2012 Astra H OPC Line

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Allah kaza bela vermesin çok güzel olmuş. önerim opel astra cosmo farı takarsanız içi siyah olan çok yakışır.

yapılacak ilk iş:bir:

Aslında bakarsan Can, AFL ile Xenon Astra H ön farları aynı fiziksel olarak..En azından ben farkını baktığımda göremedim...Sinyalin, projektörlerin,parkların konumu ve görüntüsünde fark yok...Fakat muhtemelen farın altına takılan afl beyinleri ile fark edilebilir..Normalde xenon beyinleri takılıyor alttaki soketlere..Aflde ise ekstra olarak afl powermodülü var...Ayrıca afl li astra h cosmo farları sadece direksiyonun ve aracın seviyesine göre sağa sola dönüyor ekstra olarak...Onun dışında cosmo xenonu ile çalışmaları aynı..Bi-xenon var mesela her ikisinde de, yukarı-aşağı hareket ediyor...Yani orj xenonlar bile işini görür..Üstelik onlar siyah zeminli oluyor ve projektörleri de çok iyi görünüyor...Forumdan patriot isimli arkadaşımız yapmıştı mesela, ondan da destek alabilirsin..Ben astra h a pek hakim değilim ama o da belki xenon yaptırırken afl olayına da göz atmıştır..

Demem o ki; bana kalırsa junyan,munyan,fitajasü vs gibi farlarla aracındaki havayı bozma...Gerçekten de şu an çok iyi yürüyorsun ;)

Uzak dogu malları bencede aracın görüntüsünü bozacak.sanırım beklemek en mantıklısı.. yapmışken afl olsun..eger far kasası ayni ise modül ve beyin'i afl alırız..patriotla görüştüm biraz tabi maddi olarakta bu konu beni bi hayli zorlayacak..kardesim sen genel olarak bu sistemlere hakimsin astra h zorlamaz seni :dil:

Yazılım attıralım can, headers yaptıralım, katalizör iptal ettirelim, egr varsa onuda sökelim, elime levyeyi aldım gelyorum can, kaç kaç kaç :D

ahahahah Mert yaa :D gel kardesim yaa halledelim şu işleri.sende rahatla bende rahatlıyayım artık :p

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnş olacak Can, tabi maddi olarak zorlayacaktır ama belki de aracının en nadide donanımı ve görsellerinden biri olacak ;)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar beni yine kaşıntı tuttu şimdi size birşey soracagım..nette opc tamponlar için bir çok ilan var fakat çoğu aynı resmi kullanıyor bu nedenle pek güvenilir değil..

birde mesela ön tampon için sis çerçeveleri opclerde farklı hatta sis farı sanki daha dışta duruyor gibi..diyelimki bu tamponlardan sipariş verdim..sis çervelerine kadar orjinal yapabiliyorlarmı ve direk araca uygulanabiliyormu ?

son olarak bu tamponu takan her aracın opc yada gtc panjuru var? anladıgım kadarı ile benim orjinal panjura uymayacak bu tampon..millet nerden buluyor bu opc yada gtc panjurlarını ???

mesela şu ilanlar var

ön için
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-opel-astra-h-opc-komple-on-tampon-324-yaptim-323-yapin-159672209/detay

arka için

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-opel-astra-h-opc-arka-tampon-160704260/detay

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GTC panjurunu yetkili serviste kesinlikle bulabilirsin ama biraz pahalı olabilir. Tamponları da birebir cuk diye oturtacaklarını sanmıyorum.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence Can ilk önce arka tamponu hallet derim kardeşim..Çünkü ön tampon biraz kritik..Yani sis lambalarının camları olacak mı, tampon oturacak mı gibi durumlar seni üzebilir..Gerçi senin araç makyajlı astra h ama bana kalırsa arka tampon cuk oturur..Çok iyi olur ;)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
GTC panjurunu yetkili serviste kesinlikle bulabilirsin ama biraz pahalı olabilir. Tamponları da birebir cuk diye oturtacaklarını sanmıyorum.

