Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

onder12

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ziebart Ses Yalıtım Uygulaması

yol sesi bence lastik ve yol tipi ikilisine bağlı olan bişe. çok kez denedim. koyu renkteki asfaltta lastik sesi kesiliyor ama açık renkteki asfaltlarda rüzgar sesi gibi lastik sesi geliyor. yanlış hatırlamıyorsam forumda "lastiklerinizin markaları" diye bi konu vardı. bridstone hankook falan kıyaslamaları vardı. bridstone kullananlar çok memnun ben hankook kullanıyorum ve benim cevabımda asfalt tipine bağlı bi sonuç.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

good year olanlarda memnundur en azından ses konusunda yumuşak bir lastik bende de var pek ses yapmıyor zaten kaymak asfalt bulursanız ki türkiye de zor sıfır ses diyebilirim

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Goodyear serileri genelde Efficient Grip olarak geldi sanirim TR`ye. Yabana atilacak bir lastik degil. The Green Innovation Award odulu aldi. Yakitta sagladigi tasarruftan dolayi CO2 salinimini azalttigi icin odule layik goruldu. :)

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bende var ziebart ses yaltımı uygulaması zaten çok fazla gelmeyen sesi biraz daha kısıyor ama en önemlisi kış şartlarında ve bozuk yol şartlarında aracın davlumbazlarına gelen taşların sesini iyi miktarda kesiyor şartlara göre iyi yani yollarınızda bir problem yoksa çok da yaptırılacak bir uygulama olmayabilir ama ben memnunum.bizim yollarımız çok bozuk ve kışın çok tuzlama yapıldığı için çok ses duymuyorum artık :)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

batigol1907 link' Alıntı:
bende var ziebart ses yaltımı uygulaması zaten çok fazla gelmeyen sesi biraz daha kısıyor ama en önemlisi kış şartlarında ve bozuk yol

Peki on davlumbazlarin ici zaten kece gibi bir geotextile ile kapli. Bunun uzerine mi bir uygulama yaptilar yoksa sadece arka davlumbazlara mi? Biraz bilgi verebilir misiniz?

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
Goodyear serileri genelde Efficient Grip olarak geldi sanirim TR`ye. Yabana atilacak bir lastik degil. The Green Innovation Award odulu aldi. Yakitta sagladigi tasarruftan dolayi CO2 salinimini azalttigi icin odule layik goruldu. :)

+1

Testlerde bu özellikleriyle ön plana çıkıyor ancak sürüş özellikleri konusunda zayıf kaldığı belirtiliyor.
Astra nın sürüşünden çok memnun olduğumdan olsa gerek; Goodyear ları hiç yetersiz bulmadım şimdiye kadar, sessiz, ekonomik, yumuşak ve yanal tutunma iyi.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hem ön hem arka bildiğim kadarıyla öndeki keçenin kalınlığı artmış gibi bişey oldu galiba.pas koruma sistemiyle beraber yapıldığı için açık olan tüm malzemeler de kapatıldığı için taş seslerinin çoğu gitti. bu arda 29 aralıkta aldığım aracta da goodyear efficient grip vardı 91v.

fatihakboru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım sayılır. izolasyon konusundaki tecrübelerim oldukça fazla.. ne dynamat ne würth nede başka bişi yol ve rüzgar sesini kesmiyor ve kesmesi pek mümkün değil gibi... nispeten azaltmak mümkün.. ama amaç sq tarzında müzik dinlemekse yalıtım gerçekten etkili oluyor ama burda yine rüzgar sesi ön plana çıkıyor siz ne kadar yalıtım yaparsanız yapın kapı fitilleri camların kalınlığı aracın aerodinamik yapısı gibi bir çok faktör söz konusu kısaca özetlemek gerekirse %10 %25 gibi bir durum söz konusu değer mi o size kalmış.. yaptıran arkadaşa hayırlı olsun güle güle kullansın ama kesinlikle zieabert tavsiye etmiyorum fiyat performans olarak benim gözümde hiç bir değeri yok önceki aracım honda civic idi epey zaman epey para harcadım sonuç %30 evet %70 bulaşmayın. :)

anıl arkadaşımızın da dediği gibi bir çok faktör değişkenlik gösterdiği için aracın tasarım aşamasında değerlendirilmesi ve ona göre dizayn edilmesi daha doğru ama c sınıfı araçlarda hatta d sınıfı bir çok araçta bile bu göz ardı ediliyor sadece f sınıfı araçlarda bizzat gördüğüm ve gözlemlediğim extreme ses izolasyon malzemeleri mevcut bunun yanı sıra vakumlu kapı ve bagaj kapağı da bu konuda çok etkili neyse fazla uzatmadan resimleri paylaşmak istiyorum. tabi paylaşabilirsem :)

fatihakboru

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

01.jpg

02.jpg

03.jpg