206 1.4 hdi hakkında tavsiyelerinize ihtiyacım var

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Siz değerli arkadaşlardan bu konuda bir fikre ihtiyacım var. Bir yakınımızda 2005 model 1.4 hdi dizel orjinal 198000 km de 206 var. Kendisi 2. Sahibi. 2.5 senedir kendisinde ve titizdir bakar aracına. 2.5 yıl önce aldığında sol çamurluk kapı tarafından yarım boyalıydı. Daha sonradan sürtme dolayısıyla sağ tarafı boyattı renk tutmama problemi yok. Araç sanırım dolu model değil. Bu araç sizce 19000 edermi? Ayrıca nette birçok gereksiz bilgi var. Gerçekten bu aracı kullanan ve yorumlayabilecek kişilere ve tavsiyelere ihtiyacım var. Şimdiden çok teşekkürler

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mehmet ben bir zamanlar arkadaşımın "0" km olarak aldığı 2-3 senelik 206 ya binmiştim. Bana göre 206 Avrupalı Şahin gibi bir şey.

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Mehmet ben bir zamanlar arkadaşımın "0" km olarak aldığı 2-3 senelik 206 ya binmiştim. Bana göre 206 Avrupalı Şahin gibi bir şey.
Abi öyle ama 200 km lik yola gittim harika bir yakıt tüketimi ve gidişi vardı. Trim seslerine zaten combodan alışkınız abi ama işte bu araç hakkında bilgi sahibi olmam lazım.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
99 1.6 xt kullandım 1.5 seneden fazla. 206 tip olarak b segmentinde kendi yılları arasında en karizmatik arabadır. Ama sorunları beni bezdirmişti . Ön takımları çok naziktir. Orjinal parçaları ön düzende kullanırsanız 500 altına çıkamazsınız . Yan sanayi kullanırsanız 200 tl parçaları tutar. Aralarında uçurum para olmasına rağmen kullanım süreleri aşağı yukarı aydır. Ön takımının haricinde arka düzenide torsiyon sistemidir. Torsiyondan başı ağrımamış 206 sahibi nadirdir. Onun haricinde kalorifer radyatör sorununu yaşamamış 206 sahibide nadirdir. Ne turar en fazla kalorifer radyayör masrafı diyebilirsiniz hemen söyleyeyim 160 tl radyatörü 100 tl yapanı bulursanız sökme takması. Ayrıca gösterge paneli arızaları oldukça fazladır. Bende bu sorunların herbirini yaşadım ama aracımdan yinede memnundum. Herşeyden önce görünüş olarak 99 model bir araba tipi yoktu. Ve yaş kitlesi oldukça geniştir. Ama psa dizelinde 198 bin oldukça risklidir. Turbo volan iyi kontrol edilmelidir. Ayrıca motorun çok sağlıklı olmama ihtimaline bağlı olarak aldıktan sonra 2 3 bin yeme ihtimali fazlaca vardır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Beklediğim cevap sendin :)
Motor olayının sıkıntılı olacağını sanmam bakımlıdır eminim,torsiyon sorununu 2 kere dandik ustalara denk geldiği için yaptırdı şuanda son 1 senedir sorunsuz. Benim korktuğum elektronik problemleri nasıldır?Trim sesine alışkınım,piyasaya baktım 150000km altında olanı yok gibi birşey.

imla hataları için affola mobil gönderi

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Abi öyle ama 200 km lik yola gittim harika bir yakıt tüketimi ve gidişi vardı. Trim seslerine zaten combodan alışkınız abi ama işte bu araç hakkında bilgi sahibi olmam lazım.

Mehmet, iş sadece yakıtla bitiyorsa sana uzun yolda 15 kuruş LPG yakan Astra SW vereyim, ben bu aracı aldığımdan beri şehirler arası seyahatlerimde otobüse veda ettim, üyesi olduğum turizm firması 15 günde bir "kardeş nerelerdesin, epeydir görünmüyorsun" diye mesaj atıp duruyor. :maden:

