A101 Araç için malzemeler - kampanyalı

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Mustafa dediğim gibi bu tür ürünler acil işler için ayda yılda bir kullanılacak kalitededir yani tamamen amatörlerin işine yarar, gündeliğe yani uzun süre kullanılmaya kalkılırsa paranın çöpe gittiği işte o zaman ortaya çıkar. Ben de bagajımda o tip akü takviye kablosu taşıyorum, iş görüyor ama ayda yılda bir kere ancak kullanıyorum. Bu tür ince kablo yardımı ile akü takviyesi yapılırken "az kaldı araç şimdi çalışacak, bir iki kere daha deneyelim" diye fazla ısrarcı olmamakta fayda var, zira ince olan kablolar çok çabuk ısınıyor :(.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bendeki plastik gövdeli kompresör, o yüzden riske atamıyorum :) Çok kullanılan bir malzeme olmadığı için de elimde o varken metal gövdeli almıyorum bir daha. Yoksa alsam mı? Şeytan dürtüyor (:)

Şimdi aynı ızdırap bende de var :D bende ki de plastik gövdeli şeytan kanıma giriyor al diye ama boş vere de yılda bir kere kullanacağım bir ürün birde elim de var uyma şeytana diyorum kendi kendime :D

Sende uyma dermişim :rakir:

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet o kablolar çok ince abi. Ben sanayiden maşa alıp kendime yaptım bi tane. Stepnenin çukurunda duruyo. Özellikle otomatik araç kullananlar kış aylarında sağlamından bi tane edinip bulundursunlar. Bana iki kez lazım oldu, ikisinde de akü getirttik :) Şimdi kablo var ama bana lazım olmadı hiç. İki kez başkasının aracına takviye için kullandım :)

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Abi birde o ürünün vantuz ayağı çok sağlam taş gibi daha önce geldiğinde ben aldım sadece o ayak için almıştım. Navigasyon var onun ayağı bozulduğunda kullanırım diye.

vamtuzu sağlam mıdır, 2 günde koyverir mi kendini diye tereddüt ediyordum, madem memnunsunuz bende aliyim

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yok yok maşallah taş gibi arada bardak bile tutturduğum oluyor.

Bardak tutturma işi güzelmiş, sen şimdi işi ileri götürüp onun üzerine çıkıp sallanırsın da :) :) :) .

Epsilon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Metal gövde beni de cezbetti hani, aynı şeytan beni de dürtüyor :rakir:

Geçen sene bu zamanlar 6 ay için ABD'deydim. Maşallah bugüne kadar direksiyonuna oturduğum her aracın lastikleri ile ilgili bir problem başıma gelmiştir. Orada 6 ay için '99 Mercury Villager minivan almıştım. Bir sabah araca bindik görevli gittiğimiz fakülteye giderken otoparktan çıkarçıkmaz bir terslik olduğunu farkedip sağa çektim. Baktım sağ arka lastik yerleyeksan. Hemen geri dönüp kaldığımız tesisin müdürüne gittim, durumu anlattım ve hangi lastikçiye gitsek ucuza çıkarız diye sordum.

Siz çıkın geliyorum bende dedi çocuk. Aracın başına gittim, kriko ile işe girişecekken müdür elinde bu tip ama plastik gövdeli bir pompa ile geldi. Hiç uğraşmadan lastiği 10dk içinde şişirdik. Pompayı yanıma verdi ve walmart'ta halledebileceğimi söyledi. 15-20dk'lık yolda lastiği 1-2 kez kontrol edip marketin yolunu tuttum. Lastik yapılırken hemen bir tane de kendime aldım bu pompalardan. O gün bugündür bagajımda taşıyorum. Lastik yarılmadıkça stepne kullanmaya gerek bırakmıyor.

Hoş kaç yılda bir insana lazım olur pompa, en iyisi ben plastik gövde ile devam edeyim :)