Yeni araç alımı :)

tunc041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A-3 sportback Kırmızı + s line + sunroof+Advantage paket+Zenon lu 1.6 105 hp stronik için 42.200 euor
Aynı aracın 1.4 122 hp si için 39.900 euro

V 40 Cros contry d2 +advantage+premium+cam tavan için 86 bin tl
Aynı aracın t4 1.6 180 için ise 93.500 tl fiyat verdiler.

Acayip kararsız kaldım V 40 cc 24 25 martta A-3 ise 3 ay sonra geliyor anca :) Volvoların bakım maliyetleri nedir bilmiyorum hiç araştırmadım ama A-3 ü az çok biliyorum.
CC mi A-3 mü arkadaşlar ????
Bu arada t-4 benzinli araç 20.000 km de bakıma giriyormuş ve 500 tl civarı tutuyormuş bakımı.Acaba diyorum Eski bir Opelci olarak Cassadayımı beklesem :)

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni araç alımı :)

Bu sorunun cevabi tabiki v40 a3le karsilastirman hata olmus bence v40 yada cc hic duunmeden alman gereken arac ben hala asigim bu araca keske fiyati biraz dusuk tutsalarmis ,ben 1 2 sene bekleyip kampanya firsatini yakalamaya calisacagm gecen sene s60da yaptiklari kampanyayi yapacaklar bence o zaman bende astrami satip hayallerimin aracina kavusacagim bahaettign arac icin 80bin ideal fiyat bu arada bekle biraz bence

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

V40 V40 V40 her seferinde makyajlıyıp sattıkları A3 almaktansa sıradışı tasarımı ile V40 almak çok daha mantıklı geçen gün bir AVM de gördüm, araç dışardan mükemmel görünüyor.

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

A3ü biliyoruz zaten, bence o paralara değmez.
V40ı ise birkaç ay önce İstanbulda Bağdat Caddesinde tanıtım amaçlı sergiliyorlardı. Kırmızı renkti yanlış hatırlamıyorsam, gerçekten çok çekici görünüyordu  bravoo
Ancak ben o paraları bir hatchback araca vermezdim. Bir üst sınıf büyük bir sedan araç düşünülebilir (insignia, passat tarzı) veya temiz 2. el az kullanılmış 320d bile alınabilir :)
Tabiki tercih meselesi. Eğer kararınızı bu 2 araçtan yana verdiyseniz; Volvo V40 diyorum :)

tunc041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

V 40 cc tabiki ilk tercihim ama 2. el değerinide düşünmek gerekiyor gibi geliyor bana audi geldiği gibi satılırken bana teklif ettikleri araç hala gümrükte alıcı bekliyor !!! talip olan yok kararsızım çok.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

En az 4-5 yıl binecekseniz bende oyumu volvo v40 a veririm. (güvenliğinden dolayı). Ancak volvoların bakım aralığı 10.000km de birdir. ilk bakım maliyetleride ortalama 550 ile 650 tl arası değişir. Ağır bakımları ise 1500 TL nin üzeridir. Km yükseldikçede bakım maliyetleri yükselir çünkü volvonun yedek parça fiyatları bayağı tuzludur.

Ama bir aracı en fazla 2-3 yıl kullanıp değiştiriyorsanız 2. eldeki değer kaybının nispeten az olması ve satışının daha kolay olmasından dolayı A3ü tercih ederdim.

Ama benim şahsi fikrim bu bütçelere çıktıktan sonra kesinlikle C sınıfı araç almam, bu paralara çok rahat cosmo donanım 160 HP dizel otomatik insignia alabiliyorsunuz. Yada üstüne biraz daha ekleyip volvo S60. Yada dediğiniz gibi Cascada alırdım en azından havam olur :D

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

V40 ile a3 kıyaslamaz bile... v40  okkk

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben açıkcası 1.5 yıl sonra v40 almayı dusunuyorum d2 premıum cam tavan 78bin  ama olması gereken fıyat 70bın bence ve kampanya ile bu fıyata ınecegını dusunuyorum v40 pek talep görmüyor ve s60da yaptıgı gıbı ındırıme gıdecektır şu an en mantıklısı beklemek bence acele etmeyın.

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bence mercedes a serisine bakmalısınız, bende yeni a serisine bakıyorum ( opelde istediğimi bulamadım, babayı ikna edebilrisek yaz sonuna alacağım sanırım  :D ) A200 AMG + 5 kol AMG jantlar + bi-xenon + panarımik açılır tavan + 6lı dvd değiştirici + medya paketi + harman kardon + elektrikli ısıtmalı hafızalı ön koltuklar (benim istediğim araç) gibi tepeleme dolu 156 PS bir mercedes 101.000 TL gibi bir fiyata geliyor eğer a180 tercih edilirse fiyat daha da düşüyor. bana kalırsa 105 HP a3 alacağınıza A180-A200 tercih etmelisiniz zaten çinli volvoyu düşünmeyin bile.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Premium hb lere ben de birara heves ettim ama ne hikmetse konfigüratörde oluşturulan A200 benzer donanımlı ağabeyi C180 ile çok benzer rakamlara ulaşıyordu; A serisinin henüz olgulaşmamış sert ve yerine göre sesli çalışan yürüyen aksamıyla çok dar arka kısmı bu rakamlarla buluşunca baştan elememe neden oldu, Mercedes de aslında bu dünyanın markası ve açıkcası bu sınıfta tecrübeye ihtiyacı var, daha kaliteli bir işçiliğe, daha iyi konfora ve genişliğe sahip bir C serisi varken A serisi tercihinin tek nedeni ısararlı beğeni veya bilgisiz zenginlik olsa gerek.

V40 da benzer şekilde Cosmo donanımlı Astra yı aratmasın derseniz 90.000 sınırını aşıyor, bence opsiyonları pahalı ve bu aracın şase, motor ve şanzımanları zaten Focus 3 ün ayarları değişmiş hali; bu araç kalitesi ve teknolojileri arttırılmış bir Focus, daha ucuza satılabilirdi ve fuarda incelediğim V40 ların kapı trimleri açıkcası pek sağlam monte edilmemişti.

Audi çok yalın iç tasarımına rağmen kaliteli, hafif ve hızlı bir araç ancak çok çarpıcı olmayan tasarım öğelerine rağmen direksiyonundan vites topuzuna herşeye ekstra ücret ödeyerek oluşturulan donanımıyla fiyatı 100.000 rakamını geçiyor, zaten çok yakın özelliklerdeki Golf 7 çok daha uygun fiyata satılıyor, kalsın lütfen!

Velhasılı bu araçlar Astra dan biraz daha kaliteliler ve daha ileri iletişim-güvenlik teknolojileri içeriyorlar, sırf kalite ve imaj farkından ötürü bir premiuma birebir benzer donanımlı Astra dan %35-40 fazla ödeme yapabilirim ancak ödenmesi gereken fark %80 ve üzerine de çıkabiliyor ki asla ve asla bu denli kalite vb farkı da yok, bu bedeli değer bir fark görmedikten sonra ödeyemem açıkcası.