Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
Ynt: Yeni Astra - Direksiyon Kilitlenmesi Faciası ( Servo Direksiyon Uyarısı )

walla arkadaslar uzun suredir aranızda degildim. ilk bu başlığı okudum ve soluğunm kesildi. yutkundum resmen.. buyuk gecmis olsun... dava bile açılabilir.. hakkımızı arayalım arkadaslar...  madd

SahteSahne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba Arkadaşlar ... İşlerim yok yoğun olduğu için sizi son gelişmelerden haberdar edemedim ...  :D Merak etmeyin güzel havadisler getirdim bu defa .. Ama öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim ..

Konuya dönecek olursak , direksiyonun kilitlenmesinin sebebi , akü'den kaynaklandığı çıktı ortaya .. Hatırlıyorsanız yakın zaman önce benim aracın baskı ve balatası değişti , o işlem sırasında akü'de sökülmüş , tekrar montaj yapıldığında ise kablolar tam sıkılmadığı için arabanın akü problemi oluşmuş , aracın direksiyonuda elektrikli olduğu için "Servis: Servo Direksiyon" uyarısı verdi .. Akü tekrar güç toplayınca araç "pencereleri aç kapa" uyarısı ile kendi sağlamasını yapmak istemiş olduğu söylendi ..

Yani tüm incelemeler sonucu varılan ortak kanı budur .. Servisin montaj hatası ve buna bağlı olarak akü problemi araca konulan teşhisdir arkadaşlar .. Testler yapılmış ve bunun dışında başka bir sorun yok...

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

tekrar geçmiş olsun ama çok büyük bir hata servisin yaptığı

Özer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SahteSahne link' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar ... İşlerim yok yoğun olduğu için sizi son gelişmelerden haberdar edemedim ...  :D Merak etmeyin güzel havadisler getirdim bu defa .. Ama öncelikle geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim ..

Konuya dönecek olursak , direksiyonun kilitlenmesinin sebebi , akü'den kaynaklandığı çıktı ortaya .. Hatırlıyorsanız yakın zaman önce benim aracın baskı ve balatası değişti , o işlem sırasında akü'de sökülmüş , tekrar montaj yapıldığında ise kablolar tam sıkılmadığı için arabanın akü problemi oluşmuş , aracın direksiyonuda elektrikli olduğu için "Servis: Servo Direksiyon" uyarısı verdi .. Akü tekrar güç toplayınca araç "pencereleri aç kapa" uyarısı ile kendi sağlamasını yapmak istemiş olduğu söylendi ..

Yani tüm incelemeler sonucu varılan ortak kanı budur .. Servisin montaj hatası ve buna bağlı olarak akü problemi araca konulan teşhisdir arkadaşlar .. Testler yapılmış ve bunun dışında başka bir sorun yok...

Nasıl servis o resmen korkunc bir olayla karşı karşıya kalmışssınız.. Agır yaralanan kazalara hatta daha da kötü şeylere sebeb olabilir burda yazmak istemiyorum.. Tekrardan gecmiş olsun

hüseyintekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum sonuçta Diresiyon kitlenmesi nasıl olmuş anlamadım benim bildiğim direksiyon kitlenmez ağırlaşır ama yinede döner. Başka marka aracımda bu tarz bir olay başıma geldi diresiyon hidroliği bozulmuştu ama yinede yolda kalmadım Ağır dönüyordu ama dönüyordu.

mertan1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

O zaman servis karşısında hak aramak lazım bu kabul edilebilir bir hata değil bence  31agryyy

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

hüseyintekin link' Alıntı:
Arkadaşlar bişeyi merak ediyorum sonuçta Diresiyon kitlenmesi nasıl olmuş anlamadım benim bildiğim direksiyon kitlenmez ağırlaşır ama yinede döner. Başka marka aracımda bu tarz bir olay başıma geldi diresiyon hidroliği bozulmuştu ama yinede yolda kalmadım Ağır dönüyordu ama dönüyordu.
bizim direksiyonlar elektroservo yani elektrik destekli aküden güç kesilince direksiyon işlevini yitiriyor.

comodor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu kadar basitmi ben ailemle giderken böyle bişey olduğunu düşünüyorumda aklım almıyo bide ha servis çalışanın dikktsizliği olacak bu kadar basitlik olamaz bence üstüne gidin bu işin kullanıcıların en ufak bi hatasını kabullenmiyor servisler böyle büyük bi olayı basite alamazlar tekrardan geçmiş olsun

scanz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

akü bağlantısında bir sıkıntı olsa hareket halinde bir problem olmaması gerekir, çünkü şarj dinamosu devrededir ve motor çalıştığı sürece hem araç için gerekli elektrik enerjisini üretir hemde aküyü şarj eder. tabi artık araçların tamamen elektronik kontrollü olmasından dolayı akü bağlantısının algılanamaması neticesinde böyle bir arıza durumu da göstermiş olabilir.

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

geçmiş olsun, büyük bir sorun olmaması sevindirici, bununla beraber servisin böyle bir hata yapması düşündürücü 032questn