araba soğukken vites donar mı ?

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşımın bepper aracı var aracı çalıştırdığında vitesin yerinden oynamadığını çok zor ısıttığını söylüyor neden kaynaklanıyor normal midir ?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şanzuman içinde olan yağın kalın olmasından dolayı.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bipper mi :) , arkadaşım 100 bindeki bipperde sabit suratte duz yolda giderken şanzıman kendı kendıne dagıldı , bu açıdan bakarsam donması gayet normal geldi şu an bana :)

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabayı yürütemiyorum ya yürümeden de ısınmıyo nolacak böyle herkesin mi donuyor ?

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normaldir hocam bende de oluyor biraz gittikten sonra normal geçiyorsa sıkıntı yok, oralar da buz gibi olduğu için normal yani :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Eğer beklemem dersen şanzuman yağını değiştirmek gerek. Ya değilse sorun hava ısınana kadar devam eder.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer beklemem dersen şanzuman yağını değiştirmek gerek. Ya değilse sorun hava ısınana kadar devam eder.

normal yani yağ değişince sıkıntı ortadan kalkar mı ?
bir de araba dizel çok geç ısınıyo yürütmeyince vitesin ısınmasını bekliyorum 2 de falan kaldırıyorum hangisine girerse

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Normal de yağ değişimi aslında yazlık kışlık olması gerek yazın kalın kışın ince yağ her zaman artıdır. Ama tabi araç kullanıcıları olarak bizler buna pek dikkat etmeyiz hatta şanzuman yağı değişmez inancı içinde yıllarca eski yağ ile araç kullanmaya devam ederiz.

mustafa07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normal de yağ değişimi aslında yazlık kışlık olması gerek yazın kalın kışın ince yağ her zaman artıdır. Ama tabi araç kullanıcıları olarak bizler buna pek dikkat etmeyiz hatta şanzuman yağı değişmez inancı içinde yıllarca eski yağ ile araç kullanmaya devam ederiz.

anladım araca zararı olur mu peki 2 de falan kaldırmak zorunda kalıyorum bazen ama 1 kilometre falan gidince normale dönüyor diğer viteslerede geçiyor