Yol bilgisayarı güvenilirliği

Blackram

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Tamam arkadaşlar inandım. Güvenilirmiş. Hepinize teşekkürler cevaplar için. :D

mustafa7724

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabelar Bendede astra g var. Benim ekranda da ortalama yakıt tüketimi 9,4 diyor

franzferdinand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol bilgisayarını bir yere giderken sıfırlayın bc1 olanını orda yer alan kac litre tükettiği kısmı kesinllikle doğrudur kac litre harcadınıza bakıp basit bir hesapla ortalama bulabilirsiniz

bekir0606

Kayıtlı Kullanıcı
65-Van
Siteyi ziyaret et
araba vitesdeyken ayağımı gazdan çektiğimde, yol bilgisayarında anlık tüketim 0 gözüküyo. fakat vitesi boşa aldığımda anlık tüketim 0.3 - 0.4 seviyelerine geliyo. bunun mantıklı bi açıklaması varmı?? araba vitesdeyken 2000-3000 devirde hiç yakmıyo, vites boşta ve motor 1000 devirde mazot yakıyo.ben anlamadım bu işi. açıklama yapacak arkadaşlar çıkarsa sevinirim saygılar.

putrell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araba vitesdeyken ayağımı gazdan çektiğimde, yol bilgisayarında anlık tüketim 0 gözüküyo. fakat vitesi boşa aldığımda anlık tüketim 0.3 - 0.4 seviyelerine geliyo. bunun mantıklı bi açıklaması varmı?? araba vitesdeyken 2000-3000 devirde hiç yakmıyo, vites boşta ve motor 1000 devirde mazot yakıyo.ben anlamadım bu işi. açıklama yapacak arkadaşlar çıkarsa sevinirim saygılar.

öncelikle bunun normal olduğunu belirteyim. tv'ye çıkan uzman görüşü alınan otomobilciler zaten yokuş aşağı arabayı boşa alınca yakıt sarfiyatının arttığını söylerler rastlamışsanız görmüşünüzdür. sebebine gelince mantıksal bi açıklama getirmeye çalışacaksak eğer, şöle olabilir:
araba viteste iken rolanti ayarını kendi yapıyor ve gereken miktarı hesaplayıp yakıt püskürtmesi yapıyor, gerekmiyorsa yapmıyor ve anlık olarak değeri 0 gösteriyor; vitesi boşa alınca ise pistonlar çalışırken oluşturduğu negatif basınçla benzin çekiyor olabilir. zaten yüksek hızda boşa alınca dah çok 1.küsür gibi yakması da ondandır, pistonlar daha hızlı döndüğünden. büyük ihtimalle de zaten bu yakıtı yakmadan atıyor veya yeni araçlarda olduğunu zannettiğim üzere benzin deposuna geri yolluyordur. eğer depoya yolluyorsa aracın beynini meşgul etmekten başka bi zararı olmuyodur heralde.
umarım fikirlerim yardımcı olur

Son düzenleme:

erenilter

Kayıtlı Kullanıcı
01-Adana
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar benim aracım kırmızı ışıkta dururken yol bilgisayarı 0.8 i hiç geçmedi vede inmedi arkadaşım 0 diyor sizc benim araçta bir sorun mu var aracım astra g 2004 enjoy yoksa yol bilgisayarımı arızalıdır

kgb2041

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence hayır göstermiyo :)

UMUT

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
elektronik ateşleme ve enjeksiyon sistemleri gaz pedalı konum sensörü ve fren konum sensörleri ile her daim devrede, gaz pedalına basmadığınız zaman yakıt gönderimi kesilir ve aracınız 0 lt / 100km yakıtını ekranda görürsünüz, boş viteste 0.3 lt 0.5 lt gibi değerler görmesi zaten olağan, ancak bu da yeni nesil araçlarda çözümleniyor, lastiğin dönmesinden elde edilen enerji boş vitesteki aracın rölantide çalışmasını sağlıyor ve yakıtın gönderilme zorunluluğunu ortadan kaldırıyor basit bir ifade ile anlatacak olursak...