2001 opel astraya yeni lastik.

imsel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
4 mevsim lastik alamayı düşünüyorum.yanaklar ölmüş durumda.şu anda üstünde lassa impetus revo var.195 65 15 ebatlarında.bu özellikte lassa lastik çok para.hangi marka öneriniz olur?bir de 185 65 15 alsam olur mu?daha hesaplı.burda 65 lastiğin yüksekliği mi?yani arabayı yerden yükselten 65 olan değer midir?saygılar

soulitude

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
185 genişlik, 65 ise bu genişliğin değerine göre (%65) hesaplanan yanak kalınlığı. Yani genişliği düşürmeniz yanak kalınlığını da düşürecek, doğal olarak araç yere yaklaşacaktır. 1 cm civarı bir fark oluyor sanırım. Ciddi bir fiyat farkı yoksa orjinal ölçülerden şaşmayın derim.

Lastik olarak da uygun fiyatlılar arasında Falken öneririm.

harun43

Kayıtlı Kullanıcı
43-Kütahya
Siteyi ziyaret et
Orjinal ölçüsü 195 60 R15. Ben kış lastiklerini 185 65 R15 taktım bi sorun çıkmadı eğer mümkünse orjinal ölçüsünde almaya gayret edin.

imsel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cevaplarınıza ayrı ayrı teşekkürler.petlas buldum hepsiburada da 213 tl.önerirmisiniz?saygılar.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
2 sene kadar yazlık petlas lastiği kullandım. Aracı genellikle memlekette, parke ve toprak bağ yollarında kullanıyordum, o nedenle hem daha dayanıklı hem de daha ekonomik olduğu için bu lastiği tercih etmiştim. Kullandığım süre boyunca dikkat çeken bir sıkıntı yaşamadım. Yol tutuşu, fren mesafesi bana göre iyi seviyedeydi. Olumsuz yönleri olarak; yol konforu ve yakıt sarfiyatı gibi değerlerinin kaliteli rakiplerine oranla biraz daha fazla olması doğaldır.