120 ile Köpeğe Çarptım

kayhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size geçmiş olsun.
Ben böyle işlerde hep hayır ararım 500ytl ile belkide sizi çok büyük beladan şerden kurtardı ;)
cana gelicene mala gelsin

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayvalıkta gece yol alıyoruz Sene 96.Altımızda skoda gls.85 model.(ama 15 binde orjinal) Virajı aldık yol zifiri karanlık 15 metre önümüzde yolun ortasında 2 adet AT bize bakarak geviş getiriyor.Birşey olmadan atlattık allahtan.NE zama ne olacağı belli olmuyor yollarda.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle büyük geçmiş olsun. Bu arada bence 120 uzun yolda çok büyük bir hız değil. Ben de defalarca istanbul-izmir yaptım ve 90 la gitmeyi denediğim zamanlar da oldu. Ancak 90 öyle bi sürat ki sol şeride ya da orta şeride geçemiyorsunuz çünkü arkadan 120 nin altında gelen yok. En sağdan gitsen bu sefer de sürekli önüne kamyonlar çıkıyor ha bire onları sollucan ve bence daha tehlikeli. Üstelik bu istisnai bir durum değil genelde böyle oluyor. O yüzden 120 ile gitmek 90 la gitmekten daha güvenli olabiliyor.
Katılıyorum, malesef yavaş gitmeye çalışmak üstünüze bela çekiyor daha risk altında oluyorsunuz. En güvenilir olanı takip mesafesini korumak, düz mantıkla kurallara uydum bana birşey olmaz diyemiyorsunuz bu ülkede.