yeni 200 tl lik banknot

Ghostbuster

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün paraların Önyüzünde Atatürk'ün resmi diğer yüzündede Bir figür resmi olur. 200 ytl lik banknotlarada bu figürü koymayı uygun görmüşler lütfen bilmeden at gözlüğü ile yorum yapmayalım..

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Bütün paraların Önyüzünde Atatürk'ün resmi diğer yüzündede Bir figür resmi olur. 200 ytl lik banknotlarada bu figürü koymayı uygun görmüşler lütfen bilmeden at gözlüğü ile yorum yapmayalım..

70015.jpg

Evet haala paranın ön yüzü ile arka yüzünü karıştrıp heycan yapan arkadaşlar var.

Son düzenleme:

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
heyecan yapmalarını doğal karşılamak lazım. Bu ülkede adamlar okullardan Atatürk büstlerini ve sınıflardaki Atatürk resimlerini kaldırtmayı kanun teklifi olarak sundular. Eğitim yuvalarındaki atatürk büstlerine el uzatanlar sanırım paralardaki Atatürk'e de kaldırmaktan büyük haz duyacaklardır.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bitakım tepkiler çok doğal.atatürkün suretinden korkup yasa değiştirerek yok etmeye çalışanlar war...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir yüzünde Atatürk olur yine.
Heralde ılımlı islam olayını yavaş yavaş alıştırıyolar ;) Ha sorarsanız Yunus Emre'de benim için büyük bir değer ama yurtdışından bi adam gelip resmi görse böyle düşünmez emin olun...

kesanlee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Heralde ılımlı islam olayını yavaş yavaş alıştırıyolar ;) Ha sorarsanız Yunus Emre'de benim için büyük bir değer ama yurtdışından bi adam gelip resmi görse böyle düşünmez emin olun...

bu nasıl bir anlayışki boyle. O zman yunus emreyi, padişahlarımızı, mimar sinanlarımızıda saklayalım da yabancılar görmesin.. Başkası nasıl düşünecek umrumda bile değil, bizim değerlerimize ayrım yapmadan sahip çıkmamız gerek. Mustafa Kemal Atatürk ede, şanlı tarihimizi yazanlarada... Ayrıca kimse size kabul etmediğiniz bir şeyi zorla veremez emin olun. Nasıl zorla sevgi olmazsa zorla sevgisizlikte olmaz. Birileri ister ılımlı islam(ne demekse) getirmeye çalışsın ister komunizm.. sizin sevdiğiniz değerler sizindir. kimse hislerinize engel olmaz olamaz da..

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu nasıl bir anlayışki boyle. O zman yunus emreyi, padişahlarımızı, mimar sinanlarımızıda saklayalım da yabancılar görmesin.. Başkası nasıl düşünecek umrumda bile değil, bizim değerlerimize ayrım yapmadan sahip çıkmamız gerek. Mustafa Kemal Atatürk ede, şanlı tarihimizi yazanlarada... Ayrıca kimse size kabul etmediğiniz bir şeyi zorla veremez emin olun. Nasıl zorla sevgi olmazsa zorla sevgisizlikte olmaz. Birileri ister ılımlı islam(ne demekse) getirmeye çalışsın ister komunizm.. sizin sevdiğiniz değerler sizindir. kimse hislerinize engel olmaz olamaz da..
ben kimseyi kimseye göstermeyelim demedim.Kimse kabul etmediğin şeyi zorla veremezse iran'da ki 1970 e bir bak bide 1980 den sonrasına bak seve seve sevdirmişler bazı şeyleri kim kime ne vermiş görmüş olursun...Ben Yunus Emre'nin oraya fotoğraf konmasına karşı değilim ama bu adamlar ne diye koyduğunu az çok kestirebiliyorum.Bana bu adam laiktir demeyin gülerim.Başka nedeni muhakkak vardır merak etmeyin...Hani dağıtılan kömürler kim veriyor parasını sen ben hani adam zorla alıyo vermesene sen keçiörene gittin mi?hiç Ankara da gitsene bi kız arkadaşının elini tut zorla tutturmazlar hadi tut noluyor...Konu çok saptı farkındayım her neyse hayırlı Ramazanlar

Adem KOÇ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar Barış Manço nun şarkısını unuttunuz galiba yıllar önce yazılmış ve söylenmiş paramızdaki resimlerle ilgili. hatta rahmetli barış manço yurt dışındaki bir televizyon proğramında spikerin türkleri küçük düşürmek istemesine karşılık paramızın üzerideki resimleri örnek vererek spikeri nasıl bozduğunu hatırlayın.

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
durum vahim. bazı arkadaşların yazılarını okudumda, yazık.. çok yazık.