2412 Km.lik lpg test değerleri..

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Can bey dediğiniz gibi konuyu int.de araştırdım ama kafam karıştı:(
hatta opelim.net deki forumlarda da ikilemler var.
Ustalar ikiye bölünmüş gibi kimi pompanın durması kimi çalışması yönün de.
http://www.ekopomp.com/ekopomp.php net.de bunu buldum belki de sizin de taktırdığınız budur ekopomp diye bir sistem.belirli aralıklarla benzin pompasını çalıştırıyormuş ve lpg.ye geçince ayarlanan sürede pompayı devreden çıkarıyormuş.
Ben de ustamla bir görüşeyim ona göre kararımı vermeye karar verdim bakalım ama kafam da karıştı yani :eek:
araç lpg ye geçtiği zaman benzin enjektörlerinde ısınma oluyor mu?pompanın görevi enjektörleri soğutmak olduğuna göre ısınma olmuyorsa pompa devreden çıkarılabilir ama bu da başka arızalara yol açmaz inşallah.dikkat etmemiz gereken benzini çeyrek deponun altına indirmememiz galiba şimdilik.bir de siz bu kesiciyi ne zamandır kullanıyorsunuz,sizin lpg sistemide sıralı değil mi ?sıralı sistemlerde pompa devre dışı bırakılmaz diye görüşlerde var .dediğim gibi kafam karıştı:sorry:
saygılar.

bu sistemi ben 2 senedir kullanıyorum... ekopump değil bendeki çok daha basit bir devre ekopump gbi arada bir çalıştırmıyor... ayrıca enjektörleri benzin soğutan sistemlerde lpg taktığınızda her ihtimalde enjetörler ısınır çünkü içlerinden sürekli benzin geçmiyor sadece içlerinde sürekli basınçlı benzin oluyorki bu da enjektörleriniz özellikle eskise enjektörlere daha çok zarar veriyor... fsi gibi enjektörleri silindirin içerisine açılan motorlara lpg takılamamasının asıl sebebi de enjektörleri benzinin soğutması lpg takıldığında enjektörler soğumuyor içinden benzin geçmediği için...

tank.er

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu sistemi ben 2 senedir kullanıyorum... ekopump değil bendeki çok daha basit bir devre ekopump gbi arada bir çalıştırmıyor... ayrıca enjektörleri benzin soğutan sistemlerde lpg taktığınızda her ihtimalde enjetörler ısınır çünkü içlerinden sürekli benzin geçmiyor sadece içlerinde sürekli basınçlı benzin oluyorki bu da enjektörleriniz özellikle eskise enjektörlere daha çok zarar veriyor... fsi gibi enjektörleri silindirin içerisine açılan motorlara lpg takılamamasının asıl sebebi de enjektörleri benzinin soğutması lpg takıldığında enjektörler soğumuyor içinden benzin geçmediği için...

ilgin ve bilgi paylaşımın için teşekkürler Can ,henüz vakit bulup ustama uğrayamadım ama sonucu yazar paylaşırım saygılar.