Yine arıza yaktın beni opel.

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Biraz hassas biriyim. 15 tatilde subap arızası ile araca 2500tlcik masraf ettik şimdide Araçta p0204 arızası vardı. Tamirci bulamayınca kaldı. Hafta sonu Sivasa gidip yaptıracaktım. Bugün bobin giriş yerindeki kabloları kontrol edeyim dedim. O kabloda kesin bir temassızlık var. Oynatınca rolantide değişim oluyor. Birde baktım su deposunun hortum yerinden hafif hava alıyor. Yani hava ve su kaçırıyor. Bu şekilde bile Sivasa gidemem. Termostat 105ten önce açılmıyor. Daha yeni değişti. Araç çok canımı sıkmaya başladı.
1. Su deposunu nerden bulabilirim. Kendim değiştirebilirmiyim? .
2. Bobin bağlayan kabloları nerden bulabilirim internette bulamadım. Uzun plastik şekilde olan kablolar.
Birdaha 2 el mi tövbe. Benim gibi titiz adamlara olmuyor. Aracın ne sorunu varsa yaptırıp satacağım. Kredi işini sevmesemde Toyota 1.3 alıp bincem.

Son düzenleme:

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Biraz hassas biriyim. 15 tatilde subap arızası ile araca 2500tlcik masraf ettik şimdide Araçta p0204 arızası vardı. Tamirci bulamayınca kaldı. Hafta sonu Sivasa gidip yaptıracaktım. Bugün bobin giriş yerindeki kabloları kontrol edeyim dedim. O kablosu kesin bir temassızlık var. Oynatınca rolantide değişim oluyor. Birde baktım su deposunun hortum yerinden hafif hava alıyor. Yani hava ve su kaçırıyor. Bu şekilde bile Sivasa gidemem. Termostat 105ten önce açılmıyor. Daha yeni değişti. Araç çok canımı sıkmaya başladı.
1. Su deposunu nerden bulabilirim. Kendim değiştirebilirsiniz.
2. Bobin bağlayan kablolar nerden bulabilirim internette bulamadım. Uzun plastik şekilde olan kabloları adamlara sorun olabilir.
Birdaha 2 el mi tövbe. Benim gibi titiz adamlara olmuyor. Aracın ne sorunu varsa yaptırıp satacağım. Kredi işini sevmesemde Toyota 1.3 alıp bincem.

sorunun kaynağını aslında bulmuşsunuz. bi elektrikci o kabloyu iş görcek kadar belkide ömürlük olcak kadar onarabilir gösterin derim. sıfırı komple tesisatla değişiyo olabilir tam emin değillim ve o iş baya masraflı ve uğraşlı olur. kablo temazsızlığı yüzünden sanırım 4. silindir tekliyor hatası vermiş yanlış bakmadıysam... hararet işine gelirsek sistemde antfriz olsa bile eğerki basınç kaçağı varsa hava yapabilir yada suyu olması gereknden daha düşük derecede kaynatıp conta yakabilir... yedek su depoları ortalama 60 lira civarında fakat orjinalini alın yan sanayisi su eksik uyarısı verip duruyormuş sanırım.
kendiniz değiştirebilirsiniz.toplamda 3 adet kelepçesi var zaten hortumların üzerinde başka bir şey yok onu tutan. yani yerine geçmeli. ha birde altında sensör ve soketi var.
su deposu değişimi sonrası su depo kapağı açık şekilde rolantide fan açana kadar aracınız çalışsın. ara ara 2500 devire kadar gaz verin 10 saniyeliğine sistemde hava kalmasın. fan açtıktan sonra kapağı kapatabilirsiniz...

gulnare

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sorunun kaynağını aslında bulmuşsunuz. bi elektrikci o kabloyu iş görcek kadar belkide ömürlük olcak kadar onarabilir gösterin derim. sıfırı komple tesisatla değişiyo olabilir tam emin değillim ve o iş baya masraflı ve uğraşlı olur. kablo temazsızlığı yüzünden sanırım 4. silindir tekliyor hatası vermiş yanlış bakmadıysam... hararet işine gelirsek sistemde antfriz olsa bile eğerki basınç kaçağı varsa hava yapabilir yada suyu olması gereknden daha düşük derecede kaynatıp conta yakabilir... yedek su depoları ortalama 60 lira civarında fakat orjinalini alın yan sanayisi su eksik uyarısı verip duruyormuş sanırım.
kendiniz değiştirebilirsiniz.toplamda 3 adet kelepçesi var zaten hortumların üzerinde başka bir şey yok onu tutan. yani yerine geçmeli. ha birde altında sensör ve soketi var.
su deposu değişimi sonrası su depo kapağı açık şekilde rolantide fan açana kadar aracınız çalışsın. ara ara 2500 devire kadar gaz verin 10 saniyeliğine sistemde hava kalmasın. fan açtıktan sonra kapağı kapatabilirsiniz...

