2011 Astra h chip tuning

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astra H CDTI ım vardı. Chip ile 120hp ve 240nm güç alık. ORj hali ile yakıta çok dikkat ederek kullanırdım (max 90km) böyleyken 5.4-5.6lt arası tüketimim olurdu. Chip ten sonra yeri geldi bastım yeri geldi normal kullandım. Tüketim 5.2 lt ye inmişti.

97bin km chip ile kullandım. Bir kere kötü yakıt nedenyle EGR tıkanması dışında hiçbir sorun yaşamadık ki onu da EGR yi VD40 ile temizleyerek çözmüştük

denizbalık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Otomotiv firmaları üretmiş oldukları araçların, az yakıt yakmasını ön plana çıkararak satış yaptıkları günlerde, firmaların mühendisleri yakıt sarfiyatını düşürüp daha hızlı araç yapmıyorlar da, sanayide yazılım yapan tuning firmaları mı yapacak. Öyle olsaydı zaten Opel, Volkswagen... Vs. firmalar sanayideki bu tuning firmalarının yazılımcılarını işe alırdı.
Araç üzerindeki orijinal yazılımlar minimum tüketim ve maksimum motor ömrüne göre yazılmış olan yazılımlardır.
Sonradan atılan yazılımlarla daha fazla güç elde edilebilir ama yakıt tüketimi düşmeyeceği gibi artacak ve motorun ömrü kısalacaktır.

dostum chipli araç kullananların yorumunu duydun sanırsam :) peki sana bir soru sorim bu firmaların bunları yapmadığını nerden biliyorsun:) 3500 tl ye volkswagen de yazılım yaptırabilirsin mesela :) lütfen araştıralım öle konuşalım

hakan027

Kayıtlı Kullanıcı
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
dostum chipli araç kullananların yorumunu duydun sanırsam :) peki sana bir soru sorim bu firmaların bunları yapmadığını nerden biliyorsun:) 3500 tl ye volkswagen de yazılım yaptırabilirsin mesela :) lütfen araştıralım öle konuşalım

Jetta 1.4 tsi ya volkswagende yazilim yuklenmis bir araç kullandim 3ay gibi bir sure cok fazla yakit sarfiyati vardi. Sahibi yazilimdan sonra yakit sarfiyatinin arttiginida soylemisti arastirmama gerek yok bizzat kullandim ve yasadim, ezbere konusmuyorum.

turan58

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

para tuzagi deniz bey para tuzagi. :rakir::rakir::rakir:

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazılımdan yazılıma iş değişir. Eğer iyi bir yazılım değilse, sadece yakıt ve basınçla oynuyorsa ya da ne biliim çok perf için yüklenmişse tüketim artacaktır. Ya da sürücü bu araç chip li diye herkese kafa tutarak kullanırsa yine yakıt artar.

Ancak araca ideal bir yazılım ve normal kullanımda artan güç ve torkun etkisiyle daha az vites değiştirme yüzünden sarfiyat azalacaktır.

denizbalık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Jetta 1.4 tsi ya volkswagende yazilim yuklenmis bir araç kullandim 3ay gibi bir sure cok fazla yakit sarfiyati vardi. Sahibi yazilimdan sonra yakit sarfiyatinin arttiginida soylemisti arastirmama gerek yok bizzat kullandim ve yasadim, ezbere konusmuyorum.

şimdi şöle ben 3 kuruş az verim bu da yazılım o da yazılım derseniz bu da o da yazılım değil işte. sonuçta bunu yapanın prof olması lazım. piyasada 50 tane mapper varsa 50side farklı yapar bir aracı. madem volkswagen kullandınız rocco forum jetta forum yada wv foruma girin aramaya ecu fast yazın. bakalım yakıtta gidişle ilgili neler yazmış onlarca müşteri ;)

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
şimdi şöle ben 3 kuruş az verim bu da yazılım o da yazılım derseniz bu da o da yazılım değil işte. sonuçta bunu yapanın prof olması lazım. piyasada 50 tane mapper varsa 50side farklı yapar bir aracı. madem volkswagen kullandınız rocco forum jetta forum yada wv foruma girin aramaya ecu fast yazın. bakalım yakıtta gidişle ilgili neler yazmış onlarca müşteri ;)

Tr de Mapper bildiğim

Barbaros Bayrak
Özgün
Mehmet Gazihan

Başka yok sanırsam. Diğerleri bunlardan yada y.dışı alır dosyayı atar aracınıza.

denizbalık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tr de Mapper bildiğim

Barbaros Bayrak
Özgün
Mehmet Gazihan

Başka yok sanırsam. Diğerleri bunlardan yada y.dışı alır dosyayı atar aracınıza.

özgün dediğiniz bizim firmanın sahiplerinden dr.ecu özgün. 1999 dan beri yapanla 2010 dan beri yapan arasında bırakında bir fark olsun :)

umit1984

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.daskuza.com
İşin aslı bende düşünüyordum chip.ancak forumlardan sizlerden ustalardan vs... bu işi bilen bir çok kişiden dinledim.Öncelikle Hakan Bey'in söylediğini bizzat opel bayideki ustalarda söyledi.Madem böyle bir sistem var opel Daha iyi reklam yapmazmı neden kendileri koymuyorlar dedi. Bana 1.3 yetmiyor diyorsan taktır ama yakıt konusunda bize gelme :) dediler.