120 ile Köpeğe Çarptım

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Selam,

Bu geçen haftasonu tatili değerlendirmek için Ankara'dan Alanya'ya doğru giderken, gecenin bir yarısı Konya'ya yakın bir yerde, bölünmüş yola aniden fırlayan bir köpeğe çarptım. Süratim 120 km/h civarındaydı. Refleks olarak direksiyonu çevirmedim, sadece bir parça frene bastım.

Köpekten bir inleme geldi, arabanın altına kaydı gitti; arkadan havlamalar geldi. Köpeği göremedim; buraya kadar canım zavallı hayvancık. Arabayı ilk benzin istasyonunda durdurdum, ön tamponun bir parça boyası sökülmüştü başka da bir hasar gözükmüyordu. Şükür deyip yola devam ettik.

Ertesi akşam Alanya içinde dolaşırken arabadan birden paldır küldür bir sesler geldi; fan bölümünden. Hemen şehir içinde sağa çekip, park ettim. Sabah yetkili Opel servisine götürdüm. Alanya, Sanayi'de Hedef Oto. Sağolsunlar hemen ilgilendiler, bir de ne görelim, arabanın ön tarafı paramparça olmuş.

Fan ve klima fanı çevresindeki davlumbaz ile birlikte kırılmış, ayrıca radyatör de çatlamış su kaçırıyor. Orjinal muadili yan sanayii parçalar ile değiştirdik bunları, ayrıca ön tamponun tırnakları da kırılmış, o da sabitlendi; işçilik vb. bana 500'e maloldu bütün bunlar. Servis sağolsun yarım günde bir güzel toparladı aracı. İşte bu noktada o zavallı köpecik, ........ iti oldu birden benim için. Gecenin 04'ünde ne ararsın bölünmüş yolun ortasında geri zekalı hayvan? Hem kendin öldün gittin, hem de durduk yere bana bir yığın masraf çıkarttın.

Neyse arkadaşlar, Allah'tan canımıza bir şey olmadı ya da daha büyük bir zarara uğramadık. Ne yapalım Türkiye'de herkesin başına geliyor böyle şeyler. İyi ki diyorum yola koyun, inek vb. çıkmadı; o zaman iyice uğraş dur.

Yolda sürekli dikkatli olmakta fayda var.

gentleman_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok gecmıs olsun kopege cok agır ıthamda bulunmussunuz hayvan ıste ne olacak anlamazkı
bu arada alanyayı yasayın cok guzel bence turkıyenın en guzel tatıl bolgesıdır

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
onla geçmiş olsun emniyet kemeriniz takılımıydı

aegeus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet emniyet kemerim takılıydı. Onu zaten prensip olarak evden bakkala bile gitsem takıyorum. Ne olur ne olmaz.

thekinger1

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Türkiye şartlarında bırak bölünmüş yolu otobanda evcil hayvan çıkma ihtimaline dikkat edeceksin.120 km yüksek bi sürat.daha büyük hacimli bişeye çarpmış olsan bugün bubları yazamıyo olurdun.köpeğin bi kabahati yok bence öyle bi itham doğru olmamış.o bölgedeki mülki amşr görevini yapsa bu sonuçlar ortaya çıkmaz.hoş bu ülkede herkes görevini yapsa süper güç biz olurduk şimdi...

Mel-a-ku

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya köpek diyorsa senin gecenin 4 ünde yolda ne işin var diye?

geçmiş olsun..

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
iyi yapmışssın bağlamakla ama merak ettim tampon ve iç kısımda azda olsa zarar vermiş hava yastığı iyi açılmamış acaba darbeyi tampon bi nebze emdi azalttı ondanmı acaba açılsaydı önünü göremezdin şaseye kadar gelincemi açıyor hava yastığı

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bende 150 km suratle kusa vurdum kus takla attı 100m kadar uctu havada aynadan gıordum benzınlıkte durdum ızgara panelın altını kırmıs oturttum gorunmuyor

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizde bi kere çarpmıştk köpek ölmedi hiç bişi olmadı daha doğrusu çünkü çok yavaş 20 ile falan çarptık havyana bile değil boynundaki demire kurt boğmasın diye taktıkları arabanın tamponu çizilmişti

ibrahim_67

Kayıtlı Kullanıcı
81-Düzce
Siteyi ziyaret et
benim enişte europayla çarptı kuşa ben o sıra uyuyordum benzinlikte durunca söyledi kaputu açmış bişeyler yapıyodu kuş ön ızgaradan içeri girmiş eksoz maifoltuna falan gelse demek pişecek