımın polosuna yakıt aldık 43 litrede pompa attı daha sonra yedek depoya da doldurduk toplam araç 55 litre yakıt aldı .
araçta benzin ışığı yandı depo sıfırlandı yol bilgisayarı 0 gösterdi ben tırstım yolda kaldık diye ama yaklaşık 80 -100 km daha yol yaptık stop etmedi nasıl bi sistem çözemedim .

Son düzenleme:

selo06

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim bildiğim her araçta var hemen hemen,ışık yandğında yada yanıp daha sonra yanıp yanıp sönmeye başladığında yedek depoyla gidiyorz,emin değilim yinede ;)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel modellerinde ( özellikle astra classic ) vw araçlarında olduğu gibi yedek depo gibi bi şey var mı arkadaşlar , bilgisi olan varsa paylaşırsa sevirim ..
geçen bir arkadaşımın polosuna yakıt aldık 43 litrede pompa attı daha sonra yedek depoya da doldurduk toplam araç 55 litre yakıt aldı .
araçta benzin ışığı yandı depo sıfırlandı yol bilgisayarı 0 gösterdi ben tırstım yolda kaldık diye ama 100 km daha yol yaptık stop etmedi nasıl bi sistem çözemedim .
Senin bir yanlışın var...depoyu doldurup sonra yedeği doldurma diye birşey yok...aracın tüm deposu 55 Litredir....tabanca atmıştır sonra yavaşca ağzına kadar doldurmuştur.Yedek depo diye birşey yok,var olan her araçta normal benizn bittiğinde yanan bir sensor var,ona depoda 5 ila 8 litre arası ayarlama yapılır o seviyeye gelince ikaz amacında ışık yanar benzin bitiyor diye..yoksa daha içeride yazdığım gibi ışık yandıktan sonra 5-8 litre yakıt içeride kalır,işte sen onunla uzun yola hızına göre 70-100km yol yaparsın..astra da tüm depo 52litre ise ışık mesel atıyorum 45 litrede yanar ama içeride hala 7 litre vardır.Bilmem anlatabildimmi?;)

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selim abi haklısın bende senin gibi düşünüyorum da polunun teknik kitabında depo yakıt hacmi 45 litre olarak verilmiş ...
o zaman hala çalışan ( yani yakıtı tamamen bitmemiş olan ) bi aracın deposuna 55 litre yakıtı biz nasıl koyabildik .?
hem 43 litre koyduk tabanca attı sonra adam içerde bi düğmeye felan bastı üste 12 lt daha ekledi anlamadım yani ...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman yakıtı nereden aldınız ise faturanız ile ihbar edin, oynama vardır gelsinler kontrol etsinler

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O zaman yakıtı nereden aldınız ise faturanız ile ihbar edin, oynama vardır gelsinler kontrol etsinler

abi son sefer ile ilgili öyle bi şansımız yok zira gürcistandan aldık :) 55 lt benzin 140 lira
ama yurt içinde bi yerden alırsak dediğin aklımda olacak...

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi son sefer ile ilgili öyle bi şansımız yok zira gürcistandan aldık :) 55 lt benzin 140 lira
ama yurt içinde bi yerden alırsak dediğin aklımda olacak...
Geçmiş olsun kazıklanmışsınız :)
bunu yugozlavlarla bulgarlar az yapmazdı gurbetcilere

corsa cdti

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
volkswagen grubu araçlardaki yedek depo diye tabir edilen bölüm genleşme tankıdır.
benzin deposunun girişinde yeşil renkli yaylı bir mandal vardır ve o mandalı bastırırsanız genleşme tankı dolar.
araç önce genleşme tankındaki yakıtı yakmaya başlar, genleşme tankındaki yakıt bitene kadar benzin göstergesi hiç kımıldamaz.

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet yani büyük ihtimalle böyle ...

Son düzenleme: