Arabam Hakkında Sorularım Var

hibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.

Opel'e geçmeden önce R21 Concorde arabam vardı. Bilirsiniz eski makam araçlarındandır. 2000 motor olduğu için hıza alışkın biriyim. Neyse 1 hafta kadar önce 2004 Model Opel Vectra Elagance aldım. Arabayı aldıktan sonra opel servisine götürdüm ve yağını, hava filitresini değiştirdim. Ama kullandıkça bazı şeyler dikkatimi çekmeye başladı, servise gidecek vaktim olmadığı için internetten araştırayım dedim.

1- 2004 Model Opel Vectra Elagance ücret olarak 38.500 TL verdim. Fiyat olarak nasıl?

2- Araç hararet göstergesi genel olarak 80'de ama bazen 90'lara kadar çıkıyor. Şehir içinde değilken bile hararetin 90'a çıkması sinirimi bozuyor normal mi?

3- Araba özellik yönünden on numara ama şimdi 2000 motordan sonra 1.6 ya geçmek dengemi bozdu. Arabayı aldığımda eve dönerken bastım. 150 - 160 gibi araba bağırmaya başlıyor. O yüzden zorlamak istemedim, güvenilir bir hissiyat vermedi. Tamam 1.6 motor ama 150 160 da bağırması normal değil gibi, sizlerde bağırmadan kaç yapıyor?

4- Biraz araştırdım gerçi ama sizinde fikrinizi almak istiyorum. Araç kalkışlarda filan hiç iyi değil. Belkide dediğim gibi 2000 motordan sonra buna geçince bana öyle geldi ama. Mesela sol şeritte iken kırmızıda durduğumda ve yeşil yandığında. Basmama rağmen hemen hızlanmıyor. Arkamdakiler selektör yapmaya başlıyor, mecbur sağ şeride geçiyorum. Ama uzun yola çıktığımda dediğim gibi 130 140 rahat bir şekilde gidiyor.

Araç özellikleri:
Hem fiyat hemde performans bakımından bilgi istediğim için önemli olan birkaç bilgi vermek istedim.

- Araçta simit GFI marka lpg var. (Benzinde hiç basmadım dediğim şeyler hep lpg de olanlar.) Arabanın yağını filan değiştirdikten sonra GFI markaya bakan otogaza gittim. Ölçüm yaptırdım değerler normal çıktı.

- Araçta sunroof filan var ful ful bir araç. Siyah renkli, krem rengi deri döşemeli. Ekranlı teyp takılı. Navigasyon filan oluyorya ondan. Ama o takılırken bir bağlantı kablosu olmadığı için direksiyondaki modüller aktif değil. Almadan önce oradaki opel servisine götürdüm. Adam tanımıyorum dedi ama bilmiyorum. Servistekiler araca baktı. Sadece sol ön çamurluk değişmiş. Zaten adam söylemişti. 1500 civarı hasar kaydı var. Araç park halindeyken geri geri gelen kamyon girmiş. Ustaların dediğine göre motorda filan sorun yokmuş. Gerçi makinaya sokmadılar ama dıştan sese baktılar.

Özellikler bu yönde yorumlarınızı bekliyorum. Hayırlı ramazanlar diliyorum. İyi geceler.

mmmddd66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2004 comfort var. Uzun zamandır piyasasını takip ediyorum. 38.500 lira çok geldi birde degisen var hasar kaydı var. Umarım km az dır. 35 ve altında çok temizlerinide bulabilirdin . neyse alınmış bi kere Allah kaza bela vermesin. Sıcaklık göstergesi normalde 85 95 aralığında olur. 92 de termostat açar fan açar.uzun yolda 110-120km hizla 90 ni pek gormez şehir icinde dur kalk ile 95 e kadar çıkar. İlk kalkışlarda biraz hantaldir. Ama uzun yolda akıp gider. Benim açından güzel araba. Herkesin beklentisi farklıdır.

hibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 2004 comfort var. Uzun zamandır piyasasını takip ediyorum. 38.500 lira çok geldi birde degisen var hasar kaydı var. Umarım km az dır. 35 ve altında çok temizlerinide bulabilirdin . neyse alınmış bi kere Allah kaza bela vermesin. Sıcaklık göstergesi normalde 85 95 aralığında olur. 92 de termostat açar fan açar.uzun yolda 110-120km hizla 90 ni pek gormez şehir icinde dur kalk ile 95 e kadar çıkar. İlk kalkışlarda biraz hantaldir. Ama uzun yolda akıp gider. Benim açından güzel araba. Herkesin beklentisi farklıdır.

Yorumun için teşekkür ederim hocam. Bugün içime sinmedi opel servisine götürdüm. Usta arabaya bindi beraber biraz gezdik. Adam arabayı beğendi. Hararet dediğin gibiymiş, oda doğruladı. Hızlanma bakımından kasa ağır geliyormuş ve motor yetmediği için kalkışları filan normalmiş. Ama uzun yola çıktığında 140 150 de git diyor.

Bu arada iyi dileklerin için teşekkür ediyorum. Aracın km side 130 binde. Yaklaşık 1 ay kadar bende takip ettim. Fiyat biraz daha aşşa inerdi inmesine, temiz araçta bulunurdu ama benim istediğim gibi olmazdı. Şimdi arabada sunroof olması, deri döşemenin krem renginde olması fiyatı etkiledi.

OPPO

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşım öncelikle aracın hayırlı olsun bende 8 ay önce bir tanıdıktan 2004 model vectra c comfort aldım benim araçta full + full sanruflu fiyat bana da çok geldi benim araç 118 binde ve bagaj kapağı değişmiş, yanlar temizlik boyalı idi arkadaşım 30.000 satıyordu ben 27.000'e aldım.
Aracı yaklaşık 7 ay benzinde kullandım tüp taktıralı 1 ay oldu benzinle tüp arasında ben bir fark hissetmedim.
Benim araç 150-160 lara bağırmadan çok rahat çıkıyor 160 dan sonra bağırmaya başlıyor biraz.
Araba biraz hantal ama kesinlikle abartılacak kadar değil basınca gidiyor yani ama keşke performansı seviyorsunuz 1.9 dizel yada 2.2 benzinli bi vectra alsaymışsınız.
Keşke bir ekspere soksaydınız motor gücünü vs. bilgilere ulaşırdınız.