yeni 200 tl lik banknot

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hemen gaza gelmeyın onlar paranın arka tarafi.onde yne ataturk olcak..zaten kanunen ataturk resmi olması zorunludur

mavilerinsesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çikmasina üzüldüm... Güzel görünsede gene sifirlara rağbet mi olucak zamanla... Bu piyasada gizli enflasyon devalüasyon alarmi olmasin merkez bankasinin devletin piyasaya yeni para sürmesi sikintili bi durum... Diye düşünüyorum... Sifirlara geri dönmeyelim zamanla bundan korkuyorum...:d

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okan niye üzülüyorsun gizli enflasyon falan diye. Bak devlet baba aslanlar gibi söylüyor enflasyon yok bitirdik diye. RTE duymasın vallahi elini beline koydumuydu, kasımpaşalı tarafıyla sana bi laf sokar, 3 gün ana haber bültenlerinden inmezsin.
YOK ARKADAŞLAR BU ÜLKEDE ENFLASYON FALAN! ekmek fiyatı artıyor ama kim ekmek alıyorki, herkes kuru pasta poğaça yiyor, ekmek fiyatı enflasyondan sayılmaz. Mazot benzin zamlanıyor ama onuda saymayız, kimin arabası varki şu ülkede. Hala herkes trenle gidip geliyor işe, daha olmadı bisiklete biniyor. Elektriğe zam gelmiş bak bak bak; siz çok klima kullanıyorsunuzki elektrik zammından etkileniyorsunuz. Evinizdeki fırını klimayı çallıştırmayın bakın faturanız ne kadar düşük geliyor. Bakın bakalın o zaman enflasyondan eser kalıyormu. Daha olmadı bakın doğalgaz fiyatına, uçtu gitti. Şimdi doğalgaz abonesi olanlar lüks içinde yaşıyorsa RTE nin suçu ne di mi? alın 2 ton kömür, yakın kömür sobasını mis gibi. Bakın bakalım o zaman doğalgazdan kaynaklı enflasyon varmı???
Daha tatmin olmadıysanız, bakın elektronik sektörüne. Bir laptop geçen sene kaç paraydı bu sene kaç para? Yarı yarıya ucuzlamış dimi. İşte bakın daha biz eksi enflasyon çıkaracazda ayıp olmasın millete diye %10 larda geziniyoruz.

İşte RTE nin anlayışı; işte ülke yönetimi. adam utanmasa, laptopun fanıyla ısının, facebook tan ikram edilen rakı balıkla karnınızı doyurun diycek. Tam ekmek yoksa pasta yesinler hesabı yönetiliyor ülkemiz.
YOK KARDEŞİM ENFLASYON FALAN, ANANI DA AL GİT BURDAN! :S

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bütün banknotlarda olduğu gibi ön yüzünde Atatürk,arka yüzünde Türk Tarihin'den önemli bir kişinin resmi olacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca da Forum kuralları;

04- Kişiler hakkında küçük düşürücü yazılar yazmak, resimler yayımlamak kesinlikle yasaktır.

05- Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik mesajlar yazmak ve materyaller kullanmak yasaktır.

06- Yorum amacı taşımayan salt propaganda içerikli parti ve siyaset yazıları yasaktır.

Yorumlarımızı yazarken lütfen birbirimize karşı anlayışlı olalım.

İyi forumlar...

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bütün paralarda Atatürk olucak arka yüzlerinde eski kahramanlar yada tarihi mekanlar olucak yani Atatürk yine kesin var ayrıca 200liraları göremiycez bankalar arası kullanılıcak

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewt avustralya dolarının böle naylonumsu bi yapısı var. hatta paranın bir bölümü bildiğin şeffaf! jelatin gibi bi kısım ama sağlam...

aslında öncelikle biz paraya saygı göstersek? üzerinde Atatürk resmi ve Türk Bayrağı var deyip burusturmaktan, cebimize sokuşturmaktan, üzerine yazı yazmaktan (tehlike anında arkasını cevir öeeee :D ) kaçınsak?
Bahsettiğiniz parada bir sorun oluşuyor.O kadar elastik ki parayı ikiye katlayıp sayamıyorsunuz.Ya da cebinize 10-15 bankonot koymaya kalkın rahatsız edecek şekilde şişkinlik yapıyor.Tam bir cüzdan bankanotu.Ancak yakılırsa yok olur yıryılma ıslanma buruşma yok.Bir not daha dünyanın tek taklit edilemeyen parası sanırım.(Australia doları)

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kimseyi kimseye göstermeyelim demedim.Kimse kabul etmediğin şeyi zorla veremezse iran'da ki 1970 e bir bak bide 1980 den sonrasına bak seve seve sevdirmişler bazı şeyleri kim kime ne vermiş görmüş olursun...Ben Yunus Emre'nin oraya fotoğraf konmasına karşı değilim ama bu adamlar ne diye koyduğunu az çok kestirebiliyorum.Bana bu adam laiktir demeyin gülerim.Başka nedeni muhakkak vardır merak etmeyin...Hani dağıtılan kömürler kim veriyor parasını sen ben hani adam zorla alıyo vermesene sen keçiörene gittin mi?hiç Ankara da gitsene bi kız arkadaşının elini tut zorla tutturmazlar hadi tut noluyor...Konu çok saptı farkındayım her neyse hayırlı Ramazanlar
Arkadaşım..Muhattap alıp cevap verdiğin kişi de onlardan.O yüzden boşuna kendini yorma.Deymez derim.