Yeni Astra Navigasyon Güncellemesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
Arkadaşlar , sevgili opelciler hepinize merhabalar ben siteye yeni üye oldum ve bu benim ilk mesajım :)
Ben bugün yeni astra j , siyah , sport , 1.3 ecoflex diesel , sunroof ve CD 500 Navi paketli aracımın siparişini verdim.

Muhtemelen Çağrı arkadaşım senin resimlerini paylaştığın cihazı bana da önerdiler. DVD music video film oynatabilen, Bluetooth , USB , İpod bağlantıları , Navigasyona sahip bi sistemden bahsettiler. Muhtemelen bu resimlerdeki sistemin aynısıdır.
Bu arada
-CD 500 : 1750 TL
-Bu sistem için : 2750 TL istediler

Şimdi bu sistemle ilgili merak ettiğim Opel de heyecandan sormayı unuttuğum epeyce bikaç sorum var.

Gerçi Ben Opeldekilere birkaç soru sordum ama sonuçta onlar satıcı. Kullanan yada konuyla ilgili , bilen opelci arkadaşlar daha güvenilir cevaplar vericektir diye düşünüyorum :)

Hem de benim gibi aynı şeyleri merak eden bir çok opelci arkadaşım verilen cevaplarla onlar da bilgilenicektir diye düşündüm...

Bu markasını bile bilmediğim sistemle ile ilgili Sorularım şunlar :

-Navigasyonu orjinaine göre nasıl???? Yeterli mi??? Güncellemesini nerden bulurum???
-Ses kalitesi CD 500 ' e göre daha mı iyi yoksa daha mı kötü????
-Müzik dinlerken Navi ile yol tarifi aynı anda çalışırken seste çatlama vs. oluyormu????
-Bluetooth özelliğinde ekranda telefondaki rehber görünüyomu?
-Bu verdiği ekstraların(dvd oynatma , bluetooth,...) ve klima ve radyonun dışında ekranda ne gibi bilgiler görüyorum??? (örn. : ort. yakıt tüketim , lastik hava basıncı , yakıta bağlı menzil , sıcaklık .... vs..) gibi...
-Ekran kalitesi nasıl???? Klima ve radyo göstergesi CD 400 deki gibi grafik bilgi ekranı yada CD 300 deki 3'lü bilgi ekranı gibi görünüyo da...(bana kalitesiz gibi geldi, CD 500 ün volume barı ve klima bilgilerini gösteren iç açıcı arka plan rengine sahip ekranı ve pikselsiz,kaliteli yazı karakterlerini düşündüğümde)
-Ekran sadece dokunmatikmi???? Konsolun ortadaki turn and push butonundan ses veya bunun gibi ayarlara müdahale edilemiyomu?????

-Teşekkür ederim şimdiden :)

______CD 500 ü bilen Arkadaşlara ____

-CD 500 ün NAVI den başka ne gibi katkıları var?????7 inc lik Ekran sırf hava olsun diye sadece Navi içn mi konulmuş oraya yoksa her türlü bilgiyi gösteren son derece sürücüye yardımcı niteliklere sahip bi ekran mı??
-Peki Navigasyonun yeni güncellemeli hali nasıl arkadaşlar ???? Yardımcı olucak kadar var mı????(yanlış yola girildiğinde yeniden hesaplama yada harita detayı konusunda)
Ya da tam tersine yanıltıcak kadar kaymalar yaşanıyormu??

-SON OLARAK

-Opel Astra broşürlerinde araçta DVD 800 olduğu görünüyor.
Türkiye de "" YeniAstra j "" ye takıyorlarmı bilmiyorum ama DVD 800 ile bana bilgi verebilecek bi arkadaş varsa :

-Eğer Astra'ya takılıyorsa ücret ne kadar??
-DVD 800 film oynatabilme özelliğine sahipmi ???

ÇOK ÇOK Teşekkürler , saygılar şimdiden!!!
;)

şimdi bende Astra-Insignia olmadığı gibi bu sistemde yok:D

epey soru var, öncelikle isimden başlayım, cihazın markası Cyclone
(soruları bold işaretliyorum, cevaplar normal)

-Navigasyonu orjinaine göre nasıl???? Yeterli mi??? Güncellemesini nerden bulurum???
Cyclone navigasyonu CD500'e göre tabiki daha iyi, çünkü adamların işi bu. güncellemeleri CD500'e göre muhtemelen daha sık zamanlı ve daha iyi. cihazda kullanılan programlara göre (igo ve şimdi ismini hatırlamadığım bir program daha var) hangi programsa internetten onun güncellemesini kontrol edip hafıza kartına yükleyerek güncel haritayı yükleyebiliyorsunuz.

-Ses kalitesi CD 500 ' e göre daha mı iyi yoksa daha mı kötü????
ben Insignia'cıyım, Astra 2.olarak geliyor:D bu yüzden Insignia için uygun olan 2 sistem Cyclone ve Flyaudio araştırdım ve Flyaudio daha çok hoşuma gitti (Astra'ya Flyaudio olmuyor) Flyaudio takılan araçta ses kalitesi orjinaline göre daha iyiydi, tahminim Cyclone bağlanınca da iyileşme olacaktır.

-Müzik dinlerken Navi ile yol tarifi aynı anda çalışırken seste çatlama vs. oluyormu????
Cyclone için bu konuda bilgim yok ama Fly'da şöyle bir sıkıntı oluyor, cihazlar orjinal radyoya Aux'dan bağlandığı için mesela navigasyonda "100 metre sonra sola dön" derken, radyonun sesini kısmasında biraz gecikme yaşanıyor, ".. metre sonra sola dön" olarak duyuyorsunuz. bunun sebebi aracın orjinal "CD400" radyosuna Aux'dan bağlanmasından kaynaklanıyor.