Cevabınız için teşekkürler .
******de
http://www.***********/Opel-Astra-H-Radyator-Su-Deposu-GM,PR-797.html

bu ürün orjinal diyor. Bugün sipariş vereceğim. sensör nasıl sökülüyor?
Birde su tahliye vanası nerde?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevabınız için teşekkürler .
******de
http://www.***********/Opel-Astra-H-Radyator-Su-Deposu-GM,PR-797.html

bu ürün orjinal diyor. Bugün sipariş vereceğim. sensör nasıl sökülüyor?
Birde su tahliye vanası nerde?

link gözükmüyor site kuralı gereği sistem tarafından engelleniyor. orjinal gm ise sorun olmaz. en olmadı telefonla teyid edin. su boşaltma vanası sağ sis farının arkasına doğru radyatörün alt köşesinde kırmızı yuvarlak bi parça gevşetin su akar. suyu tekrar kullancaksanız hortum takmalısınız ordaki yere. yada kırmızı antfriz su karışımı hazırlamalısınız 3+3lt şeklinde. sensör muhtemelen çevirince çıkar ama tam emin değilim...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir opel zede daha :) geçmiş olsun.

abi inan bir çok modelin bir çok markanın kendine has sorunları maalesef bulunuyor.sorunsuzu yok gibi. en sorunsuz araba toyotanın corolla modeli oda eski kasa yanlış bilmiyorsam 1996 lı yıllarda çıkanları. hala daha piyasası yüksektir başka modellere göre. hatta geçen yıl sorunsuzluğu sayesinde bir ödül daha almıştı...
bizim araçların sorunlarının çok olması dilinden anlamayan ustalar ve ucuza kaçan sahipleri kaynaklı birazda.
şirket araçlarını (kia kamyonet) yetkili servise götürüyorduk yıllarca sorun çıkarmadan kullanıyorduk. sonra baktık en ufak civataya bile para yazıyorlar. yağ bakımı 400 liraları buluyor. sanayide halledelim dedik bi kaç ayda arabalar dökülmeye başladı mesela...
adamlar her türlü parçaya ve her türlü bilgiye hakimler sonuçta... ama tabi işgüzar servis çalışanlarıda var yok değil...

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şu anda Opel Corsaya ne yalan söyleyeyim sıcak bakmıyorum dersem yalan olur sanki corsa alın beni yıllarca kullanır der bir havası var. Ama opel ile o kadar sorun yaşayınca da çekinmiyor değilim şahsen. İnsan neden araç alır? Ulaşımını sağlamak canı sıkıldığında şöyle bir dolanmak ister. Ama sürekli sorun çıkaran bir araç olunca insan konta çevirmeye korkuyor. Ulan şimdi bir yerden bir sorun çıkacak diye. Yedek parça konusunda daha önce de yazdım yedek parçanın orijinal alma şansımız olmuyor ki... alamıyoruz... misal kendi aracım ateşleme bobini can cin con yada orijinle yakın bir parça 150 TL iken üzerinde GM olunca anında fiyatı 550 TL gel de al...

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu anda Opel Corsaya ne yalan söyleyeyim sıcak bakmıyorum dersem yalan olur sanki corsa alın beni yıllarca kullanır der bir havası var. Ama opel ile o kadar sorun yaşayınca da çekinmiyor değilim şahsen. İnsan neden araç alır? Ulaşımını sağlamak canı sıkıldığında şöyle bir dolanmak ister. Ama sürekli sorun çıkaran bir araç olunca insan konta çevirmeye korkuyor. Ulan şimdi bir yerden bir sorun çıkacak diye. Yedek parça konusunda daha önce de yazdım yedek parçanın orijinal alma şansımız olmuyor ki... alamıyoruz... misal kendi aracım ateşleme bobini can cin con yada orijinle yakın bir parça 150 TL iken üzerinde GM olunca anında fiyatı 550 TL gel de al...

abi yeni araçların yani en azından 2005 ve üzeri araçların artık farklı marka üretim parçaları bulunabiliyor eğer çok ender bulunan bir parça değilse... çin malı parça kullanılacak en son parça olmalı. çünkü gerçekten kısa ömürlü olup orjinal parasına patlıyor elbet bir gün...
corsa 1.3 dizelin parça sıkıntısı yaşaması yada çok pahalı olması bana göre çok zor. bir çok parçası bir çok araçta kullanıldığından piyasada baya bol.
bende 1.6 turbo benzinli GTC var bir çok parça normal astra h larla aynı allahtan. ama farkı olan parçalar biraz sinir bozmuyor değil :D

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
abi yeni araçların yani en azından 2005 ve üzeri araçların artık farklı marka üretim parçaları bulunabiliyor eğer çok ender bulunan bir parça değilse... çin malı parça kullanılacak en son parça olmalı. çünkü gerçekten kısa ömürlü olup orjinal parasına patlıyor elbet bir gün...
corsa 1.3 dizelin parça sıkıntısı yaşaması yada çok pahalı olması bana göre çok zor. bir çok parçası bir çok araçta kullanıldığından piyasada baya bol.
bende 1.6 turbo benzinli GTC var bir çok parça normal astra h larla aynı allahtan. ama farkı olan parçalar biraz sinir bozmuyor değil :D

Hatta geçen bir konu da yazdım bundan sonra yan sanayi ürün yerine bazı parçaları çıkma alacağım diye. Çünkü çıkma ürünler bile yan sanayi ürünlerden daha sağlıklı olduğu kesin desem abartır mıyım?

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hatta geçen bir konu da yazdım bundan sonra yan sanayi ürün yerine bazı parçaları çıkma alacağım diye. Çünkü çıkma ürünler bile yan sanayi ürünlerden daha sağlıklı olduğu kesin desem abartır mıyım?

bazı parçalarda belki.her parçanın bir ömrü olduğunuda unutmamak lazım. mesela silindir kapağının çin malını alıp sonra kafaya vurmak yerine çıkması daha sağlıklıdır....3 ayda 3 çin malı silindir kapağını parçacıya iade eden tanıdığım var benim :D