Yeni araç alımı :)

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni araç alımı :)

seçenekleriniz arasında yok ama bence yeni mercedes A serisine bir bakın benim çok hoşuma gitti

spitemre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Premium hb lere ben de birara heves ettim ama ne hikmetse konfigüratörde oluşturulan A200 benzer donanımlı ağabeyi C180 ile çok benzer rakamlara ulaşıyordu; A serisinin henüz olgulaşmamış sert ve yerine göre sesli çalışan yürüyen aksamıyla çok dar arka kısmı bu rakamlarla buluşunca baştan elememe neden oldu, Mercedes de aslında bu dünyanın markası ve açıkcası bu sınıfta tecrübeye ihtiyacı var, daha kaliteli bir işçiliğe, daha iyi konfora ve genişliğe sahip bir C serisi varken A serisi tercihinin tek nedeni ısararlı beğeni veya bilgisiz zenginlik olsa gerek.

V40 da benzer şekilde Cosmo donanımlı Astra yı aratmasın derseniz 90.000 sınırını aşıyor, bence opsiyonları pahalı ve bu aracın şase, motor ve şanzımanları zaten Focus 3 ün ayarları değişmiş hali; bu araç kalitesi ve teknolojileri arttırılmış bir Focus, daha ucuza satılabilirdi ve fuarda incelediğim V40 ların kapı trimleri açıkcası pek sağlam monte edilmemişti.

Audi çok yalın iç tasarımına rağmen kaliteli, hafif ve hızlı bir araç ancak çok çarpıcı olmayan tasarım öğelerine rağmen direksiyonundan vites topuzuna herşeye ekstra ücret ödeyerek oluşturulan donanımıyla fiyatı 100.000 rakamını geçiyor, zaten çok yakın özelliklerdeki Golf 7 çok daha uygun fiyata satılıyor, kalsın lütfen!

Velhasılı bu araçlar Astra dan biraz daha kaliteliler ve daha ileri iletişim-güvenlik teknolojileri içeriyorlar, sırf kalite ve imaj farkından ötürü bir premiuma birebir benzer donanımlı Astra dan %35-40 fazla ödeme yapabilirim ancak ödenmesi gereken fark %80 ve üzerine de çıkabiliyor ki asla ve asla bu denli kalite vb farkı da yok, bu bedeli değer bir fark görmedikten sonra ödeyemem açıkcası.

+1000

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga müthiş bir değerlendirme. Harfi harfine katılıyorum.

Pluto1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
Premium hb lere ben de birara heves ettim ama ne hikmetse konfigüratörde oluşturulan A200 benzer donanımlı ağabeyi C180 ile çok benzer rakamlara ulaşıyordu; A serisinin henüz olgulaşmamış sert ve yerine göre sesli çalışan yürüyen aksamıyla çok dar arka kısmı bu rakamlarla buluşunca baştan elememe neden oldu, Mercedes de aslında bu dünyanın markası ve açıkcası bu sınıfta tecrübeye ihtiyacı var, daha kaliteli bir işçiliğe, daha iyi konfora ve genişliğe sahip bir C serisi varken A serisi tercihinin tek nedeni ısararlı beğeni veya bilgisiz zenginlik olsa gerek.

V40 da benzer şekilde Cosmo donanımlı Astra yı aratmasın derseniz 90.000 sınırını aşıyor, bence opsiyonları pahalı ve bu aracın şase, motor ve şanzımanları zaten Focus 3 ün ayarları değişmiş hali; bu araç kalitesi ve teknolojileri arttırılmış bir Focus, daha ucuza satılabilirdi ve fuarda incelediğim V40 ların kapı trimleri açıkcası pek sağlam monte edilmemişti.

Audi çok yalın iç tasarımına rağmen kaliteli, hafif ve hızlı bir araç ancak çok çarpıcı olmayan tasarım öğelerine rağmen direksiyonundan vites topuzuna herşeye ekstra ücret ödeyerek oluşturulan donanımıyla fiyatı 100.000 rakamını geçiyor, zaten çok yakın özelliklerdeki Golf 7 çok daha uygun fiyata satılıyor, kalsın lütfen!

Velhasılı bu araçlar Astra dan biraz daha kaliteliler ve daha ileri iletişim-güvenlik teknolojileri içeriyorlar, sırf kalite ve imaj farkından ötürü bir premiuma birebir benzer donanımlı Astra dan %35-40 fazla ödeme yapabilirim ancak ödenmesi gereken fark %80 ve üzerine de çıkabiliyor ki asla ve asla bu denli kalite vb farkı da yok, bu bedeli değer bir fark görmedikten sonra ödeyemem açıkcası.

