ÇÖZÜLDÜ 2012 astra h otomatik 1.3 dizel kalkista silkinme ve stop etme

nuh

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Araci bir süre kullandıktan sonra durup kalkarken frenden ayağını çeker çekmez gitmeye çalışıyor ve istop ediyor. Çözüm bulamadılar.

nuh

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Aracı 3 4 saat kullandıktan sonra durduğumda kalkarken veya mola veril geldiğimde ayağımı frenden çeker çekmez araç hareket etmeye çalışıp silkeleme yapılıyor ve istop ediyor. Usta baskı balata ve volkan değişecek dedi ama gidişinde çekiminde problem yok. Bu sorunu yazan var ama çözüm büküp yazan olmamış. Çözümünü bilen var mi?

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
easytronic sistemdeki vitesi değiştiren kol hidrolik sıvı yardımıyla debriyaj yapıyor. bu sistemdeki dot4 hidrolik yağ belirli zamanlarda yenilenmesi gerek. şanzıman beyninden önce bu kol aniden debriyajı bıraktığı için araç stop ediyor diye genellikle forumda yazdım ki benim de başıma geldi. yağı değiştirdim sorun kalmadı. siz de buna benzer bir sorun yaşıyorsunuz yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla.

• Beğen
Tepkiler: nuh

nuh

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
easytronic sistemdeki vitesi değiştiren kol hidrolik sıvı yardımıyla debriyaj yapıyor. bu sistemdeki dot4 hidrolik yağ belirli zamanlarda yenilenmesi gerek. şanzıman beyninden önce bu kol aniden debriyajı bıraktığı için araç stop ediyor diye genellikle forumda yazdım ki benim de başıma geldi. yağı değiştirdim sorun kalmadı. siz de buna benzer bir sorun yaşıyorsunuz yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadarıyla.
Merhaba. Bilgi için teşekkürler. Ustaya bıraktım 2 gün onda kaldı. Sorun görünmüyor bütün kontrolleri yaptım Birdaha yapar ise getir bakalım dedi. Aynı sorunu yaptığında goturcem ve dediğinizi söyleyeceğim. Yağı değiştirmesini isteyeceğim. Bu sorunu yaşamayan görmeyen ne olduğunu bilmiyor. Bilgi için çok teşekkürler.