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Mehmet, iş sadece yakıtla bitiyorsa sana uzun yolda 15 kuruş LPG yakan Astra SW vereyim, ben bu aracı aldığımdan beri şehirler arası seyahatlerimde otobüse veda ettim, üyesi olduğum turizm firması 15 günde bir "kardeş nerelerdesin, epeydir görünmüyorsun" diye mesaj atıp duruyor. :maden:
Abi senin aracını gözüm kapalı alırım ama dizel istiyorum ben sen yada [MENTION=30869]ndipi[/MENTION] abi gibi sabırlı değilim benzin döker yakarım lpg ve benzin ustaları yüzünden.
9 ay önce doğan aldım sarmadı 40 krş dan 1 kuruş aşşağı düşmüyor yakıtı,mayısta siena aldım 2001 model onuda ay başında verdim en ufak sorunda lpg ci motorcuya motorcu elektrikçiye,en son evde kendim çözdüm derdimi. Ya adam gibi benzinde binicem arabaya yada dizel abi. Comboyu babam ile kullanıyoruz fakat yazın memlekete gittiklerinde sıkıntı oluyor. Combonun yakıt tüketiminden sonrada lpg yada benzine alışamam sanırım.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Abi senin aracını gözüm kapalı alırım ama dizel istiyorum ben sen yada [MENTION=30869]ndipi[/MENTION] abi gibi sabırlı değilim benzin döker yakarım lpg ve benzin ustaları yüzünden.
9 ay önce doğan aldım sarmadı 40 krş dan 1 kuruş aşşağı düşmüyor yakıtı,mayısta siena aldım 2001 model onuda ay başında verdim en ufak sorunda lpg ci motorcuya motorcu elektrikçiye,en son evde kendim çözdüm derdimi. Ya adam gibi benzinde binicem arabaya yada dizel abi. Comboyu babam ile kullanıyoruz fakat yazın memlekete gittiklerinde sıkıntı oluyor. Combonun yakıt tüketiminden sonrada lpg yada benzine alışamam sanırım.

Ne desen haklısın kardeşim bu araç yakma konusun da. LPG ilk takıldığın da bir sorun oldu. LPG takan zat yok efendim LPG değil aracın da sorun var. Ustana baktır gittim adamlar aracın da sorun yok sorun LPG de sonra geri geldim LPG takan adama yok biz hata yapmayız zart zort...En sonun da zıvanadan çıktım ya değilse bin şu arabaya gidelim ustaya gittik ustaya dedim ahan da bu LPG takan kişi ahan da bu da motor ustası hadi bakalım. Bulun şu sorunu canıma yettiniz artık dedim. En sonunda bizde sorun olmaz diyen LPG takan vatandaş çatlak mikser yüzünden araçta sorun olduğu anlaşıldı. Ulan sıfır takılan LPG mikserin de çatlak olur mu? Oluryor...Dini imanı para olursa adamın her şey oluyor. Bundan sonra isterse 15 litre benzin yaksın LPG bulaşır isem bende adam değilim. O kadar yani. Lanet gelsin LPG sine de...LPG takana kadar abi sorunlar çıktığın da kardeşim havasında olan adamlara uyuz oluyorum.

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beklediğim cevap sendin :)
Motor olayının sıkıntılı olacağını sanmam bakımlıdır eminim,torsiyon sorununu 2 kere dandik ustalara denk geldiği için yaptırdı şuanda son 1 senedir sorunsuz. Benim korktuğum elektronik problemleri nasıldır?Trim sesine alışkınım,piyasaya baktım 150000km altında olanı yok gibi birşey.

trim sesi olarak 206 aslında çok sıkıntılı olmaması lazım.
örneğin benim 206 ikinci sahibinden almıştım ben. arabanın kapı döşemelerini falan hiç ellenmemiş olduğundan mıdır nedir zerre ses yoktu.
aracın torsiyonları gidikse dikkat et arka taraf küt küt diye vurur ve tangur tungur gider araba. ama torsiyonu sağlam bir 206'nın arkasından zerre ses duymazsın. benim torsiyon bozulana kadar arabamda en ufak ses yoktu. tabi birde kalorifer sorunu çıktı mecburen sağı solu yarım yamalak söküp iş yapıldı . konsoldada zırıltılar gelmeye başlamıştı.
206 iyi araba parasının hakkını veren arabadır . ben bir corsa fiesta alacağıma gider alırım. ikinci eli peynir ekmek gibidir. arabayı sahibinden.com'a koydum kapıda kuyruk oldular . babam ilk defa bir arabaya bu kadar talip geldi diye şaşırıyordu :D
klimasına bakın yürürünü kontrol ettirin. torsiyonunu kesinlikle otobüs kamyon makası tamir eden yerlerde baktırın onlar daha iyi anlıyor bu işten. sonrası kaderine 45. motorun sağlıklı olduğuna inandıktan sonra problem yok...

307 peşindeyim bende. 1.6 110'luk benzinli arayışındayım. peugeot parasına göre araba. temizini bulunca tepesinden inesin gelmez.

he birde bsi beyninde ilginç sorunlar çıkabiliyor bilgisayara bağlatın derim...

mehmetcan

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Cevabın için teşekkür ederim bakalım nasip. Motor ömrü sağlıklı yani bakımları tam bir hdi ortalama ne gider km olarak.