yeni astra sedan gaz tepkisi

hüso1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar 1.4 140 pc sedanım var aracımdan çok memnunum fakat kalkışlarda hızlana bilmek içingaza yüklendigimde  gazın tepkisi biraz geç kalıyor. tüm 1.4 lerde böylemi yoksa servise gitmelimiyim .....

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: yeni astra sedan gaz tepkisi

tüm astralarda durum böyle. Yaklaşık 0.25 saniye kadar bir tepki süresi var. Yanlış hatırlamıyorsam gaz pedalı elektronik sistem ile çalıştığı için böyle demişti forumdan arkadaşlar.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

malesef bende de 1,6 var bosa pedala basıyormus gibi oluyoruz ve bastıkca zaten fazla yakıt sarfiyatı oluyor boylelikle...

AstRaTurBo1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bende ole bi sikinti yok otomatikte ama, sizinki manuelse bilmem.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hüso link' Alıntı:
merhaba arkadaşlar 1.4 140 pc sedanım var aracımdan çok memnunum fakat kalkışlarda hızlana bilmek içingaza yüklendigimde  gazın tepkisi biraz geç kalıyor. tüm 1.4 lerde böylemi yoksa servise gitmelimiyim .....

1.6 lardada durum ayni arkadasim belki aklina gelmis pisman olmussundur keske 1.6 alsam diye o yuden icin rahat olsun sakin uzulme :))

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu durum Astra larda firmanın kasten tercih ettiği birşey; siz gaza basıyorsunuz ancak tüketim ve emisyonun ağırlaşacağı ilk hareket anında araç gaz pedalını neredeyse %30 geç biçimde motora iletiyor.

Ben Sprint Booster taktırdım şimdi gaz pedalına dokunur dokunmaz araç ileri fırlıyor resmen başka araç kullanır gibi oldum.

M1kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Alintidir...
Arkadaslar sprint booster'in olayi gaz tepkisini arttirmak yada aradaki iletisimi hizlandirmak falan degil. 3farkli aracta da kullandim ve denedim(3u de performansi yuksek araclardi). Sprint booster'in yaptigi tek sey siz pedala bastiginiz miktari daha fazla basiyormus gibi gostermek. Ornek verecek olursam, pedala 3cm ileri bastiginizda, sprint booster denilen kutucuk bunu ecu'ya siz 5cm basmissiniz gibi iletiyor. Bu sayede gaza normal bastiginizda sanki arac daha cabuk tepki veriyormus gibi oluyor.

Yaptigi buysa ise yaramaZ bence

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

M1kemal link' Alıntı:
Alintidir...
Arkadaslar sprint booster'in olayi gaz tepkisini arttirmak yada aradaki iletisimi hizlandirmak falan degil. 3farkli aracta da kullandim ve denedim(3u de performansi yuksek araclardi). Sprint booster'in yaptigi tek sey siz pedala bastiginiz miktari daha fazla basiyormus gibi gostermek. Ornek verecek olursam, pedala 3cm ileri bastiginizda, sprint booster denilen kutucuk bunu ecu'ya siz 5cm basmissiniz gibi iletiyor. Bu sayede gaza normal bastiginizda sanki arac daha cabuk tepki veriyormus gibi oluyor.

Yaptigi buysa ise yaramaZ bence
Alintilari bosver kardesim bi test et farkini anlarsin.
Mantik dediginiz gibi ama beyne gaz tepkisini erken ilettigi icin arac daha seri oluyor.

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Alintilari bosver kardesim bi test et farkini anlarsin.
Mantik dediginiz gibi ama beyne gaz tepkisini erken ilettigi icin arac daha seri oluyor.

yakıtta iki misli olmasın sonra zaten cebimizi yakıyo biraz araştırdım ben satış fiyatı 600 tl imiş montaj için ne kadar isterler bilemiyorum