Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Araç İçi ve Dışından Gelen Tıkırtılar

thejazz link' Alıntı:
[quote author=Astra Sports Tourer link=topic=149.msg32908#msg32908 date=1305712283]
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler ;)
Bugün o kısmı bantladım hafif bozuk bir yola girdim ekstra olarak elimizle üstünede bastırdık ama ses kesilmedi 31agryyy bu tıkırtı sesi galiba resimde kırmızı renkle çizdiğim bölgenin içinden geliyor
http://imageshack.us/photo/my-images/808/51959665.jpg/
Yuvasından çıkmış kablo gibi birşey mi acaba? Orada ne olabilir ki?
[/quote]
Söylediğiniz gibide olabilir bende öyle düşünüyorum ama emin değilim

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

araç tıkırtıları bende yok oldu gibi... standart olarak olan emniyet kemeri tıkırtısı ortadan kendiliğinden kalktı...

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
araç tıkırtıları bende yok oldu gibi... standart olarak olan emniyet kemeri tıkırtısı ortadan kendiliğinden kalktı...
benim şöyle bir teorim var belli bir süre sonra sürtünen parçalar yer yapıyor ve birbirine alışıyor ve sonunda sesler kesiliyor plastik aksam aşınıp alışana kadar birsüre bu seslere katlanacağız(gerçi benim araç sesleri kesti şu an ses mes kalmadı ağustosta bir sene olacak alalı demek bu kadar zaman ses için yeterli :) )

NewPa1n

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.opelsizasla.com

Bende aracı ağustosta teslim almıştım şuanda sadece gösterge üzerindeki korumadan gıcırdama geliyor onu daha önce serviste izole ettirmiştim fakat yine ses yaspmaya başladı aslında çokta dikkat etmiyorum artık.

Djfree

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

NewPa1n link' Alıntı:
Bende aracı ağustosta teslim almıştım şuanda sadece gösterge üzerindeki korumadan gıcırdama geliyor onu daha önce serviste izole ettirmiştim fakat yine ses yaspmaya başladı aslında çokta dikkat etmiyorum artık.
benımde gösterge üzerindeki plastik kısım gıcırdamaya başladı.ne lanet sestir allah'ım.Serviste bununla ilgili iyileştirme varmıdır acaba ?

warlordares

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ulas79 link' Alıntı:
[quote author=warlordares link=topic=149.msg32955#msg32955 date=1305740378]
benim şöyle bir teorim var belli bir süre sonra sürtünen parçalar yer yapıyor ve birbirine alışıyor ve sonunda sesler kesiliyor plastik aksam aşınıp alışana kadar birsüre bu seslere katlanacağız(gerçi benim araç sesleri kesti şu an ses mes kalmadı ağustosta bir sene olacak alalı demek bu kadar zaman ses için yeterli :) )
[/quote]

harbiden sayın uLas...:) demek ki araç oturdu :D

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

warlordares link' Alıntı:
[quote author=ulas79 link=topic=149.msg32963#msg32963 date=1305741394]
[quote author=warlordares link=topic=149.msg32955#msg32955 date=1305740378]
[/quote]

harbiden sayın uLas...:) demek ki araç oturdu :D
[/quote]

:D :D

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Djfree link' Alıntı:
[quote author=NewPa1n link=topic=149.msg33036#msg33036 date=1305783824]
benımde gösterge üzerindeki plastik kısım gıcırdamaya başladı.ne lanet sestir allah'ım.Serviste bununla ilgili iyileştirme varmıdır acaba ?
[/quote]

O parça bende de ses yapmaya başladı; klasik emniyet kemeri ve gösterge şapkası sesleri artık bende de mevcut, neyseki konsoldan vs vs türlü türlü sesler gelmiyor.  8)

çellocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim araçta emniyet kemerinin kapı direğindeki bağlantı noktasından ses geliyor, depoyu full yaptığım zaman ileri geri kısa manevralarda depodan lokur lokur ses geliyor, bazen sağ taraftan ya kelebek camının ordan yada havalandırmadan tam anlayamadım zırıltı şeklinde ses geliyor, bazen debriyaja basınca tınnn diye bir ses geliyor ama hiç birini sallamıyorum düz asfalta çıkınca araç kaymak gibi gidiyor :) 

SpeedCar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Benim arabanında deposundan lokur lokur sesler geliyor ama önceki aracımda böyle bir sorun yoktu(opel vectra 2006) biraz araştırdım benzin deposundan ses gelmesini engelleyen dalga kıran diye bir şey varmış galiba bizim depoda dalga kıran yok :)))