yeni astra sedan 1.4 otomatik aracımda ESP devreye girmiyor.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracım 3 haftalık 1500 km de. bugun uygun bir yolda hafif yokuş aşağı aracın esp sini test etmek istedim süratim 75-80 km arasındaydı  hızlı hareketlerde sola doğru hafif virajda aracı kaydırdım arka taraf spin attı ancak esp devreye girmedi. ekrana baktım esp ışığıda yanmadı.  sebebi ne olabilir. farklı bir şekilde mi davranmam gerekir nasıl devreye sokarım yardımcı olmanız dileğiyle.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan 1.4 otomatik aracımda ESP devreye girmiyor.

sallierim link' Alıntı:
aynen videodaki gibi hızlı bir şekilde çevirin direksiyonu devreye girmezse servise götürün bence girer.23. saniyede gösteriyor.

Thatcham -- Vauxhall (Opel) Astra SRi ESC Test
çok hızlı çevirdiğimiz de takla filan atmayız değil mi:) düz giderken sola sağa yarım tur çevireyim o zaman.

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

berfe link' Alıntı:
çok hızlı çevirdiğimiz de takla filan atmayız değil mi:) düz giderken sola sağa yarım tur çevireyim o zaman.
valla abi ben denemedim atmazsın herhalde.ama boş ve geniş alanda dene bence.sağa sola çarpma arabayı :D

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
valla abi ben denemedim atmazsın herhalde.ama boş ve geniş alanda dene bence.sağa sola çarpma arabayı :D
ankara da yok ki, öyle boş yer.

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ESP kapalı değilse muhakkak devreye girecektir.Başımdan geçen bir olayı anlatayım:Tali yoldan anayola çıkacağım.Anayol biraz yokuş.Anayolda zemin yer yer ıslak.Biraz hızılıca yola girdim.Kaydığımı az biraz zanneder gibiyken göstergelerdeki kayma sembolü yandı,iki saniye sonra söndü.Ben sadece olayın bu halini görebildim.Yani ESP devreye girdi ve aracı toparladı. steeringwheel

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Kontra verereke toplamayi becerebilirim diyorsaniz geyik testi yapabilirsiniz. Ama tecrubeli degilseniz basinizi derde sokabilirsiniz. Ben araci almadan evvel iyi bir test etmistim. 130 la girilen virajda bile esp tahminimden ve rakiplerinin tamamindan once devreye girdi.

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Valla şöyle söliyim bildiğiniz kendiniz güvendiğiniz bir viraja boş anında biraz hızlı girin normalde ben viraja girerken biraz yavaşlarım hafif meyili alınca köklerim bu şekilde virajda araç yola oturur. Bir keresinde tam virajın içinde az frene basıyım dedim  angelll arkası attı Esp ışığı yandı ve toparladı arabayı. Bide denemenin en iyi yolu karlı yol.

berfe1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dün bolcana denedim arkadaşlar toprak yol da tam gaz patinaja düşürdüm arabayı yine girmedi esp devreye. ayrıca 90 km hıza kadar hızlı hareketlerle sağ sol yaptım, esp yine yanmadı. sonra servıse gittim. toprak yolda usta patinaja düşürdü arabayı esp yandı şasırdım. esp niz çalısıyor dedi sıkıntı yok.

alpdeger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tanriverdi.av.tr

Aracinizla esp njn devreye girmesini gerektirecek kadar kritik bir pozisyona girmiyorsunuz sonucu cikiyor o vakit. Allah yasatmasin zaten.