serviste pahalıdır abi hiç gerek yok.hem olcaksa opc panjur isterimde yani bu fiber tamponu takan gidip servisten orjinal almıyordur diye düşündüm..nerde bu panjurlarr :mad: :dil:

Bence Can ilk önce arka tamponu hallet derim kardeşim..Çünkü ön tampon biraz kritik..Yani sis lambalarının camları olacak mı, tampon oturacak mı gibi durumlar seni üzebilir..Gerçi senin araç makyajlı astra h ama bana kalırsa arka tampon cuk oturur..Çok iyi olur ;)

Serdar'ım valla inan arka tamponu cok begendigimden girişecem sanırım bu işe..yoksa ön tamponu gördügüm kadarı ile pekte başarılı yapamıyorlar..ancak ilanda gördügün üzere arka tampon fena duruyor..egzoz ucunuda yeni takmıştık yalan olcak sanırım :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
serviste pahalıdır abi hiç gerek yok.hem olcaksa opc panjur isterimde yani bu fiber tamponu takan gidip servisten orjinal almıyordur diye düşündüm..nerde bu panjurlarr :mad: :dil:

Serdar'ım valla inan arka tamponu cok begendigimden girişecem sanırım bu işe..yoksa ön tamponu gördügüm kadarı ile pekte başarılı yapamıyorlar..ancak ilanda gördügün üzere arka tampon fena duruyor..egzoz ucunuda yeni takmıştık yalan olcak sanırım :D

Egzoz ucu yalan olur mu kardeşim, onu da satarsın 2. el olarak ;) maşallah tertemiz bakıyorsun aracına..Deformasyon vs olmazsa 30-40 tl ye satarsın..Aracının üzerinde de resimleri var ilana koyarsın, haftasına satılır..Çift uçlu çıkışlar tutuluyor...

Arka tampon gerçekten de fena yalnız...Estetik olarak da işlevsel olarak da çok güzel..Bu arada egzoz ucu da bulman gerekecek OPC tarzı ya da elden çıkaracağını düşündüğün şimdiki egzozu oraya ayarlayabilirsin ;)

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzozu yücelde yaptırdım diger aracada orda yaptırmıştım steel marka..zaten 2-3 aylık bişey olucak satarım yerinede Bursada ilandaki gibi birşey bulurum diye düşünüyorum..

işin önceligini nasıl yapsam acaba?? arkayı opc marşpiyellerede opcline eki uygulatırım..yada önce öne opcyimi halletsem..hoş gerci kendi tamponumu daha cok begeniyorum opcye göre :D

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kendi fikrimi söyleyecek olursam kardeşim, eğer ön farlarını bi-xenon yapacaksan o zaman OPC ön tamponu ilk sıralamaya al ama bi-xenon işinin ertelemesi varsa direk arka tampona yönel..

Jettaco

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bir süre önce bitirdigim ancak bazı aksiliklerden paylasamadıgım araç içi kaplamalarımı bu gün beğeninize sunuyorum :D

Biliyorsunuzki bizim astra classiclerde normal h kasalara iç mekanda biraz sadeleştirilmeye gidilmiş..bunlardan bi tanesi ön kapı döşemesinde çıta yok..diger bir eksiklikte far anahtarı ve yolcu tarafı çıtasının boyasız(siyah) olması..

e araç siyah içide siyah olunca iyice boğuk duruyordu..bende orjinale yakın olacak şekilde bir kaç kaplama yaptım.

kullandıgım folyo Oracal markadır..gayet kaliteli tavsiye ediyorum..

aracımın eski hali bu şekilde idi..fotograf temsilidir.

5F786F4401174CC89D8D29C4A9577B5D.jpg

buda yeni hali

ön kapı

arka kapı

Buda ZuZu dan instabonus :)