Ynt: Sağ Yolcu Torpido Altından Su Alma Problemi

alahan1963

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
avukatakın link' Alıntı:
Arkadaşlar aracımı servise götürdüm. bagaj fitillerinin su toplaması ile ilgili.  sanırım yanlış alarm vermişiz :)  araçta bir sorun yokmuş bagaj içine su girmediği  sürece sorun olmuyormuş.  ben  tavan stopundan sonra heralde aşırı tedirgin oldum :)  neyse çok şükür kazasız belasız atlattık bunu :)

Sayın Avukatın,

Bence alarm yanlış değil.Farklı başlılarda anlattım konuyu gerçi ama bana söylenen, bagaj fitilleri içine akan ve burada toplanan suyun bagaj içine gidebileceği idi.Hatta ustamız, bagaj fitilini biraz aralayınca buradan aşağıya, bagaj içine gidebileceği açıkça görünüyordu.Umuyorum siz haklısınızdır.

akın2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam galiba senin arabada ki sorun başka. o tavan stopundan su alma olayı.  benim araçta da aynı sorun vardı garantiden stop değişti sorun çözüldü. 
Bu sorun sandığım ise sadece bagaj fitilinin ıslanmasıydı.
Neticede baya detaylı inceledik.  
bagaj fitilinin görevi  suyun bagaja geçmesini önlemekmiş.  
bagaj kapağı havaya kaldırdığınızda oradaki tahliye  delikleri gözüküyor ve  o delikler bagaj fitilinin üstüne denk geliyor  işte bagaj kapağının içinde su  o deliklerden tahliye olup dışarı atılıyormuş.  dışarı atılma esnasında  suyun bagaja geçmesini engellemek için varmış o fitiller.  
teknik şema üzerinde de anlattı usta.  son olarak kendimiz denedik  su sadece bagaj fitilinin arasına geliyor, bagaja geçme problemi yok yani.  

Bu astra  j sayesinde yakında makina mühendisi olcam  dancee

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ya birşeyi itiraf edeyim, ufak tefek bazen de can sıkan problemler oluyor ama, geçen arkadaşa araba bakmaya gittik sıfır araçlara baktıki mercedes bmw audi falan hariç tabi:) ben de bahane ile test sürüşü yaptım tekara yok ya, yine astra alırdım sanırım. aracımı seviyorum. güçlü ve oturaklı geliyor. birde aynadan el sallayanları izlemek de hoşuma gidiyor hani:)

kesinlikle katılıyorum. piyasadaki arabalara bakıyorum ama astradan daha iyisini göremiyorum