Size katılmıyorum mercedes A serisi C serisinden çok yeni bir araç ve C serisi 2014 gibi kasa değiştirecek ve hangi fiyattan geleceği belli bile değil yani A serisini tercih edenler genelde bu sebepten tercih ediyorlar ki C ile A'yı donanım olarak eşitledin mi fiyat farkı çok fazla artıyor, arka tarafın darlığı doğrudur eğer araca sizden başkası da binecekse bu büyük bir problem. A serisiyle yaklaşık 300 km farklı farklı motor ve donanım seçeneklerinde test sürüsü yaptım ( 1.6 156, PS 1.6 122 PS , Urban line, AMG ) ve bence o sesler çok abartılıyor sonuçta AMG paketlerde 18" jantlar var ve çok fazla konforlu değiller  evet on konsol çok kaliteli değil ancak bu araç zaten mercedes'in en ucuz arabası

֖zellikle Golf 7 ile A3'ü kıyaslamanızı anlayamadım golf neresi a3 neresi yeni a3 çok kaliteli gözükmesede (test etmedim) bir önceki kasa bizde vardı (1.6 TDI Ambition Sportback S-Tronic) golf 7 ile arasında her türlü dağlar kadar fark var(motorlar zaten aynı) , burada tek sorun 2013 yılında 100.000 TL verip 1.6 105 HP motor kullanmak.

Vovlo V40 çok övülen bir araç ama onu da test etmedim ancak volvo çinlilere geçtikten sonra herkeste bir acaba sorusu yok değil.

Saygılarımla.

markopasa86

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

80 bin TL nin üzerine çıkabiliyorsanız bu sınıfta bence ilk bakmanız gereken araç yeni A-serisi olmalı  045thumbsup AMG paket alabilirseniz tadından yenmez :)

tunc041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Herkese görüşlerinden ve paylaşımlarından dolayı teşekkürler Yeni A serisini bende test ettim ama beğenmedim kullanırken içimden dedim Tunç oğlum senin astran bundan daha konforlu ve daha tok :) Astra varken A serisi almam Otomatik klima zenon vs vs hepsi opsiyonel ve pahalı gereksiz şu anki aracım çok güzel aslında ama vergi dilimi yüksek Mazda cx 5 Power 2.0 4x4 awd :) yüksek araç bir başkaymış gerçekten ama elden çıkaracağım biz yer makinalarına alışmışız belki o günleri görürsek yaşlılıkta suv alırım tekrar :) V 40 için hala emin değilim ben çok çabuk sıkılan biriyim araç konusunda Opel de 1.6 dizeli yapınca ve Tr ye getirince gider kesin 1.6 dizel insignia alırım :) o yüzden A 3 daha mantıklı geliyor 2. el bakımından. Yada cassadayımı beklesem mayısta gelecek :)

gradient

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Pluto link' Alıntı:
 Size katılmıyorum mercedes A serisi C serisinden çok yeni bir araç ve C serisi 2014 gibi kasa değiştirecek ve hangi fiyattan geleceği belli bile değil yani A serisini tercih edenler genelde bu sebepten tercih ediyorlar ....
C serisi sırf kasa değiştirecek diye A serisi tercih etmek bana biraz mantıksız geliyor. Sonuçta ikisi farklı sınıf araç. İhtiyaca ve zevke göre değişir.  
Ha şu var illaki Mercedes olsun ama güncelliğini uzun süre korusun diyorsa başka.

YunusÇelebi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Şahsen kendi düşüncem Volvo v40. Benim fuarda en çok ilgimi çeken araçtı. Aslında astra'dan sonraki aracım volvo v40 olma ihtimalide yüksek.. Farklı bir tasarımı var heryerde kolaylıkla görülmeyen bir araç + volvo gibi üst seviyelerde bir güvenlik donanımı var. Gönlünüzdeki araçarı test edin daha sonra karar verin böylelikle daha emin olabilirsiniz..

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bugün test sürüşü yaptım ve fiyat aldım d2 premıum +trikotek döşeöe+led far+17 jant+cam tavan 80360; aynı donanım t4 180 powershift için 81800 fiyatlar yüksek geldi bana 75bin civarı olmalıydı bence; cam tavan ıse arka ıcın ferahlık saglıyor şoför için pek bır artısı yok ayrıca dızel motor pek tatmınkar gelmedı boyle bır arac için t3 ya da t4 mantıklı