Yol bilgisayarı güvenilirliği

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaşlar,

Yeni astra h aldım ve sürekli yakıt tüketimimi yol bilgisayarından takip ediyorum. Sizce yol bilgisayarı gerçek tüketimi gösteriyor mu? Hiç deneyen, test eden oldu mu?

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
amacı o zaten :):)

burakasar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Anlık tüketimin tabii ki hata payı vardır ancak yeterince güvenilir. Çünkü deponun doluluğunu bile sürekli kontrol ediyor (gizli menüden siz de bakabilirsiniz) ve sanırım her parametreyi de kullanıyordur.

Ortalama tüketim ise neredeyse kesin gibi daha önce test ettim.

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
yolbilgisayarına sadece yakıt hesaplamasındaki güvenirlik yönünden bakmayın. arabanız arıza verdiğinde o ekrandan görüntülenecek. ihtiyaçlarını ordan bildirecek. çok faydalı bir cihazdır o.

opc line

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de olduk ca güvenilir, ben her seferinde doldurunca sifirliyorum belki bir litre fark ediyor okadarlikda olur diye düsünüyorum..

launch

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000kmden sonra bir ara sıfırladım tüketimi. 3-4 gün geçti hala 9.5 tüketiyor astra H benzinli. normal mi sizce?

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben yol bilgisayarını sevmiyorum. Vectra B otomatikte, spor moda almış pedalı diplerken, çıkan homurtuyu dinlerken ve kafa koltuğa yapışırken anlık tüketimi görünce lanet olsun demeyi hele hiç sevmiyorum:)

Şaka bir yana tabiki güvenilir.