acil yardim!!!kontak kitlendi

YUSUF GÜLSÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynı şey benimde başıma geldi...w40 sıktım olmadı...
baya uğraştım zor bela kontak döndü ve hemen anahtarcıya gittim..
40 tl ye şifreleri hallettik..
tavsiyem bi şekilde kontağı çevirmeyi deneyin dönersede hiç uğraşmadan gidin yaptırın..
geçmiş olsun..

RAINMAN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İki aracımda da kontak zor dönüyordu. Servise götürdüm kontagı söküp yaglı krem gibi beyaz bir şey sürüp yenüden monte ediyorlar. Ondan sonra da kontak tüy gibi oluyor. Bana 30 TL ye mal olmuştur. Böyle sorun yaşayanlar var ise mutlaka yaptırmalarını tavsiye ederim. Sonra arkadaşta oldugu gibi kilitlenme meydana gelmektedir.

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şimdi kaskodan çekici çağırdık çekiciyle götürecekler arabayı servise.
bakalım ne kadara mal oalcak

06kpr19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kontağın içerisinde şifre onaylandıktan sonra kilidi açan bı mekanızma varmıs o arızalı dedı.
750 tl ye komple kılıdı değiştirmek lazım dedi orjinalı ile
sonra antalyadan kazalı bı arabadan cıkma alalaım dedı
250 tl olmaz deyınce 50 tl ye bı ek yaptı kılıde bozuk olanın yerıne kılıt oldu.ama şimdi de çekici direksiyon kıtlendıgınden arabayı sağ tarafa doğru park yerınde sürükledi direksiyonu sağa doğru cevirdiğimde zorlanma oluyor ve ses geliyor.
:(

YUSUF GÜLSÜN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yazık olmuş ya...
Oto kontak kilidi tamiri yapan birilerini bulabilseydiniz..
Aracı yerinden hiç kıpırdatmadan sökerlerdi ve 1-2 saat içinde de tamir edip yerine takarlardı..
Umarım çekici aranıcınıza çok zarar vermemiştir.
Büyük geçmiş olsun

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dediğimi bi deneseydin en azından, bu kadar uğraşman ve araca zarar gelmesini engelleyebilirdin,bozuk kısmı anahtarcılar zarar vermeden sıyırıyorlar bir daha sorun olmuyor,servise kalırsa anında değişmek gerekir,neyse geçmiş olsun.

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
rot ve rotiller zorlanmıştır büyük ihtimalle değişecek , düz yolda 40-50 km hızla hafif firen yap direksiyonu bırakarak sağa sola kayma varsa git servise yapacak bişey yok,büyük ihtimal rotiller depişecek.

scooby

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
direksiyon kilitlenmesi kontak kapalı iken direksiyonu çevirince olur anahtarı takıp anahtarla beraber direksiyonu zorlayarak çevirince açılır bunu her ihtimale karşı belki bilmiyorsunuzdur diye yazıyorum çünkü bunu bilmeyen biri arabaya binince aha kontak dönmüyo yandık demişti :D ama muhtemelen biliyorsunuzdur sorun bu değilse birde anahtarı bastırarak çevirmeyi deneyin.

Corsada yeniyim o yuzden hortlattik konuyu :) . Google aramasindan gelenler icin cok faydali olmus. Tesekuurler.