Ynt: Sağ Yolcu Torpido Altından Su Alma Problemi

duanka

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bundan yaklaşık 2 ay kadar önce araç yolcu tarafından torpidonun altından su aldı yağmurlu bir gündü tabi. neyse klima motorları falan temizlendi. klima hava filtresi falan tüm suyu emmiş o değişti. ama aklımdad soru işaretleri kaldı acaba sonradan bir sorun falan olurmubuna bağlı olarak. birkaç arkadaşın da başına gelmiş aynı durum. çok üzücü ya gerçekten.

ne biçim bir durum ya çok can sıkıcı .bir tomar para say ve c segmen araç al.sonra 20 yıllık araçta bile olmayacak sorular çıksın davamı açsak ne yapsak araçları toplatsınlar arkadaşlar belki bu s elkroniğe zarar verip canımıza mal olacak

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can sıkıcı ama inanın sorun yaratmıyor güzel bir temizlik   ve izolasyonla tertemiz oluyor. babamın  meganından biliyorum kalıcı hasar yok.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar diğer bir başlık (hatta iki başlıkta)  bagaj fitillerinin yıkamadan sonra  içlerinin su dolduğu belirtilmişti.  malesef beinmde bagaj fitillerinin içi sul dolmuş yıkamadan sonra.
sebebi ise alahan abi  serviste arka stopların contasından kaynaklandığı  öğrenmiş. yine başka bir arkadaşta da aynı sourn olmuş onunda sebebi arka stopların contasındanmış.    
tavan stop lambasından sonra birde  bu değişecek !  bakalım 2 yılda değişmeyen bir yer kalacakmı !!!!!!!!!!!!

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam tavan spoylerinin ordaki  stop  lambası başka ordan da su giriyordu. O stop lambası garantiden değişti.
Ama bu durum sonradan ortaya çıktı bagajın kapağının altındaki fitil  yani  tamponun hemen üstünde oluyor ya  tren rayı gibi fitil işte o fitilin arası su  doluyor.  donanım haberde de bir kaç kişide daha aynı yerde su toplamış.  sebebi arka stoplardaki ( tavan spoylerinin stop lambası değil normal stop) contalardan giriyormuş su.  garantiden contalar değişip izolayon yapılıyormuş. vallha  kredim bitsin ertesi gün satmassam namerdim.  aslında şimdi de satarım ama tekrar araba almak için yine kredi lazım. yeniden banka kredisiyle uğraşmamak için bekliycem 2 yıl sonra değiştircem bu astra j denilen arıza yumağını.

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Değerli Arkadaşlar,

Açıklama gereği hissettim.Bana söylenen arka tavan (bagaj kapağının üstünde yukarıda olan) stop lambası, hani şu 3.stop denilen lamba idi.Eğer bundan değil de arabanın normal stop lambalarından kaynaklanıyor ise yandık demektir.ևünkü serviste bana söylenen 3.stop lambasından su kaçırdığı onun değişimi ile sorunun çözüleceği yönünde idi.Eğer onu değiştirdikten sonra da su almaya devam ederse o zaman aracın nromal stopları da değişecek demektir ki kötü bir durum bu..Bir kere daha  046thumbsdown

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm. bagaj fitillerinin su toplaması ile ilgili.  sanırım yanlış alarm vermişiz :)  araçta bir sorun yokmuş bagaj içine su girmediği  sürece sorun olmuyormuş.  ben  tavan stopundan sonra heralde aşırı tedirgin oldum :)  neyse çok şükür kazasız belasız atlattık bunu :)

türk_187

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.umithc.blogspot.com
hatırlıyorum da ailemin ilk aracı 79 model reno 12 tl idi. o araçta bile su alma olayına şahit olmadım. hatta ben boyle bir olayı ilk defa duyuyorum... bu ne arkadas.... 50 binlik araba, küvet gibi, araç daha elime gecmeden korku tünelindeymisim gibi hissettim.... 005hihih

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
trk_187 link' Alıntı:
hatırlıyorum da ailemin ilk aracı 79 model reno 12 tl idi. o araçta bile su alma olayına şahit olmadım. hatta ben boyle bir olayı ilk defa duyuyorum... bu ne arkadas.... 50 binlik araba, küvet gibi, araç daha elime gecmeden korku tünelindeymisim gibi hissettim.... 005hihih
Vallha  arkadaş bende anlamadım. arabamı aldık tüm dünya bize düşmanmı oldu . hergün korkuyla uyanıyorum  gene  ne arıza yapcak diye :)   

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arka sağ stopların içi buğulanma yaptı yarın servise gidecem bakalım ne çıkacak

opel izmir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avukatakın link' Alıntı:
[quote author=trk_187 link=topic=408.msg3804#msg3804 date=1296483163]
Vallha  arkadaş bende anlamadım. arabamı aldık tüm dünya bize düşmanmı oldu . hergün korkuyla uyanıyorum  gene  ne arıza yapcak diye :)   
[/quote]

akın benden sana gelsin...  rasta_occasion