Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

eRg

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaşlar

Konulardan gördüğüm kadarıyla Ziebart'tan ses yalıtım uygulaması yaptıran arkadaşlar var. İç mekandaki yol sesini azaltmada ne kadar etkilidir, yaptıran arkadaşlar memnunlar mıdır? İzlenimleri paylaşabilir misiniz?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

eRg link' Alıntı:
Merhaba Arkadaşlar

Konulardan gördüğüm kadarıyla Ziebart'tan ses yalıtım uygulaması yaptıran arkadaşlar var. İç mekandaki yol sesini azaltmada ne kadar etkilidir, yaptıran arkadaşlar memnunlar mıdır? İzlenimleri paylaşabilir misiniz?

İç mekandaki yol sesi sizi rahatsız mı ediyor?

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben aracı almadan önce düşünmüştüm yaptırmayı. Aradım bir Ziebart bayisini yalıtım sonrası ne kadar fark oluyor diye. Bizim araçlarda % 35 ile % 45 oranında yalıtım başarısı oluyor demişlerdi.
Desibelmetre ile uygulama öncesi ve uygulama sonrası test yapıp yapmadıklarını da sormuştum, yapmadıklarını söylemişlerdi. Açıkcası uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu bende çok merak ediyorum.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

thejazz link' Alıntı:
Desibelmetre ile uygulama öncesi ve uygulama sonrası test yapıp yapmadıklarını da sormuştum, yapmadıklarını söylemişlerdi.

Yapmadan nasıl oran veriyorlar, neye dayandırarak?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

thejazz link' Alıntı:
Ben aracı almadan önce düşünmüştüm yaptırmayı. Aradım bir Ziebart bayisini yalıtım sonrası ne kadar fark oluyor diye. Bizim araçlarda % 35 ile % 45 oranında yalıtım başarısı oluyor demişlerdi.
Desibelmetre ile uygulama öncesi ve uygulama sonrası test yapıp yapmadıklarını da sormuştum, yapmadıklarını söylemişlerdi. Açıkcası uygulamanın ne kadar başarılı olduğunu bende çok merak ediyorum.

% 45 mi?

Bizim araçlardaki yol sesini %45 azaltırsan bir E serisi sürücüsü bile bu konuda Astra ya aşık olur, o kadarını söyleyeyim.

Yol sesi sadece yalıtım malzemesi ile önlenemez, mantıksız.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
% 45 mi?

Bizim araçlardaki yol sesini %40 azaltırsan bir E serisi sürücüsü bile bu konuda Astra ya aşık olur, o kadarını söyleyeyim.

Bana da çok mantıksız geldiğinden yaptırmadım.

A14NET

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tolga KARACA link' Alıntı:
% 45 mi?

Bizim araçlardaki yol sesini %45 azaltırsan bir E serisi sürücüsü bile bu konuda Astra ya aşık olur, o kadarını söyleyeyim.

+1

Ses yalıtımı bir çok etmenin bir araya gelmesi ile mümkün olan pahalı bir uygulamadır. Arabanın altına zift püskürterek %45 yalıtım sağlayamazsınız. Bana göre max. %15 iyileşir.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yalıtım gayet güzel bence aracın motor sesi çok az zaten yoldan lastiklerden gelen seste bence c sınıfı için yeterli , yeni c4 ve astra bu konuda başarılı bence c sınıfı için fluence de dizel modelde çok iyi ama zaten fransızların her zaman en iyi olduğu konu olmuştur yalıtım ve dizel motor 2 lisi

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Yapmadan nasıl oran veriyorlar, neye dayandırarak?

Ayrıca hemen hemen Türkiye geneli tüm bayilerden uygulama fiyatı istemiştim :)
Sonuç 450 Tl... 219$ ile 329$ arası....

• Bağımsız laboratuar deneylerinde, Ziebart Tüm Gövde Ses Yalıtım Sisteminin, yolcu kabinindeki tekerlek ve yol gürültüsünü, otomobilin marka ve modeline bağlı olarak %60 oranına kadar azalttığı belirlenmiştir.

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

astraowner link' Alıntı:
yalıtım gayet güzel bence aracın motor sesi çok az zaten yoldan lastiklerden gelen seste bence c sınıfı için yeterli , yeni c4 ve astra bu konuda başarılı bence c sınıfı için fluence de dizel modelde çok iyi ama zaten fransızların her zaman en iyi olduğu konu olmuştur yalıtım ve dizel motor 2 lisi

Katılıyorum. Uzun yolları gece yapmayı tercih ettiğim için içeriye alınan sesi fazlasıyla test etme imkanı buldum. Rahatsız edici ya da sürüş konforunu düşürücü bir ses olduğunu düşünmüyorum. Fakat şunu da belirtmek lazım ses olayı biraz göreceli biliyorsunuz (genelde bizim duyduklarımızı servisler duymuyor :) )

Yalıtımdan kasıt ses de olabilir, sıvı yalıtı mı da olabilir. Aracın altının zift ya da bitüm kaplanması bana biraz sulu yalıtımın önüne geçme amaçlı gibi geliyor.

Sesi kesmek için biraz süngerimsi, strafor tarzı bir malzeme gerekir diye düşünüyorum.