vectra b 200 cd 99 model gaz yemiyor çekiş düşüyor

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
her seferinde tech2 ile bakılıyordu o dediğim yerlerde sensörleri gösterdi iki kez öyle oldu sonra bilgisyarla bakıldı onda oksijen müşürünü gösterdi ama ben o havaakışmetresini ve oksijen müşürünü değiştirdim daha önce onlar siliniyor şimdi eksantrik ve grank devir sensörlerini göstermiyor ustada aynısını söyledi arıza olsa kaydeder silinmez dedi benzinde deneyemedim daha onuda deneyeceğim ona göre hareket edeceğim artık tüp beyni var bilgisayara bağlanan ekü diyolar ona daha önce baktırdım onun entegrelerinden biri gitmiş oraya entegre taktılar başka nlp nin çıkma beyinden acaba uyum sağlamadı mı artık sinir oluyorum ya böyle bir araba da bu sorun adamı deli ediyor aslında bu sorun araba ısınınca daha çok oluyor anlam veremedim desteklerinizi ve yardımlarınızı beklemeye devam ediyorum teşekkür ederim herkese :(
:(

Bir gelişme oldu mu ?

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gelişme var da ben daha gidemedim

benzinde çalışıyor iyi yani çekişi ama sorun bitmiyor şimdi de vites teli mi mili mi ne o koptu 250 lira çok pahalı ya

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
problem gaz da denedim benzinde giderken gaza geçirdiğin zaman araba birden kasıyor çekiş düşüyor arabayı satacam galiba ya her hafta bişey çıkıyor yada iki haftada çok masraf ettim hala çıkmaya devam ediyor

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar araçta ki gaz yememe problemi egzozdan olabilir mi kaç aydır çözüm bulamadım convertör den olabilir mi ki

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konvertör

konvertör olmasa ne olur yakıt çoğalır mı bunlara uyan egzoz varmı acaba başka bilgilendirirseniz mutlu olurum

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinde cekişin de bir sorun yoksa, sizin sorununuz büyük ihtimal gaz sisteminde...
Ne yazık ki ülkemizde yapılan gaz montaj işçiliği çok kötü...
bence bir gün gün boyunca aracınızı sadece benzinde kullanın... yani 5 dakika kullanıp sonra gaza geçirmeyin... eğer çekişte bir sorun yaşamazsanız gaz sisteminde bir sorun olduğu söylenebilir. Büyük bir ihtimalle olabilecek sorunlar... kalibrasyon iyi değil, gaz enjektörlerinde sorun da olabilir veya gaz ecusu(beyni) arızalı... son olarak gaz regülatörünü de bir kontrol edin. belki sıcak su yeteri kadar gelmiyor olabilir. buda gazın yeterli şekilde buharlaşmasını engelleyebilir....
Ankara da veya İstanbul da olsanız bu sorunu çözerler diye düşünüyorum..Çünkü eski tofaş , reno grubunu tamir eden ustalar artık bu araçlara el attığından çözümden çok sorun çıkartıyorlar..
:)

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim ama dediklerinizin hepsini yaptırdım sadece regülatör bakılmadı ama benzinde de aynı bir iki saat kullandım değişiklik olmadı araba boğuluyor ilk vites yükselttiğinde geç topluyor rampada çok düşüyor ne kadar devir alsa da aynı sorun başka bişey gibi geliyor ama bilmiyorum

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Allah sabır versin kardeşim senin derdini çok ama çok iyi anlıyorum yeminde ağzıma tükürdü bu LPG olayı şerefsizim şimdi araç alacağım bineceğim benzin de daha tövbe ben araca LPG koyarsam...

sedat45

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg den olduğunu sanmıyorum ben ama çaresiz olmak zor ama ben bunu çözecem öyle ya da böyle fikri olan söylesin çekişdeki problem nedir sebebi nedir

haloxx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gaz yememe sorunu

selam arkadaşlar bir sene önce bende aynı sorunu yaşadım sorun beyinden miş 300 tl tamir etirdim sorun kalmadı ama şimdi yine aynı sorun başladı bir tamirci arkaşım şunu dedi beyin motora yakın olduğundan zamanla şıcaktan dolayı lehimlerde gevşeme oluyormuş yani şunu anladım beyini tamir eden kişi lehimleri tazeliyormuş o zaman lehihimi iyi yapan birini bulmam lazım ...bu doğruysa demeki bir lehim için 300 tl kazıklandım