Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

eyupuzger1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

Sn SahteSahne,
Çok geçmiş olsun, sizinde dediğiniz gibi yüksek hızda gelmemesi şansmı denir allahmı korumuş denir bilemicem ama, bunun grantisini kim verebilir şuandan itibaren başımıza gelmeyeceğini?? Bugün direksiyon kilitlenir aynı zamanda frenlerde sorun olabilir madem herşey elektronik beyninde problem olduğunda böyle tepkiler verebiliyor, oldu olacak bitanede kurtarma koltuğu yapsınlar paraşüt bağlayıp .. bu çok ciddi bir konu hareket halindeyken böyle bir olayın meydana gelme sebebini Opel TR den bekliyor olacağız..

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Büyük geçmiş olsun. "Verilmiş sadakan varmış" derler ya, aynen o hesap. Daha süratli giderken başınıza gelse Allah korusun çok ciddi sonuçlar doğurabilirdi. "Yaptık, sorun çözüldü..." vs. denilerek atlanılacak bir sorun da değil bu. Direkt insan hayatıyla ilgili bir mevzu. O yüzden üzerinde ciddiyetle çalışılmalı.

Bu kadar ciddi olmasa da benzer bir sorunu, http://www.opelsizasla.com/forum/index.php?topic=156.0#quickreply adresinde ifade etmiştim. İlgili kısmı aşağıya da aktarıyorum. Ben ciddi bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar ama direksiyonun o şekilde tutulması bile korkutuyor insanı, ki sizin yaşadığınız endişeyi düşünemiyorum bile.

demircic link' Alıntı:
5) Direksiyon hareketine –yüksek hızlarda- tekerleklerin geç tepki vermesi gibi bir durum söz konusu. Örneğin, 120 km. hızla giderken direksiyonu hafif sağa (veya sola, fark etmiyor) çevirdiğiniz zaman, direksiyon dönüyor fakat tekerlekler bu dönüşe rağmen dönmüyor, ta ki, sanki tekerlekler bir yere takılmış ta (yapışmış demek daha doğru) oradan kurtuluyormuş gibi bir hareketle dönüşe tepki verene kadar. Kısacası, direksiyon dönüyor ama tekerlekler aynı yöne geç dönüyor. Üstelik tekerleklerin tepkisi sanki bir yere yapışmış ta oradan kurtuluyormuş gibi oluyor.

fpotur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.ftbilgisayar.com

Çok geçmiş olsun...
Bu çok önemli bir sorun iyi ki ihmalsizlik yapmamışsınız ve servisi göndermişsiniz aracı
en kısa zamanda verilecek cevap ı bende bekliyorum...

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

gerçekten çok tehlikeli bir durum.. allah korumuş farklı bir durumda olabilirdi.
geçmiş olsun.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun allah korumuş

Volk@n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ևok çok geçmiş olsun, ben olsam Opel Türkiye yi mahkemeye veririm, ne bu yaa araç mı satıyorlar katil mi walll

tiamol

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

gercekten gecistirilecek bir sorun degil, cok gecmis olsun.

benim aracta yuksek hizlarda duz giderken direksiyonu saga sola hafifce cevirmek istedigimde sanki bir yere takilmis gibi yapardi.bir yerden tik diye kurtulup oyle donerdi. bunu yaptiginda arkadasin basina gelen olursa ne olur halimiz diye dusnurdum. yani direksiyon kitlense napariz derdim ama sonra o kadar da degil artik diyip gecistirirdim. ama o kadar da olabiliyormus.

servise de bu durumu bildirdigimde o direksiyon guvenlik sistemindendir diyip gecistirmislerdi.

emrecprz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

çok geçmiş olsun kimsenin başına gelmez bidaha inş.

demircic

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tiamol link' Alıntı:
gercekten gecistirilecek bir sorun degil, cok gecmis olsun.

benim aracta yuksek hizlarda duz giderken direksiyonu saga sola hafifce cevirmek istedigimde sanki bir yere takilmis gibi yapardi.bir yerden tik diye kurtulup oyle donerdi. bunu yaptiginda arkadasin basina gelen olursa ne olur halimiz diye dusnurdum. yani direksiyon kitlense napariz derdim ama sonra o kadar da degil artik diyip gecistirirdim. ama o kadar da olabiliyormus.

servise de bu durumu bildirdigimde o direksiyon guvenlik sistemindendir diyip gecistirmislerdi.

Benim bir önceki sayfada da belirttiğim şey de aynı bu olay işte. Servistekiler "Sorun yok, hızlanınca sertleşiyor..." falan diyorlar ama bu öyle sertleşmek falan değil, resmen takılıyor bir yerlere. Bu meret öyle bir şey ki servis elemanıyla deneme sürüşüne çıktığımda takılmıyor da ben yalnız kullanıyorken takılıyor:) 2-3 defa başıma geldi şimdiye kadar, servistekiler sorun yok deyince yapacak bir şey de olmuyor haliyle, umarım tekrarlamaz...

E

esadsari

Bilgi Girilmemiş

videodan anlaşılabilecek bir şeyse video çekin derim servis hala ilgilenmezse opele mail ile videoyu gönderirsiniz