-Bluetooth özelliğinde ekranda telefondaki rehber görünüyomu?
görünmesi lazım ama bu konuda da sıkıntı belirtenler oldu, o yüzden kesin birşey demeyim.

-Bu verdiği ekstraların(dvd oynatma , bluetooth,...) ve klima ve radyonun dışında ekranda ne gibi bilgiler görüyorum??? (örn. : ort. yakıt tüketim , lastik hava basıncı , yakıta bağlı menzil , sıcaklık .... vs..) gibi...
öncelikle orjinal ekranda görebildiğiniz herşeyi görebiliyorsunuz. şu şekilde;
41053_423994522292_289910167292_5099352_8178230_n.jpg

üst kısımda normal radyo ekranı, altında ek menüler
sıcaklık bu ekranda gözüküyor ama saydığınız diğer özellikler yakıt tük. vs gibi, km saatinin oradaki göstergelerde gözüküyor, sistemle bağlantısı yok.

-Ekran kalitesi nasıl???? Klima ve radyo göstergesi CD 400 deki gibi grafik bilgi ekranı yada CD 300 deki 3'lü bilgi ekranı gibi görünüyo da...(bana kalitesiz gibi geldi, CD 500 ün volume barı ve klima bilgilerini gösteren iç açıcı arka plan rengine sahip ekranı ve pikselsiz,kaliteli yazı karakterlerini düşündüğümde)
hemen hemen aynı

-Ekran sadece dokunmatikmi???? Konsolun ortadaki turn and push butonundan ses veya bunun gibi ayarlara müdahale edilemiyomu?????
CD500 alırsanız Cyclone bağlanmıyor diye biliyorum ama yanılıyor olabilirim. bunu şu yüzden söyledim, turn-push için CD500 lazım, bu radyoya Cyclone bağlanmıyorsa turn-push zaten çalışmaz. diğer tuşlar, direksiyondaki ve radyo üstündeki tuşlar aynı şekilde çalışıyor diye biliyorum.

-CD 500 ün NAVI den başka ne gibi katkıları var?????7 inc lik Ekran sırf hava olsun diye sadece Navi içn mi konulmuş oraya yoksa her türlü bilgiyi gösteren son derece sürücüye yardımcı niteliklere sahip bi ekran mı??
tabiki kullanım olarak orjinal sistem daha kullanışlı diyebilirim, yada ben alıştığım için bana öyle geliyor.

-Opel Astra broşürlerinde araçta DVD 800 olduğu görünüyor.
Türkiye de "" YeniAstra j "" ye takıyorlarmı bilmiyorum ama DVD 800 ile bana bilgi verebilecek bi arkadaş varsa :

TR'ye DVD800 göndermiyorlar, bu yüzden cevap veremem:D

Bu arada bu sistem de arkayı gösteren geri viteste devreye giren kameralı sistem de varmı yoksa siz sonradan mı eklettiniz??
aslında opsiyonel ama jest amaçlı hediye eden bayiler var, ufak bir pazarlıkla taktırabilirsiniz:)

son olarak eğer CD500 taktırdıysanız bunların hepsini unutabilirsiniz:D uyumsuzluk sorunu yüzünden CD500'lere takılmıyor olabilir.

uzun zamandır Insignia'da Cyclone kullanan Bülent abimiz var, o benden daha detaylı bilgi verebilir, ama başka siteye davet etmem lazım sizi:D

Son düzenleme:

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya güncelleme CD si ne kadar güncel aceba cidden etkili bir şekilde kullanılabliyor mu?

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler

fthcnplt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.visualport.org
cd400 de cyclone kullanıyorum şuan bi sorun war sabah gidip değiştirticem ürünü ses bozuldu hangi müziği dinlediğimi bile anlayamıyorum...
navigasyon için en ince ayrıntısına kadar harita mevcut tv dağda bayırda çok güzel hareket ettiğin an bitiyor :D dvd çok güzel usb ile müzik video vs. veya ipod iphone bağlantısı geri görüş kamerası hepsi mevcut bluetooth ile telefon görüşmelerinide yapabiliyorsunuz...

müzik dinlerken navi sorunsuz çalışıyor fakat sesli uyarı yapmıyor sormak istediklerinizi tekrar cevaplarım :D cevaplardan okuyabildiğim sorulara cevap wermeye çalıştım...

mukeala

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav şu navigasyonun adam akıllı güncellemesi var mı yok mu, bende ki hiç bir işe yarayacak gibi değil sadece ana yollar var yazıklar olsun Opele servise soruyorum gümrükte takıldı gelecek diyor.

mcff

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
navigasyon '11 guncellemesi ile birlikte kullanıyorum, gecen hafta istanbul'da baya bir işime yaradı, birkac ufak hatalar ve eksiklikler dısında sorun olmadı gayet iyiydi durum ama bu dedigim istanbul ve ankara için gecerli.

opelmi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hayret birşey can sıkıyor işte bu tür şeyler.Çok sattılar eyvallah etmiyorlar demekki.

BlueLive

Kayıtlı Kullanıcı
14-Bolu
Siteyi ziyaret et
Horlamış bir konu daha :)

Güncellemeyi servise gitmeden kendimiz yapabilir miyiz*

CD 500 ve navi var. markası nedir bilmiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...