2001 cdx xenon Tuvturk Muayene

senih&asaf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
öncelikle geçmiş olsun. aynı durum benim başıma geldi sol far yanmıyo idi elektrikçiye gittim beyin bozulmuş dedi servisden beyin alman lazım dedi veya ankarada çıkma bak dedi. servise gittim 450 tl gibi fiyat vermişlerdi yanlış hatırlamıyorsam. bende almadı sanayide çok iyi bir usta var elektrikçi adama durumu anlattık ben bunu tamir ederim dedi çok sevindim ne kadara yaparsın dedim 100 tl ye anlaştık yarın arabayı bırakırım dedim. tam ayrılırken kabutu kaldırdı beynin orda bişeyler yaptı yarın getir bu beyin arızalanmış dedi birazcık uğraştı biraz ilerledim far yanmaya başladı ve halada yanıyoo :D
artı bu cdx lere normal far takınca merceksiz xenon muayeneden yine geçmiyo diye biliyorum. iyi bir elektrikçi bulursanız yaptırabilirisiniz o kadar paraya yazık bizim 450-500 gibi fiyat vermişlerdi yanılmıyorsam

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
cdx cıkma balast istanbulda zebil gibi.. yada ebay den almak mantıklı .. 950 tl bir balast için verilmez. ayrıca cdx farı sökülüp yerine h7 takılmaz günah olur vallahi

Çok da günah olmaz aslında, bizim xenonlar zamana yenilen tipte, aydınlatmaları oldukça kötüleşiyor. Halojen far alıp, modifiye ile içine megane merceği takan da vardı galiba. Halojen H7'ler daha iyi aydınlatma sağlayabiliyor çou durumda.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cevap veriyorum b2 cdx xenon farı çok pahalı ve yan sanayiside yok.teki 1000 tl nin üzerinde ve bu fiyat sadece far.balast ve seviye sensörü dahil değil.Allahtan far ayar motoru içinde :)

Konuyu açan kişi servise sordum,950 tl fiyat verdi derken,önceki cümlesinde beyni kastetmiş olmalı ki farın kendisi diye belirtmemiş..Zaten ben de farı değil xenon balastı kastettim..Servis de olsa bu kadar pahalya satılmamalı anlamında... Sana da hiç yakıştıramadım Kerem Abi:confused: , sanki halojan vectra farları hariç xenon ve afl li olanların yan sanayisi olmadığını bilmiyormuşum gibi cevap vermişsin..Ben de 950 tl beyin miymiş?gibisinden sordum..Yoksa farın kendisinin elbette o fiyatlara satıldığını biliyorum..Ölüsü bile para ediyor CDX farlarının...Her ne kadar aydınlatması vasat denilse de..

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Çok da günah olmaz aslında, bizim xenonlar zamana yenilen tipte, aydınlatmaları oldukça kötüleşiyor. Halojen far alıp, modifiye ile içine megane merceği takan da vardı galiba. Halojen H7'ler daha iyi aydınlatma sağlayabiliyor çou durumda.

Aynen, ama mergane2 merceği valeo, direk oturuyor bizim xenonlara. Onu öneririm.

Konu sahibi arkadaş, eğer niyetli isen ve far ayakların sağlam ise, bende 0 takım far var halojen. Değişebiliriz.

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu hafta xenonları söktürüp helojenleri taktırıcam geçici olarak.muayeneden geçtikten sonra tekrar taktırıcam.takıldığım bir nokta oldu bu hafta 2 gündür dikkat ediyorum farları açtığımda ne aşşağı ne yukarı oynama var.bir hafta içinde bir defa far ayar motoru aşşağı yukarı oynama yaptı.acaba her açtığımızda ışıklar aşşağı yukarı yapması gerekiyormu? yoksa bir defa ayarlıyor daha sonra gerek duymazsa her açtığımızzda aynımı kalıyor?çalışıp çalışmadığını nasıl anlarız?

multispace

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her far acılınca aşagı yukari oynar

siz ssensörlerini bi kontrol ettirin derim tech 2 ile

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
cdx mercekli farı d2s ampül tipine sahiptir, halojen d2s ampül hiç görmedim,muayeneden geçebilmek için normal b2 farı ve halojen h7 ampül takabilirsiniz, bu arada arızanın far beyninden olup olmadığını anlamak için sağ farın beyniyle sol farın beynini yer değiştirebilirsiniz ya da tech 2 ye bağlayıp arızayı okuyabilirsiniz....

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
paroda arkadaşın yazdığı linkteki çocukla görüştüm çiftini 400 tl ye bıraktı.bugün kargoyu gönderdi yarın elimde olur.sadece bir farın ampulu patlakmış.xenon beyinleri far motorları hepsi sağlam bir şekilde duruyormuş.netten araştırmama göre 450-750 arası çiftleri 400 tl full takım bedava gibi oldu sizce nasıl fiyat?

norm034

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde arkadaşlar cdx orjinal xenon beyni(balastı) ile normal universal beyin arasındaki farklar neler?