Easytronic, Vites Atmama, Stop Etme, Şanzımandan Ses Gelmesi...

gulcansenell

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba,

Astra H Kasa Easytronic bir araca sahibim. Aracımın baskı balatası, hidrolik yağı, turbosu yeni değişti. Aracımda trafikte dur kalkta, ayağım frendeyken aşırı bir titreme, ayağımı frenden çektikten sonra stop etme, tekrar çalıştırmaya çalıştığımda ise gaz almama, direkt a2ye geçme gibi problemler yaşıyorum ve şanzımdan tak tak diye güçlü sesler alıyorum 4-5 defa denedikten sonra anca çalışıtrabiliyorum ve bu esnada yoğun bir balata yanık kokusu alıyorum. aynı zamanda araç park etmeye çalışırken aniden kendini ileri veya geri atıyor, yokuş yukarı parklarda R ye geçmeyip N ye geçiyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar nasıl çözdüler acaba? Fikirlerinize, önerilerinize, tavsiyelerinize açığım. Teşekkürler.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
stop etmesinin nedeni robot kol debriyajı hızlı bırakıyor. diğer anormal şeylerin cevabı kalibrasyon yapılmadıysa kalibrasyon ile düzeleceği yönünde fikrim. eğer baskı balata değişip volan kaldıysa veya hareketli volan çıkıp sabit volan takıldıysa da bu titremeyi yapabilir.

gulcansenell

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
stop etmesinin nedeni robot kol debriyajı hızlı bırakıyor. diğer anormal şeylerin cevabı kalibrasyon yapılmadıysa kalibrasyon ile düzeleceği yönünde fikrim. eğer baskı balata değişip volan kaldıysa veya hareketli volan çıkıp sabit volan takıldıysa da bu titremeyi yapabilir.
cenk bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. bir şanzıman ustası ile iletişime geçtim, servisim tarafından, debriyaj üst robotunda problem olabileceği söylendi. kalibrasyon işlemi daha önce yapılmadı sanıyorum şanzımancı bu işlemi yapabiliyor mu? LUK marka baskı balata seti takıldı lakin volant değişiminde hareketli, hareketsize dair bir fikrim yok servisimle iletişime geçeceğim. Yarın şanzımancıya gittiğimde sormam gereken, ya da ekstra kontrol edilmesini isteyebileceğim yerler hakkında da yorumlarınızı almak isterim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
önemli olan şu esnada denilen her şeyi hemen kabul etmemek ve araştırmaktır. bilmeyen bir kişi bu gibi durumlarda deneme yanılma neticesinde size çok fazla parça değiştirebilir. boş yere zaman ve para kaybedebilirsiniz. robot yağı değişti gibi anlamıştım. eğer robot sistem yağları tutela speed c5 ve dot4 fren hidroliği değiştiyse bu sistemin havasını araç kendi almamış olabilir sistemdeki hava alınacak olabilir. buradan bizim sözlerimiz de sizi yanıltmasın. ben sadece fikir veriyorum. bu tür durumlarda arıza tespitini iyi yapmak nokta atışı sorun çözümünde çok etkilidir. inşallah masrafsız ufak bir kaç ayar ile aracınız düzelir.