2012 Astra J 1.3 Elektronik El Freni Arızası

NightShad0w

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar selam,
Geçen gün aracıma bindiğimde el frenini indirdim normalden biraz sert indi ve arıza yaktı. Sonrasında çalışmamaya başladı. Hiç tepki yok. Daha sonra sürdüm biraz düzeldi.

Bu arada araç ağır bakıma girdi. El frenine de bakın dedim ama bıraktığımda herhangi bir sorun yoktu. Normal çalışıyordu. Arıza varmış, onu sildiler.

Düne kadar normal bir şekilde çalışıyordu ama dün seyir halindeyken yine Elektronik El Freni Arızası yandı. Sonra söndü. Zaman zaman yanıyor böyle. Ne yapmalıyım.

O park tuşunun altına çer çöp girdiğini düşünüyorum. Orayı açıp nasıl temizleyebilirim? Temizleyip arızayı sildirmek istiyorum sonra da duruma göre bakacağız.

Çünkü bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Ya pislik var ya da beyni gitti.

Aracım 74 bin KM'de

alperenmalakcı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrb. Aynı problem bugün benim aracımdada oldu. Arıza yaktı sonra düzeldi sonra tekrar yaktı tekrar düzeldi. Sizde ki problem çözüme ulaştımı, yada tekrarladı mı

yasin90

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aküyü kontrol ettirin, akü bitmeye yakınsa böyle sorunlar çıkabiliyor

sLaLoMcU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç servis park freni uyarısı veriyor ara ara.Bu arada araç tamamen kapalı olmasına rağmen bazı aydınlatma (far düğmesi,direksiyon üzerindeki ve ön konsol daki en üst sıradaki düğmeler)yanık kaldı.El frenine sıvı teması olabilir mi bı ara 2 3 damla kahve sıçramış di. Acil yardımmm

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Araç servis park freni uyarısı veriyor ara ara.Bu arada araç tamamen kapalı olmasına rağmen bazı aydınlatma (far düğmesi,direksiyon üzerindeki ve ön konsol daki en üst sıradaki düğmeler)yanık kaldı.El frenine sıvı teması olabilir mi bı ara 2 3 damla kahve sıçramış di. Acil yardımmm

Öncelikle geçmiş olsun. Bugüne kadar aracın ön konsolunun olduğu kısımdan su sesi duymuşmuydunuz ? Bu söylediğiniz arızalar genelde bcm modülünden kaynaklanıyor. Kalorifer peteği modül üzerine su damlayınca kısa devre oluşuyor...

ismail4850

Kayıtlı Kullanıcı
48-Muğla
Siteyi ziyaret et
Sorununuz çözüme kavuştumu acaba bendede bu arıza mevcut neler yaptıniz