Acil Araba Gaz yemiyor

ceyhun0534

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün çin malı benzin pompası taktırdım 100ytl'ye sorun hala devam ediyor :(

capuli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çeyrek deponun üstüne çıkmıyo ki araba altına insin bu ekonomık krizde :D dünyada en son araba kullanılcak ülke kesin türkiyedir.

Özgür16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba

Bu sorunun dur kalklarda yani ilk hareket esnasında oluyorsa.. (Titreme.. 3-4 sn sonra gaz alma vs.) Öncelikle boğaz kelebeği bloğunun oralardan hava alıp-almadığına, sonrada hava akış sensörü (debimetre / sök-tak çok kolay yenisini takıp test et) ne baktır.

Bi de burada kulandığın YAĞ çok önemli yağ değişiminden sonra başladı diyorsun? Tavsiyem Castrol Magnetec 10W-40 ....

ceyhun0534

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çin malı benzin pompası taktırdım sorun hala devam ediyor. tamircimin dediğine göre çin malı pompalar 4,5 bar basınçla benizin veriyormuş arabada 5,5 bar basınç istiyor ve dolayısıyla araç gaz yemiyor. orjinal yenisini taktırmadı yeniden arıza yapma olasılığı yüksek diye. bunun sebebide türkiyede lpg takılırken para yapan bir parça varmış bu pompanın benzinsiz kalmamasını sağlayan onu takmıyolarmış. avrupadan tüplü suziki jeepte görmüş o parçayı. şuan sadece opellerde değil aynı sorun diğer lpgli araçlardada var. hatta tam o esnada yan taraftaki tamirci tüplü dacia loganın elinde benzin pompasıyla parçacıya gidiyordu. bu yüzden dert etmeye gerek yok arkadaşlar.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar çeyrek depo benzinin altına düşürmeme mantığı saçma çünkü benzin lambası yansa bile pompa benzinsiz kalmaz .ama yine de bi ustamız açıklarsa seviniriz yanlış kullanıp parça bozmayalım bu ekonomik krizde:D

katipoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aynı sorun bugun benim başıma geldi . araba otabanda
giderken
aniden kasılma ardın dan
arıza ışıgı
ben hemen lpg den benzine gecirdim . sonuc yine aynı
arac hızı 120 den düştü 80 gaz sonda ama arac gaz yemiyor silkeliyor bir ataklaıyor tamam düzeldi diyorum vites atıyorum yine sonuç aynı oldu yavaş yavaş hızlandım arada arıza ışıgı yanıyor geri sönüyor.hüksek devirde bir mütted gittikten sonra biraz düzeldi ama tekrar yapacak diye korkuyorum. ışık arızasını daha önce baktırdım fakir karışım arızası veriyordu amam şimdide benzindede yaptı arıza nedir arkadaşlar yardımcı olurmusunuz yarın bakacagım

cyber_serseri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ewet arkadaşlar aynı sorun benim arabanda da var düşür deirlerde gaza bassamda makin gaz yemiyor ama arabayı boşa aldığım zaman devir çok çabuk yükseliyor sebebini bilen varmı çok can sıkıcı bir durum..

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bendede 2 gündür vitesi değiştirdikten sonra gaza bastığım anda 1-2 sn kadar ayağım gaz pedalında olmasına rağmen gaz yemiyor sonrada alıyor gaz komutunu. bu sabah benzine aldım denedim benzinde yapmadı sadece gazda yapıyor bunu. bir ara lpg de 3. vitesde 2500 devir civarında hafif silkelemede yaptı:(

06 HK 256

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim vectra b lpg li, son iki haftadır çekişten düştü,vites değiştirdikten sonra bi kaç saniye motor durmuş yeniden çalışmış gibi tekliyo, lpg de rolantide giderken araba resmen zıplıyo... buda aynı sorunmu???

arslanamca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
git sat onu honda al honda bende alacam satacam bu vectrayı