Yokuşta Kalkış Desteği İkazı

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yokuşta Kalkış Desteği İkazı

aslında vw nin sistem çok başarılı ama sorunları var tıslama vs gibi garantiden değişiyordu  eskiden şimdi almıyorlar ya öyle kullanılcak yada 16 bin tl gibi bir paraya şanzıman değiştiriyorlar yani şimdilik uzak durmak en iyisi

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
aracımı 2011 ocakta aldım bende çıkıyor aldığım günden beri

Dün akşam hill holder ın devreye girmesini beklerken girmediği için aracın geriye kaçırıp arkadaki aracın plakalığına dokundum.Benim tampondan da hafif parça kalktı, rötuşla düzelltiler.Eğer devreye girip girmeyeceğini bilseydim daha atak davranır ya da diğer araca o kadar yanaşmazdım.

İkaz ışığı gören arkadaşlara sorabilir miyim?
Bu ikaz sistem devreye girmeden önce de ,yani eğimdesiniz ve ayağınız frende iken de kendini gösteriyor mu?Yani siz ikaz ışığına bakınca ' bak şimdi ayağımı frenden çekince araç kaymayacak' diyebiliyor musunuz?

Yoksa sadece devreye girdiğinde mi yanıyor, öncesinde sinyal vermeden.

tomacco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ben sistemin kesin devreye girmesi için yokuşta freni iki kez pompalamak gerekiyor diye duydum astrası olan bir arkadaştan.yokuştayken denedikte bunu.nasıl oluyor anlam veremedim?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=1813.msg38709#msg38709 date=1309523761]

Dün akşam hill holder ın devreye girmesini beklerken girmediği için aracın geriye kaçırıp arkadaki aracın plakalığına dokundum.Benim tampondan da hafif parça kalktı, rötuşla düzelltiler.Eğer devreye girip girmeyeceğini bilseydim daha atak davranır ya da diğer araca o kadar yanaşmazdım.

Bu ikaz sistem devreye girmeden önce de ,yani eğimdesiniz ve ayağınız frende iken de kendini gösteriyor mu?Yani siz ikaz ışığına bakınca ' bak şimdi ayağımı frenden çekince araç kaymayacak' diyebiliyor musunuz?

[/quote]
yokuşta ilk durduğumda direk söylüyor devrede diye sonra ekrandan gidiyor 1-2 sn sonra ekrandan gidiyor ama hareket edene kadar sistem devrede kalıyor

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

vehicle_dynamics link' Alıntı:
[quote author=astraowner link=topic=1813.msg38709#msg38709 date=1309523761]

[/quote]
geçmiş olsun.. benim araçta hiç çıkmıyor yazı o yüzden hep temkinliyim.

musician

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben de herhangi bir işaret göremiyorum hillholder devreye girecek mi girmeyecek mi bilemiyorum. Yokuşun eğimi fazla olmayınca devreye girmeyebiliyor. Ama bazen de park ederken boş vitese alıp hafif eğimli yerde arabayı hareket ettirmek istiyorum. Debriyaj sonuna kadar basılıyken 3 saniye kadar devrede kalıyor sonra araba kendini bırakıyor. Nasıl çalıştığını ben de çok iyi anlayamadım  023hm şu freni iki kere pompalama olayını bir deneyeyim.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

durduğunuzda yokuşta vitesi boşa alın ayağınız debriyajdan çekin devrede olduğu yazmadanda anlaşılıyor zaten fren sertleşiyor

ust

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende yazmak istedim abi benim araç dizel astra 2011 arabada yokuşta durunca direk kadranların arasındaki yol bilgisayarında yokuşta kalkış desteği aktif yazısı çıkıo.Girmediği zaman oluo çok az eğimlerde sanırım su terazisi gibi birşey olmalı az yokuşta sert basınca direk dewrede ve diyelimki ayağını frenden çektin 3 sn tutyo.yokuşta bastın diyelim yokuş kalkış desteğini aktifledin ayağın frende o genede aktif tutyo yani kaydırma yapmanız zor.basıp çeksen bile bu özellik aktif.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ust link' Alıntı:
bende yazmak istedim abi benim araç dizel astra 2011 arabada yokuşta durunca direk kadranların arasındaki yol bilgisayarında yokuşta kalkış desteği aktif yazısı çıkıo.Girmediği zaman oluo çok az eğimlerde sanırım su terazisi gibi birşey olmalı az yokuşta sert basınca direk dewrede ve diyelimki ayağını frenden çektin 3 sn tutyo.yokuşta bastın diyelim yokuş kalkış desteğini aktifledin ayağın frende o genede aktif tutyo yani kaydırma yapmanız zor.basıp çeksen bile bu özellik aktif.

Bu yazı tüm ekranı mı kaplıyor, yoksa bir kısmını mı?Bunun yanında eğimde duran araba resmi şeklinde bir işaret de görünüyor mu?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hiç bir işaret görünmüyor yazı bütün ekranda çıkıyor silecek suyu seviyesi az uyarısı gibi