yeni astra chip uygulaması ve motor açılması

erkanyucel55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar astra j 1.3 ctdı 95 hp arabam var daha 500 km yapmadım merak ettiğim ver her kezin ağzında dolaşan chip uygulaması var bu uygulamayı arabama kaç km den sonra taktırmalıyım. birde 95 hp den 125 hp ye yükselme var diyorlar ne kadar doğru aracımda ne kadar faydası ve ne kadar zararı olur ayriyetten aracı bu uygulama garanti dışı bırakır mı yakıtta faydası olur mu?

2. sorumda arabam hala 500km ye ulaşmadı kaç km deykem motor açılmalı ve motoru nasıl açmayı önerirsiniz?

Merak ediyorum çünkü ilk arabam ;)

Şimdiden yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.. Saygılar...

maart

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-Faydasını görürsünüz ancak araç fazla yakmaya başlar.Araç garanti dışı kalır motorla uğraşıldığından.
2-Motor açma eski tip motorlu araçlarda olur yeni jenerasyon araçlarda böle bir şey yok.Kullanma klavuzunu okuyun derim ben.Birde aracı belli aralıklar yüksek devirlerde sürün.

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araç rodajı tamamlasın

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
araç rodajı tamamlasın
Aracın orjinal yazılımını yapanlardan daha iyi yazılımcılar var. Onlara güvenin. Biraz zorlasalar 200 beygir yapacaklar sizin aracınızı. Tabi bu arada motorunuz yıpranmış, aracınızın eksoz emisyonları artmış, çevreyi katleden bir motorunuz olmuş önemi yok.
Unutmayın önümüzdeki seneden sonra araçlar emisyon değerlerine göre vergilendirilecek. 125 beygirlik ama korkunç emisyonlar yapan, aracın mekaniğine dizayn sınırları üzerinde yüklenen, kanserojen maddeler saçan bir arabaya bir de emisyon için senelik 1 milyar vergi verirsiniz.
Tabi arabanızın yazılımını değiştirenler diyecek ki "abi teste girmeden önce gel eskisi gibi yaparız, emisyondan geçtiği zaman yine chipleriz." dünyayı paylaştığınız diğer insanlara karşı ne kadar doğru olacak bu iş?

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
yaşasın greenpeace

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
o zaman dieseller yine arlı olacak emisyonları benzine göre düşük :D

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçlarda motor açılması diye bir husus yok. Zaten kullanım klavuzunda da böyle bir durum belirtilmemiş, chip uygulamasından sonra garanti kapsamından çıkar. Elbette motorun aşınması daha fazla olur ama bu zarar ne kadar sürede kendini gösterir bilemem.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki garantiden çıkan diyen arkadaşlar.yazılımın varlığını farketmiyorlar(tabii belirtmezseniz), powerbox takılmış ise onu da sökmek basit.

bence aracınızı birkaç bin kilometre kullanıp iyice alıştırın sonra uygulayın daha sağlıklı olacaktır.

erkanyucel55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
powerbox arkadaşımızın dediği gibi çıkartılıyor ama servis bunu anlar mı bilemiyorum... aracın hızında ne kadar artış olur bu tür uygulamalarda ayriyyetten hangi uygulama sizce güvenli ve garanti dışı bırakmaz ?

Saygılar ERKAN YÜCEL....

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
powerboxı servise giderken aracın üzerinden sökmeyi unutmadıktan sonra anlayamazlar. 4 yıl astra h da kullandım şimdide merivamda kullanıyorum . sonuç harika.